Kolikšen % prihrankov za avto?

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Čisto tako iz firbca me zanima, kako razmišljate drugi ... Predstavljamo si, da imamo lastno stanovanje, srednje dobro službo, pač, smo nek povprečen Slovenec s prihranki, ki si kupuje avto.

Kolikšen % denarja bi dali za avto? Recimo pa, da mamo prihrankov za ... hmm ... še najlepša in najbolj realna cifra za povprečnega Slovenca se mi zdi 100k€.

Koliko bi dali, če: (za vsako alinejo lahko daste še primer avta)
a) bi bili samski / kupovali avto izključno zase
b) bi imeli družino in bi kupovali 1. družinski avto
c) bi en avto že imeli in bi kupovali 2. avto (in tudi imeli družino)

Sam bi naredil takole:
a) dal bi do 40k€ za kakšnega A3 (za A5 bi zelo, zelo premislil)
b) tudi v tem primeru recimo 40k€ za kakšnega 330i ali pa novo A4
c) do 25k€ za kakšno Astro

Ostalo nekam, kjer bi mi lahko rasle obresti.

En kolega je rekel povsem drugače ... on bi si s toliko denarja kar omislil Q7 ali pa X5, kar se meni osebno zdi nesmisel. Ob pogojih, ki sem jih dal (pač normalen Slovenec), je treba za tako količino denarja kar dosti šparat in biti priden, zato ga ne bi tako hitro zagonil.

Upam, da vam bo tema všeč in da boste čim bolj sodelovali!!
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
Recimo pa, da mamo prihrankov za ... hmm ... še najlepša in najbolj realna cifra za povprečnega Slovenca se mi zdi 100k€.
confused-1.gif
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:


Kolikšen % denarja bi dali za avto? Recimo pa, da mamo prihrankov za ... hmm ... še najlepša in najbolj realna cifra za povprečnega Slovenca se mi zdi 100k€.

Ne vem sicer kje si ti povprečje jemal, ampak tale je pa bosa
stupid-1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Citat:
Recimo pa, da mamo prihrankov za ... hmm ... še najlepša in najbolj realna cifra za povprečnega Slovenca se mi zdi 100k€.
confused-1.gif

Pri 38, na vrhuncu kariere ...

Kot smo že ugotovili tukaj gor, se da ... in marsikateri alterjevec ima še več €€, le da so ti €€ kot da jih ni, ker bo šlo vse za nepremičnine, pa pustimo to ... Govorimo o pogojih, ki so postavljeni ...
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Glede na to, kakšna vozila se vozijo po naših cestah, lahko sklepamo drugače.

Zdej pa dovolj off in na temo. Postavite se v to vlogo in povejte.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
če bi imel 100k€ (
stupid-1.gif
) bi si pa tudi novega audija privoščil

p.s kar se ne bo nikoli zgodilo
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Citat:
Recimo pa, da mamo prihrankov za ... hmm ... še najlepša in najbolj realna cifra za povprečnega Slovenca se mi zdi 100k€.
confused-1.gif

Ampak res?
17758-icon_confused.gif
bolje bi bilo, če bi napisal nepremičnina + 10k€ v šparovcu.

Sicer pa, če bi zdele imela vse popedenano in našparano 100k€ jih sigurno ne bi dala za avto v celoti,
bonk.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Pa model kje ti žviš
bonk.gif
če bi dal znesek 25-30.00eur bi bil nad povprečjem, pa vseeno bolj realno za enga ki ima že kje za živet in solidno plača in max 1ga froca..

100.000eur
bonk.gif


Lol res ne vem kje eni živite, realnost je drugo kot sedet na wc školki pa sanjat ko maš AutoiBIld v rokah..
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Fantki, mene le zanima, kolikšen delež denarja bi dali za avto v opisani situaciji. Nič drugega. In kaj bi kupili v določenih primerih.

Čeprav ... tukaj tako jokate o neki revščini, v sosednjih forumih pa folk dobesedno meče denar za razne plazme, ipode, jakuzije, računalnike, ure ... Čudna so pota Gospodova, pravijo.
confused-1.gif
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Pogled na parkirisce cez cesto razkrije sledece:
1x Škoda Felicija
2x Renault twingo (stari model)
3x Renault Clio (letnik okoli 01)
1x BMW 320 (letnik okoli 01)
1x Seat Leon (novejši model)
1x Seat Leon (starejsi model)
1x Seat Ibiza (letnik 01)
1x Peugeot 307
1x Renault Laguna karavan
1x Fiat Tipo
2x Opel corsa (letnik okoli 97)
1x Opel Corsa (letnik 01)
2x C3
2x Toyota Yaris
1x Citroen ZX
1x Ford Focus (novejši model)

Vecina je zaposlenih v obcinskih zavodih. Meni se zdi to kar povprecno.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Fantki, mene le zanima, kolikšen delež denarja bi dali za avto v opisani situaciji. Nič drugega. In kaj bi kupili v določenih primerih.

