Kolikšen % prihrankov za avto?

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Kakšne nepomembnosti? Vsebina besedila, ki si jo napisal, je bila popolnoma napačna. Upam, da tudi v RL nisi tako »šlampast«.
bonk.gif
Opa, je zapeklo? Sam svoje napake ne negiram a si ti pokazal izvlekel kaj si...
hysterical-1.gif


Torej, ko boš npr. kupoval stanovanje boš spregledal cel odstavek, ki omogoča prodajalcu, da te nategne in se boš osredotočil na nekaj relativno nepomembnega, kar je sicer treba popraviti a je jasno kaj je mišljeno in ni vredno debate!? Pomisli še enkrat.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Še enkrat preberi tvoj stavek. Sploh ni malenkost kar si napisal. Je pa šlamparija. Kot vidiš, sem pozorno prebral vse. Kaj praviš, bi mi lahko ušel tak odstavek o nategovanju, o katerem bluziš?
bonk.gif
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Verjetno je tudi odvisno koliko casa imas potem avto. Ce kupis novega in ga po treh letih zamenjas za novega izgubis najvec. Ce ga pa kupis za 10 let in kupis malce boljsega, se 12 mesecnih plac ne pozna toliko.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik tis pravi:
...zadnjega sem vzel na cache.

Na kaj?

Saj piše. Na predpomnilnik.
evil.gif

Zanimivo, kako se nekateri osebki ne osredotočajo na vsebino ampak na nepomembne malenkosti. Upam, da ste v RL normalni.

Te "nepomembne malenkosti" lahko postanejo hudo pomembne.


-tis lepotici, ki jo je pravkar spoznal v fensi lokalu v Londonu z Barry White glasom...
Hey, baby...you know...I have a lot of cache...wanna bang me?
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
-tis lepotici, ki jo je pravkar spoznal v fensi lokalu v Londonu z Barry White glasom...
Hey, baby...you know...I have a lot of cache...wanna bang me?

Zadnji off: nisem rekel, da ni pomembna a vsi so razumeli kaj sem mislil. Če bi malo poiskali druge moje poste, bi se še v kakšnem (morda je še na suxu) našla ta beseda, ker jo namerno tako uporabljam. So f...... what?

Tvoja zgodbica:
- se nikoli ne hvalim z denarjem (tudi, če bi ga imel veliko se ne bi hvalil)
- izgovorjava je enaka, torej bi lepotica razumela, kaj bi ta namišljena oseba želela povedati. Rezultat bi bila verjetno klofuta, saj se sliši, kot da bi kurbo nagovarjal na posel.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ma kakšna napaka in "namerna uporaba".
hysterical-1.gif

Tis pač ne zna angleško.
Niti banalnih osnov.

(ampak važno je, da je hudi "biznismen" in zato mu je seveda pod častjo priznati, da česa ne zna oz. ne ve
hysterical-1.gif
)

Tis, napiši "keš", pa bo.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
...zato mu je seveda pod častjo priznati, da česa ne zna oz. ne ve
hysterical-1.gif
)

Mislim, da je to kar pogost pojav v internetni skupnosti... Kaj praviš?
 
Nazadnje urejeno:

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Tis, napiši "keš", pa bo.
grin1.gif

Lepo, kako znaš pristavljat kozarček. Pove veliko o tebi.
Sedaj vemo od kje ti nickname
wink-1.gif
 

promonte

Pripravnik
19. nov 2007
58
0
6
Da se vrnemo na topic. Ko pogledaš človek vozni park V Avstriji in pri nas, izgleda kot da imamo mi dvakrat večje plače.
grims-1.gif


Osebno bi, če bi bil povprečnež s 100.000 € prihrankov in če bi imel zraven tega še povprečno plačo ene 3000 €, bi dal za avto približno 30.000 €, kajti živi se samo enkrat.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ne pristavljam.
Samo usmerim razmišljanje v pravo smer.
Ker sem opazila, da bi ti skorajda uspel manever spuščanja megle.
grims-1.gif


No, ne bo ti.
evil.gif
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik promonte pravi:
Da se vrnemo na topic. Ko pogledaš človek vozni park V Avstriji in pri nas, izgleda kot da imamo mi dvakrat večje plače.
grims-1.gif

No ja, tako dobrega voznega parka pa spet nimamo - res pa izgleda kot, da imamo enake plače kot oni.
Mene čudi tudi dejstvo, da ljudje raje plačujejo recimo 13.000€ za nov avto kot, da bi isti denar namenili boljšemu rabljenemu in pri tem šinfajo tiste, ki imajo boljše rabljene - kao: se razkazujejo. Ta logika mi nikol ni bila jasna.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Verjetno zato ker so se kdaj v preteklosti rabljenega konkretno nategnili (poznam kar nekaj takih), zdaj pa si rabljenega več ne upajo kupit, znese jim pa samo za novo gajbico ranga clio storia...
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ja, ampak cemu potem zlobni jeziki taistih. Imel sem podoben primer sam v sluzbi.sem ze napisal enkrat. Semkupil meco maco staro za bivše 4,2 mio, pa je en sodelavec ze imel tezave, ceprav je istočasno kupil novega megana za večji denar. Ce ima clovek zvezdo je ocitno nekaj vec, vsaj drugi ga tako tretirajo.
evil.gif
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
ja, ampak cemu potem zlobni jeziki taistih. Imel sem podoben primer sam v sluzbi.sem ze napisal enkrat. Semkupil meco maco staro za bivše 4,2 mio, pa je en sodelavec ze imel tezave, ceprav je istočasno kupil novega megana za večji denar. Ce ima clovek zvezdo je ocitno nekaj vec, vsaj drugi ga tako tretirajo.
evil.gif

Jaz imam podobne slabe izkušnje.
Že kar nekaj časa nazaj sem kupil rabljen avto z štirimi krogci (sitniš, cca 10.000€) in T na koncu oznake motorja; kolegica pa megana coupe 1,6 (novega za cca 14.000€). Jaz se bil &)%$%"$#, ki razkazuje koliko ima, ona pa varčna in premišljena punca. Seveda avta ne po zmogljivostih ne po prostornosti nista primerljiva.Go figure...
 

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
KSZ...

Eeeeh, tipično slovensko. Jaz sem pred leti kupil rabljeno Xsaro. Takoj ko sem se pripeljal na dvorišče, so se natepli sosedje s svojimi komentarji, češ "Jaz pa ne bi nikoli imel Citroena" (Ta je bil od lastnika Kie), "Kaj pa rabiš tako velik avto?", "Kako moraš kupiti taka jajca?", "A Opel ni več dober za gospoda?" in podobno. K sreči je bila za P.R. razpoložena moja mama, da sem se samo obrnil in šel v hišo, drugače bi celo hordo poslal v vražjo mater. Ko je moj brat leta 1995 kupil Fiat Tipo (kot nov, star dobro leto) soseda nobenega od nas ni niti pogledala kakšni dve leti. Pa smo se prej čisto dobro razumeli.
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
hysterical-1.gif
poznano...

Kaj si pa tega hudiča dolgega s hidravliko privlekel domov? Bi ja kakega golfa kupil, ali passata.
Da ne omenjam, ko sem prišel domov s sposojenim P206 in se je moja z njim zapeljala v vas na "probno vožnjo". Vsi zeleni.
smile-1.gif


Aja, k temi, 100k€ verjetno nikoli ne bom imel privarčevanih. Tak da težko odgovorim. Verjetno enih 10-15k.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
ja, ampak cemu potem zlobni jeziki taistih. Imel sem podoben primer sam v sluzbi.sem ze napisal enkrat. Semkupil meco maco staro za bivše 4,2 mio, pa je en sodelavec ze imel tezave, ceprav je istočasno kupil novega megana za večji denar. Ce ima clovek zvezdo je ocitno nekaj vec, vsaj drugi ga tako tretirajo.
evil.gif

Jaz sem imel avto z nišanom za dosti, dosti manj pa sem(so) imel(i) iste probleme.

Kupil VW za 8x več pa nima nihče več problemov.
bonk.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Če bi imel okrog 1000€ plače, bi si privoščil avto tam nekje največ do 30k€. Dokler sem študent, in če bom delal kdaj za manj kot 1000€, si ne bom privoščil dragega avta...

Ti si caR!
roza.gif