Skuter za v službo

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sem bil prepričan da je to že njegov alter nick.
Bi saj mogoče pa je, glede na to nič ne piše?

Jst sem bil tud do 3/4 preprican....evo pa ga mamo novga alterja
grin1.gif
no sam da loh razlaga drugim!
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Jap Habana je top!!!

Sem eno Julija zamudil za 5min, jo je prodajal gospod iz Kranja.

Staro 5let, 4000kilometrov, 2leti v garaži, kot nov...

Za 600€ jo je dal, oglas je bil na netu ob 15.ih, klical sem 15min kasneje in je bil že zaaran...

Sem mu ponudil 750€ če ga proda meni, vendar je bil človek beseda in se je držal dogovora s prvim kupcem!

Izjemno spoštujem take ljudi, ker se je držal dogovora z nekom, ki mu je dal 150€ manj!

V teh časih, samo kapo dol za poštenje!

Black
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Saj ni samo poštenje. Je tudi zakon o obligacijskih razmerjih, ko nekdo že za-ara zadevo. Kupcu potem pripada dvojna ara. In če je nekdo recimo dal 150 EUR are, mu pripada 300 EUR. Torej bi ti moral dati vsaj za dvojno aro več.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Saj ni samo poštenje. Je tudi zakon o obligacijskih razmerjih, ko nekdo že za-ara zadevo. Kupcu potem pripada dvojna ara. In če je nekdo recimo dal 150 EUR are, mu pripada 300 EUR. Torej bi ti moral dati vsaj za dvojno aro več.

Poznam tudi nekaj malega obligacijskega zakonika, samo to ljudi ne zanima pri stvari za 500€

1.kupec mu je obljubil, da mu do večera nakaže aro preko klika, are mu še ni izročil.

Jaz pa sem mu ponudil gotovino + 150€ več in človek ni vzel.

Držal se je dogovora s 1.kupcem, če pa kupec ne bi nakazal zvečer, bi ga prodal meni.

Človek je bil poštenjak, kapo dol
zmaga.gif


Zvečer me je poklical in povedal, da je prvi kupec nakazal preko klika in pride čez eno uro po motorček.

Black
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Ravno zaradi končne hitrosti se meni 50 ccm-ji ne dopadejo. Ker če ga kupuješ za šiht (tudi jaz gledam za njim) te bojo v jutranjih konicah vsi prehitevali...kar pa zna biti sila nevarno.

Tako da mora it zadeva vsaj tam 100 km/h, da se lahko cca. 80 km/h spodobno pelješ...in si enako hiter kot vsi ostali pomikajoči se proti službam


a tu si potem že pri A katergoriji...

Osebno se meni zdi solidna zadeva za tovrstno vožnjo kubatura med 200 in 300 ccm (sam gledam v tem rangu, da bi mogoče...ko bojo penezi...nekaj v tej smeri tudi nabavil).

recimo meni omiljeni...Yamaha Xmax, pa še enega solidnega sem videl par dni nazaj a sem pozabil ime
uf-1.gif
 

mitja155

Pripravnik
19. apr 2008
569
12
18
42
LJ
polno sranja za prazen nič.

Jaz sem kupil Pežoja vivacity za 300€. In dela. In se normalno pelješ v center. Pač brez blokad in gas. tistih 65kmh je dovolj za LJ. Kakšni burgmani in ostala navlaka... se pravi..

300€ skuter
100€ nova čelada
ledvični pas
42€ je zavarovanje

ko ribne daš 70ccm not in se lepo pelješ .. noben ti ne bo nič reku
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik mitja155 pravi:
polno sranja za prazen nič.

Jaz sem kupil Pežoja vivacity za 300€. In dela. In se normalno pelješ v center. Pač brez blokad in gas. tistih 65kmh je dovolj za LJ. Kakšni burgmani in ostala navlaka... se pravi..

300€ skuter
100€ nova čelada
ledvični pas
42€ je zavarovanje

ko ribne daš 70ccm not in se lepo pelješ .. noben ti ne bo nič reku

Tudi sam imam tak plan, vozil bi se samo po Lj-Center.

Kako je z policijo, če je motor odblokiran?

Ali lahko zavarovalnica zavrne stroške, ki nastanejo ob morebitni nesreči, popravila ali zdravljenje?

Saj veste da je v Dildostanu vse možno

Black
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Citat:
Uporabnik blackberry pravi:

Tudi sam imam tak plan, vozil bi se samo po Lj-Center.

Kako je z policijo, če je motor odblokiran?

Ali lahko zavarovalnica zavrne stroške, ki nastanejo ob morebitni nesreči, popravila ali zdravljenje?

