Višanje denarne socialne pomoči

miflo

Fizikalc
17. jun 2018
372
115
43
Ful sta luškana. Kot dva stara zakonca.
Aja, rešitev "bi jih nagnal delat" je mogoče malo na trhlih nogah. Kam pa bi jih poslal delat? Na Zavod?
Rešitev - če že - bi bila sistemska. Taka, ki bi za prejemnike socialnih pomoči predvidevala delo v javno korist.
S katerim bi si mogoče celo lahko nekoliko popravili standard, če bi naredili več kot bi bilo zahtevano. Stimulacija pa te fore.
Pa mogoče ne bi bilo potrebno imeti zaposlenih toliko "bosancev" (na minimalcih) za delo v parku, na komunali, uporabili bi jih lahko za pomoč in spremstvo starejših, ...... Gotovo ceneje, kot plačevat "bosance", obenem pa drugim "bosancem" plačevat socialne pomoči z namenom da se redijo.
Ja, to bi bila spodobna rešitev, socijalna podpora + ,,bosanska plača,, za ,,bosansko delo,, in mislim da uvoza poceni delovne sile ne bi več potrebovali, ker bi jo delodajalec na tak način imel pri roki.
Seveda bi pa izvisele ,,bosanske,, firme, ki pa jim je cilj uvoz, ker s tem zaslužijo več kot z delom, (vsaj jaz ne verjamem, da so delovna mesta, ki pozneje prinesejo možnost združitev družin zastonj)
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
205
63
Kranj
socialna + izredna + zastonj osnovno + dodatno zdravstevno - rtv....+ delo na črno.....si na boljšem kot minimalc.
 
  • Všeč mi je
Reactions: miflo

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Na evo. Sem vedel da bo jamrač številka ena našel rešitev.

Veliki podalpski jamrovec (latinsko: Moanus subalpis grandis). Zaščitena vrsta, posebej ogrožena s strani brezposelnih, lenuhov, klošarjev in drugih po videzu sorodnih tujerodnih nebodijihtreba.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.996
5.105
113
Moderator, a nebi tega rumenega malo v roplice poslali, da se ohladi... Se strinja kdo z mano?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Odličen predlog. Jado, ki se kot prejemnik socialne pomoči zgraža nad drugimi prejemniki socialne pomoči res ne rabi ogledala. Bi lahko še kdo bruhnil.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.645
2.476
113
Jaz sem se zadržal... moj novi moto

20181001_064044.jpg
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.074
1.281
113
Kako pa je s penzijo, ce si recimo celo zivljenje na socialni? Al pa ce delas 20 let (minimalec) pa 20 na socialni?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tako ... zanimivo. Fušaš do vsaj 80. leta starosti, dokler vendarle prišparaš dovolj za štrik. Z njim se takrat odrešiš težav. Štrik - najboljši prijatelj.

Saj itak pravijo, da : "denar pokvari ljudi", pa da : "šele skozi trpljenje odraščaš" itd. :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.074
1.281
113
Torej socialna + varstveni pa si na znesku, ki ga dobi nekdo, ki je gulil minimalca 40 let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi