Višanje denarne socialne pomoči

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.645
2.476
113
V amerik se borza trese tile pa tako sprejemajo. Ko enkrat potalaš pravice, jih ne moreš kr tko vzet. To se ne bo dobro končalo.

1539281720175.png
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
a v nike, ali kak drug brend in z novim Iphonom X...

Šveroti se smejijo...... z meco na karitas, šipci pa po kavarnah zapravjo več kot je socialka....

Bodi večji đek od njih in se pripelji z večjim mercedesom. Če so v kafanah cele dneve bodi ti še ponoči. Če cuzajo socialo daj ti dve, še za ženo in sosedo, če imajo 7 otrok jih imej ti 8....itd.

To recimo za začetek da potem lahko začneš jamrat. Aja, pa tekma ni čisto pravična ker imaš že v izhodišču prednost ker ti ni treba iz albanske luknje v slo (si že tukaj) in ker se ti ni treba z jezikom lomit.
 

miflo

Fizikalc
17. jun 2018
372
115
43
Sami izgovori. Če ni baba kriva so pa otroci. Kot so rekli, ko voli, nek izvoli. Če bi bil pol toliko sposoben kot se tukaj napihuješ bi si šel še isti dan zrihat ves luksus ki po tvoje pripada tistim lenuhom ki namesto dela špilajo klošarja.
pa sej sem ti napisal da sem BEDAK KER DELAM, da se nas ogromno počuti bedake
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Ja ne vem pol pa jamraj dokler se ne boš počutil pametnega in sposobnega za socialo cuzat. Tam nekje po 90. letu starosti se to rado zgodi. Za sposobne socialce potem poskrbijo otroci. Za jamrače pa komunala.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.666
3.924
113
Bodi večji đek od njih in se pripelji z večjim mercedesom. Če so v kafanah cele dneve bodi ti še ponoči. Če cuzajo socialo daj ti dve, še za ženo in sosedo, če imajo 7 otrok jih imej ti 8....itd.

To recimo za začetek da potem lahko začneš jamrat. Aja, pa tekma ni čisto pravična ker imaš že v izhodišču prednost ker ti ni treba iz albanske luknje v slo (si že tukaj) in ker se ti ni treba z jezikom lomit.

Problem je to ker podjetnike obdavčujejo, jest bi imel še več, ne pa golazen lenuharska.. Če nisi razumel mojega posta. DDV in prispevke naj znižajo. Ne pa da lenuhe filajo.

Tiste stare kante od mec pa naj kr majo...

V naši firmi pa FURS hod na kilometre gledat če slučajno kej ne utajimo....
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.239
4.732
113
Denarna pomoč ni previsoka. Problem so v marsikaterem konkretnem primeru lahko upravičenost ali neupravičenost.
Ne glede na to, kaj zapišemo v zakone, bo nekdo izvisel, čeprav je pomoči potreben in nekdo bo dobil, čeprav ima druge vire. To je davek "papirnega" urejanja življenja. Če bi imel razumnega predstavnika oblasti, ki bi živel z ljudmi, bi lahko stvari bolje potekale. Ampak tega ni nikjer v "razvitem" svetu. Tako imajo urejeno samo "primitivna" plemena.
Predvsem bi morali malo selekcionirati pravice družinskih članov delavcev migrantov. Oziroma od njihovih delodajalcev zahtevati, da jim dajo take plače, da dejansko lahko živijo vsaj tri osebe. Drugače pa pač delovnega dovoljenja ni. Seveda bi bilo nekaj stranskih učinkov. Kakšna storitev bi se podražila za vse nas, kakšna dela bi naenkrat hoteli kar Slovenci delati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: miflo

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.666
3.924
113
Jamraš kot ena stara baba. Vsak klošar je kriv, samo ti ne.

Zakaj bi bil jest kriv za klošarja.
Problem je samo v tem, da nekdo ki dela to lenuharstvo plačuje.

To je edin problem.
Očitno si pa ti klošar, ki mu pač ta sistem ustreza.

ps.. kdo jamra, ti vpiješ lenuharske parole. Nagnat delat je rešitev ne socialna podpora in zavod.
hitro bi bil red.

To da pa klošar leži in se sam seb smil me pa ne moti.... Za to se je sam odločil.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Kar izvoli, namesto jamranja začni delat red. Aja ups, ne bo šlo, ker bo treba z guzico mignit. Raje postrezi s še kakšno podrobnostjo mojega psihološkega profila.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.666
3.924
113
Kar izvoli, namesto jamranja začni delat red. Aja ups, ne bo šlo, ker bo treba z guzico mignit. Raje postrezi s še kakšno podrobnostjo mojega psihološkega profila.

guzo maš ti sred čela....
Očitno so ti klošarske stvari pri srcu, zato pač kontriraš za lenuhe.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Da ne bo dvoma in ti ne bo treba ugibat se kar zmeniva da sem klošar in še neumen povrhu. Zdaj pa dovolj o meni, nazaj na tebe, torej povej kaj boš naredil da ti ne bo treba več jamrat kot stara baba. Aja, shit, jeba, ti ne moreš nič ker smo okoli tebe sami leni neumni klošarji. Torej,....pomoje ti selitev ne uide.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.666
3.924
113
Hehe lej ga filozofa... Z klošarjem, se načeloma niti ne zagovarjam. Če reče daj denar rečem nimam drobiža al pa delat zgin...
Noben ne jamra. Jamranje je za levičarje....

Kar se mene tiče bi lenuharjem vzel podporo. To bo itak prišlo ni treba mignt, ker bo zmanjkalo denarja prej ali slej.

