VRTEC naš vsakdanji

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Ja in potem smo spet pri ciganih, kjer nobeden nič nima, vse matere so samohranilke, nobena ne ve kdo je foter, a kljub temu otroka pripeljejo v vrtec z audijem A8. V glavnem da imajo cigani zastonj, tisti kipa pridno plačuje davke, tega je pa treba še dodatno ožet. Only in SLovenia.
Poznam vsaj 5 "samohranilk" ki ustrezajo tvojemu opisu, ki imajo poceni vrtec in višje otroške dodatke. Ne boš verjel, ampak vse so čistokrvne slovenke in imajo polna usta o nepravičnosti države,...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.996
5.105
113
Citat:
Uporabnik dkivi pravi:
@MrDaco
predno kaj rečeš o ciganih se prvo prepričaj o čem sploh govoriš,oni svojih otrok ne dajejo v vrtec,še v šolo ne

Glej ne vem v katerem stoletju ti živiš. Lahko bi ti prilimal slike iz bližnjega vrtca, pa jih v izogib zakonu o varovanju podatkov ne bom. Nočem imeti problemov v službi zaradi nekoga iz alterja, ki ne ve kaj se v Sloveniji dogaja. Tako ti iz PRVE roke lahko samo povem DA cigani hodijo V vrtec. Enostavno zato ker jim to omagoča država in imajo od tega korist.
 

dkivi

Pripravnik
4. jan 2008
835
0
16
ljubljana
vem za romski vrtec,sedaj razmišljajo da bi kar v njega integrirali še nižjo stopnjo OŠ,kar po eni strani niti ni tako slabo,saj so romi do nas civilov precej nezaupljivi,kaj šele otroci ..po drugi strani je pa to spet nek geto,tko da samo ustanavljanje vrtcev znotraj neke skupnosti zna biti dvorezen meč
btw verjetno sem oz. bil z romi več v normalnem stiku kot marsikateri tu gor,konec koncev so strojanovi (dokler je bil tastar živ in imel komando nad vsem,tadva sinova pa sta kar se mene tiče,džankija,ki bi morala dobit doživljenjsko kazensko delo) redno od naše familije odkupovali gobe in to po občutno višji ceni kot lokalni trgovec,za sosede v bloku pa imam tudi Brizanije,v etno/jazzerskih krogih zelo priznane muskontarje,pa 500m od bloka je še en romski zaselek in nikoli ni bilo nobenih frk...
pa pustimo zdaj to ker je offtopic
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.238
734
113
Zakaj že naj bo progresivno?

Progresivno že plačujemo davke.

In v obračun gre BRUTO plača, ki je itak obdavčena od (0) 16 pa do 41%.

Potem v bistvu plačaš progresivni še enkrat "vrtčevski davek" od bruto plače.


Naj se takoj ukine progresivno plačevanje vrtca in naj se uvede plačevanje za vse enako (magari po ekonomski ceni, ki je menda tam 400+€), da se bo narod streznil. Cene vrtcev so prav zato prenapihnjene, ker velika večina ne plačije prav dosti (ali pa 0) za vrtec. Če se uvede ekonomska cena bodo vsaj tisti, ki sedaj ne dobijo vrtca, ker "preveč" zaslužijo imeli možnost vpisat otroka v vrtec, ne pa da se išče razne privat varuške, ki jih je treba plačat na roko, ker mesta v vrtcu enostavno ZATE ni.
Socialci in cigani imajo pri nas vedno prednost pri vpisu otrok v vrtec, pa še zastojn je oskrba v vrtcu zanje.

Sedaj se mi pa ne da več.....
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
serješ ga mal.

kdor ma več naj da več. vrtca pa ne dobiš zato, ker je bila rodnost v riti, zdej je pa mal boljša.

in če naj bo vrtec enak za sve, naj bo tudi zdravstvo in ostalo. naj se nikjer ne dela razlik.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Khm, spet jelen pivo seka?