Saj veste da je v Dildostanu vse možno

Black

Jao, self owned
bonk.gif


Ali si že sploh pomislil, da bi se rešitve tvojega "problema" lotil v okviru pravil? Vsi bi hvatal krivine, nič pa vrnih naredil. Imaš že polno pravih rešitev napisanih, brez nelegalnih sesalcev.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Citat:
Uporabnik blackberry pravi:

Tudi sam imam tak plan, vozil bi se samo po Lj-Center.

Kako je z policijo, če je motor odblokiran?

Ali lahko zavarovalnica zavrne stroške, ki nastanejo ob morebitni nesreči, popravila ali zdravljenje?

Saj veste da je v Dildostanu vse možno

Black

Jao, self owned
bonk.gif


Ali si že sploh pomislil, da bi se rešitve tvojega "problema" lotil v okviru pravil? Vsi bi hvatal krivine, nič pa vrnih naredil. Imaš že polno pravih rešitev napisanih, brez nelegalnih sesalcev.

Še en izmed funkcionalno nepismenih?

Vem, da imam že veliko rešitev podanih, vendar me zanima tudi to česar ne vem...

In če česa ne vem to tudi vprašam, če je kdo imel kakšne čudne dogodivščine z zavarovalnico mi bo morda odgovoril.

In na podlagi tega odgovora normalna-racionalna oseba premisli in pretehta sledeče:

1. bolje je voziti skuter, ki gre 45kmh, se držati pravil, vendar si ogrožen, ker se nikamor ne premakneš

2. odblokiraš, si hitrejši v prometu in s tem varnejši, vendar v primeru nesreče ali policijskega nadzore ješ drek

Brez zamere

Black
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
3a: kupi Mp3 LT (vozniška B) in boš po mojem mnenju na boljšem, kot z Burgmanom.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Citat:
Uporabnik blackberry pravi:
Kako je z policijo, če je motor odblokiran?

Mi v času malice opazujemo prek ceste tehnične preglede, kjer dnevno na tvornjaku pripeljejo skuterčka, pred njim se pelje policaj na motorju....in v tovornjaku mulček, ki je vozil skuter.

Kaj delajo na tehničnem se lahko samo ugiba
evil.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
V državah EU dobiš zraven B kategorije tudi A do 125 ccm in 11 kW, v Dildostanu ga moraš delati posebej
bonk.gif
.

http://en.wikipedia.org/wiki/European_driving_licence

B licence holders in Czech Republic (only motorcycles with automatic transmission), Italy, Latvia, Slovakia (after two years and only motorcycles with automatic transmission), Spain (after three years), Portugal (after two years) and Belgium (only with a Belgian Driving Licence, after two years) are allowed to drive motorcycles not exceeding 125cc within the respective countries. In Austria (after five years, training of 6 hours), France (7 hours) and the United Kingdom (Compulsory Basic Training), a practical training without exam is needed for B licence holders.


V Nemčiji je baje tudi, bral o tem v amzs Motoreviji, vendar ne najdem sedaj.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
V državah EU dobiš zraven B kategorije tudi A do 125 ccm in 11 kW, v Dildostanu ga moraš delati posebej
bonk.gif
.

http://en.wikipedia.org/wiki/European_driving_licence

B licence holders in Czech Republic (only motorcycles with automatic transmission), Italy, Latvia, Slovakia (after two years and only motorcycles with automatic transmission), Spain (after three years), Portugal (after two years) and Belgium (only with a Belgian Driving Licence, after two years) are allowed to drive motorcycles not exceeding 125cc within the respective countries. In Austria (after five years, training of 6 hours), France (7 hours) and the United Kingdom (Compulsory Basic Training), a practical training without exam is needed for B licence holders.


V Nemčiji je baje tudi, bral o tem v amzs Motoreviji, vendar ne najdem sedaj.

No evo, ravno o tem govorim.

To bi bil odličen ukrep za lajšanje prometnih tegob v Lj, ne pa zapiranje centra in rumeni pasovi
bonk.gif


Kako je z vožnjo skuterja sedaj, ko je hladnejše vreme?

Koliko mesecev je možno v Lj voziti skuter, po snegu in velikem minusu seveda ne?

Black
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Jaz se vozim do snega oziroma poledice. Tudi krepko proti 0°C. Priporočam pregrinjalo za čez noge, tople rokavice in ornk zgornji del....pa gre !

p.s. čelada je seveda samoumevna.....
 

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
Kako pa je s popravilom oz. rezervnimi deli pri EU skuterjih in CHINA skuterjih ? Je kaj bolje vzeti Peugeota ali se tudi za kitajčka dobi dele (motorni deli-jermeni sklopke, plastični deli oklepa,..)

Študiram, da bi kupil kaj "bolj poceni"-pa potem počasi zrihtal? Kateri bi bil najbolj "popravljiv"? Tudi cenovno?

LP