No me zanima kaj boš iz guzice spet prvleku?
Kr se selitve tiče, a preudiciraš al kaj.. Misliš da so vsi take pičke nesposobne, da bi se ob vsaki problematiki selil..

Nekje morš vlečt te vzorce, ker sam si preneumen, da bi si jih spomnil sam. Seveda izhajam iz tvoje ugotovitve da si neumen. Da ne bo kdo rekel da blatim.
:)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Hehe lej ga filozofa... Z klošarjem, se načeloma niti ne zagovarjam. Če reče daj denar rečem nimam drobiža al pa delat zgin...
Noben ne jamra. Jamranje je za levičarje....

Kar se mene tiče bi lenuharjem vzel podporo. To bo itak prišlo ni treba mignt, ker bo zmanjkalo denarja prej ali slej.

No me zanima kaj boš iz guzice spet prvleku?
Kr se selitve tiče, a preudiciraš al kaj.. Misliš da so vsi take pičke nesposobne, da bi se ob vsaki problematiki selil..

Nekje morš vlečt te vzorce, ker sam si preneumen, da bi si jih spomnil sam. Seveda izhajam iz tvoje ugotovitve da si neumen. Da ne bo kdo rekel da blatim.
:)

blahblahbruhblah....sva se že zmenila da sem neumen, tako da tega ti ni treba ponavljat. Med svojim kozlanjem pozabljaš da si ti tisti, ki jamra, ne jaz.

Jamrač, v vsakem stavku samo nabijaš kaj bi. bi to, bi ono, bi tretje....naredi enkrat že nekaj.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.666
3.924
113
blahblahbruhblah....sva se že zmenila da sem neumen, tako da tega ti ni treba ponavljat. Med svojim kozlanjem pozabljaš da si ti tisti, ki jamra, ne jaz.

Jamrač, v vsakem stavku samo nabijaš kaj bi. bi to, bi ono, bi tretje....naredi enkrat že nekaj.

Če rečem, da bi jim vzel podporo? Kje ti vidiš jamranje? Kot rečeno, gleden a utopični proračun se bo zadeva kmalu uredila.
Pa noben se ni zmenil nič s'tabo, če si se oklical da si neumen, ne rabiš men govort, ker vem?

a bo zdej šlo?
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.666
3.924
113
Dajva tole situacijo pogledat z dveh metrov. Neumnega klošarja sprašuješ če bo šlo?

Dej, majstr, a nebi raje prej probal kakšno skalo prepričat s svojim jamranjem. Ko bo tam kakšen napredek pa se oglasi pri meni da probava še 1x.

Največja skala si ti. Itak nam sledi sesutje proračuna, potem se bodo stvari same od sebe zrihtale, še v Grčiji so se.
Kjub tvojmu nabijanju sem povedal že drugič rešitev.

A bo zdej šlo skalca....., majstr, klošar ali karkoli že si?
 

miflo

Fizikalc
17. jun 2018
372
115
43
Denarna pomoč ni previsoka. Problem so v marsikaterem konkretnem primeru lahko upravičenost ali neupravičenost.
Ne glede na to, kaj zapišemo v zakone, bo nekdo izvisel, čeprav je pomoči potreben in nekdo bo dobil, čeprav ima druge vire. To je davek "papirnega" urejanja življenja. Če bi imel razumnega predstavnika oblasti, ki bi živel z ljudmi, bi lahko stvari bolje potekale. Ampak tega ni nikjer v "razvitem" svetu. Tako imajo urejeno samo "primitivna" plemena.
Predvsem bi morali malo selekcionirati pravice družinskih članov delavcev migrantov. Oziroma od njihovih delodajalcev zahtevati, da jim dajo take plače, da dejansko lahko živijo vsaj tri osebe. Drugače pa pač delovnega dovoljenja ni. Seveda bi bilo nekaj stranskih učinkov. Kakšna storitev bi se podražila za vse nas, kakšna dela bi naenkrat hoteli kar Slovenci delati.
Dobro povedano. Socijalna se bo zrušila zaradi tujcev, naše bi še nakak preživeli, tujih je pa vedno več ravno zaradi višanja ugodnosti. Če se rabijo tuji delavci, uvoziš samo delavce, ne vem za kirkurc moraš še celo familijo. Logika. Še sploh ker se to samo izkorišča in namensko odpira delovne potrebe za tujci in ko ima pogoje za združitev družine, se odpusti še ta delavec in vsi skupaj se obesijo v breme naše socijale. Tam po balkanu se nam verjetno še njihove koze smejijo, tako kretenski smo. To je kot bi na šiht vozil zraven še celo familijo na malico in plačo to še celo potem ko te odpustijo. Kajkurca imamo mi z njimi, če niima več šihta -pokaj domov kot se spokamo mi ko smo odpuščeni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: johannes in MrDaco

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kjub tvojmu nabijanju sem povedal že drugič rešitev.
Ful sta luškana. Kot dva stara zakonca.
Aja, rešitev "bi jih nagnal delat" je mogoče malo na trhlih nogah. Kam pa bi jih poslal delat? Na Zavod?
Rešitev - če že - bi bila sistemska. Taka, ki bi za prejemnike socialnih pomoči predvidevala delo v javno korist.
S katerim bi si mogoče celo lahko nekoliko popravili standard, če bi naredili več kot bi bilo zahtevano. Stimulacija pa te fore.
Pa mogoče ne bi bilo potrebno imeti zaposlenih toliko "bosancev" (na minimalcih) za delo v parku, na komunali, uporabili bi jih lahko za pomoč in spremstvo starejših, ...... Gotovo ceneje, kot plačevat "bosance", obenem pa drugim "bosancem" plačevat socialne pomoči z namenom da se redijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA in miflo