A daš kaj več za plombo če imaš 2 jurja plače kot tisti ki ima 0,5k?
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.238
734
113
A tebe kakšna bolezen daje zadne čase, ali si kaj tazga skadil.

Kdor ma več naj da več. Kdor nima nič pa nič?
WTF Grem prec v štacuno po novga Mercedesa. Je reku softi, da kdor nima nič ne plača nič.

Skratka prvo se ozdravi te zahrbtne bolezni (če ni že preveč napredovala), potem pa probaj kaj pametnega napisat.
 

mhmm

GIFtedALTER 08
22. jul 2007
2.370
0
36
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Skratka prvo se ozdravi te zahrbtne bolezni (če ni že preveč napredovala), potem pa probaj kaj pametnega napisat.
Že voham zgornjo plast cestišča.
smirk-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
a socialni čut je bolezen?

kdor ima več , naj daje več..sam nej en bo država požrešna sama zase.

ali pa

vsak naj da, kar mora dati in ko hoče dati.

sam nekak mi ni všeč, da se ne pomaga tistim, ki nimajo, pa za take stvari niso sami krivi.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.238
734
113
Socialni čut ni bolezen, je plemenito dejanje. AMPAK

Plemenito dejanje je kadar tisti ki nekaj ima to prostovoljno podari tistemu, ki tega nima ali si ne more privoščiti. (hrana, obleka, morda tudi simbolične vsote denarja).

Kadar pa tisti, ki nekaj nima to vzame tistemu, ki ima se temu reče KRAJA.

In to kar ti podpiraš je sistematična kraja Države tistim, ki imajo in podarjanje tistim ki nimajo.

A sedaj razumeš razliko med KRAJO in DOBRODELNIŠTVOM.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
aha..

in to bomo spremenili danes.
nismo znal 50 let nazaj, ne 15 let nazaj..ampak bomo pa danes.

no, pozdravljam to. a maš idejo kako za nazaj poračunat, ali pač pozabimo kredite, jazbinška... dnevnice za razne firme..
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.681
585
113
No pa bomo spet dočakali, po zadnjih informacijah, naj bi ukinili brezplačni vrtec za drugega otroka in brezplačni topli obrok za srednješolce. Pa smo tam.

lp D
 

Madafaka

Fizikalc
18. feb 2009
3.343
0
36
27
Bronx
Edino pravilno.
Še nikoli doslej ni bilo brezplačnega vrtca in brezplačne malice za srednješolce, ne vem, zakaj bi bilo potrebno to sedaj.
In sedaj so prekleto boljši časi kot par let nazaj, ko smo mi hodili v vrtce in šole.
Moj fotr je plačeval polno ceno vrtca samo zato, ker je bil s.p., čeprav je mati hodila v službo in več mesecev ni dobila plače. S.p. je bil tisti prelomni dejavnik, kljub temu, da se je fotr okol fural s stoenko. K sreči je tamala sestra hodila v vrtec samo eno leto, prej jo je pa stara mama penzionistka varovala.
 

Ateist

Fizikalc
9. jan 2009
2.254
0
36
Na svojem
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Sicer res ne vem zakaj je potrebeno imeti otroka v vrtcu, če pa so vsi starši doma in ne hodijo v službo.

Ti povem iz prve roke. Lani poleti sem imel dopust in zjutraj vozil otroka v vrtec, potem pa delal pri hiši. In od tam imam razgled na bližnjo gostilno. Vsak dan sta dve, včasih tri mamice peljale otroke v vrtec, se dobile na kafetu in čiku za 2, 3 ure, potem so šle malo v šoping ali domov pripravit kosilo, ob 13. uri so se spet dobile in do treh spet kafetkale.

Kar se plačila vrtca tiče, ne vem kako enim uspe. Ženina kolegica ima bajto z bazenom, CLK-ja, njen mož firmo in kar velik gostinski lokal, vrtca plačuje 44€, jaz pa 5x več.
jezen.gif


Enostavno ti zaslužiš uradno več kot ona.