Čeprav ... tukaj tako jokate o neki revščini, v sosednjih forumih pa folk dobesedno meče denar za razne plazme, ipode, jakuzije, računalnike, ure ... Čudna so pota Gospodova, pravijo.
confused-1.gif

Ja seveda 1000eur za plazmo je isto kot X5
hysterical-1.gif


Za avto bi dal najbrš večji % kot večina, ker mi predstavlja "hobi". Kar pa ne pomeni da ne bi blo kje za spat in za jest.
O znesku špekulirat je pa brezveze, vem samo da nov avto uzet je nesmisel
smirk-1.gif
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Ni važno kakšna je situacija, niti kolko je v teoriji keša na računu, več kot 15k EUR ne dam za avto. Za to ceno dobim dovolj velik, lep, udoben in varen avto, podaljška za tiča pa zaenkrat tudi še ne rabim.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Povprecen slovenec je v minusu! Po TV je bilo ravno zadnjic, da je slovenski drzavljan v povprecju zakreditiran za 7 povprecnih mesecnih plac. Tak povprecen slovenec bi verjetno sel se bolj v minus in na kredit kupil Audija A3 ali pa A4, da si pozdravi kompleks manjvrednosti, pa cetudi doma je' kruh in vodo naslednjih 10 let.

Predpostavka, da ima torej povprecen slovenec prihrankov 100.000 €, cetudi v najuspesnejsem obdobju, je torej cisto nesmiselna in nerealna.

Sedaj pa se, kaj bi naredil jaz s 100.000 prihranka oziroma kaksno navado imam jaz. Tudi ta prihranek bi investiral, avto bi kupil na operativni lizing na 2 leti prek moje firme, ga nato kot fizicna oseba odkupil od hise in ga takoj prodal kot fizicna oseba.

Seveda bi takoj vzel nov avto na operativni lizing na firmo
smile-1.gif


Zakaj taka mahinacija, pa bi znal povedat vsak malo boljsi ekonomist oziroma tisti, ki se je s tem ze kdaj bavil - sam sem po izobrazbi fizik
smile-1.gif
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Fantki, mene le zanima, kolikšen delež denarja bi dali za avto v opisani situaciji. Nič drugega. In kaj bi kupili v določenih primerih.

Čeprav ... tukaj tako jokate o neki revščini, v sosednjih forumih pa folk dobesedno meče denar za razne plazme, ipode, jakuzije, računalnike, ure ... Čudna so pota Gospodova, pravijo.
confused-1.gif

V opisani situaciji (ce ne bi imel firme in bi bil zaposlen nekje), bi 100.000 eur vseeno nekam nalozil, vzel nekaj kredita in nekaj lombardnega kredita z garancijo za denar, ki sem ga vlozil - z njim bi kupil avto v vrednosti recimo 20.000 eur (recimo Qashqaia 1.5dci ali kaj podobnega) na 4 leta.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:
Povprecen slovenec je v minusu! Po TV je bilo ravno zadnjic, da je slovenski drzavljan v povprecju zakreditiran za 7 povprecnih mesecnih plac. Tak povprecen slovenec bi verjetno sel se bolj v minus in na kredit kupil Audija A3 ali pa A4, da si pozdravi kompleks manjvrednosti, pa cetudi doma je' kruh in vodo naslednjih 10 let.

Predpostavka, da ima torej povprecen slovenec prihrankov 100.000 €, cetudi v najuspesnejsem obdobju, je torej cisto nesmiselna in nerealna.

Sedaj pa se, kaj bi naredil jaz s 100.000 prihranka oziroma kaksno navado imam jaz. Tudi ta prihranek bi investiral, avto bi kupil na operativni lizing na 2 leti prek moje firme, ga nato kot fizicna oseba odkupil od hise in ga takoj prodal kot fizicna oseba.

Seveda bi takoj vzel nov avto na operativni lizing na firmo
smile-1.gif


Zakaj taka mahinacija, pa bi znal povedat vsak malo boljsi ekonomist oziroma tisti, ki se je s tem ze kdaj bavil - sam sem po izobrazbi fizik
smile-1.gif





tocno tako kot si napisal, avto na lizing ostalo pa nalozit da nekaj imas od tega,avto kesirat je zguba
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Ja, ce si fizicna oseba. V podrobnosti ne bom sel, se pa sigurno splaca tako in s takim lizingom kot sem zapisal. Vsaj moje mnenje je tako. Ce pa si zaposlen v neki firmi, potem pa tako, kot sem zapisal v drugem postu.