avto do 20k €

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
nekako moram kupiti avto v rangu golfa ali pasata do 20k eur, pogoj star največ 4 leta, manj kot 100k km prevoženih in minimalno 140KM, dilema je, da karkoli kupim sedaj bo vredno čez 3 leta manj kot 5k eur razlog za to se mi zdi, da elektrika, če dam danes za dizla 20 k € , kdo ga bo sploh želel kupiti v 2025, podobno se mi zdi , da se piše tudi bencinarju, hibridi so itak slepo črevo glede na leto 2030, pa sam sebe sprašujem ali naj za prehodno obdobje 3-4 leta rajši kupim kako gajbo za 4 do 5k e (megane, golf 5-6, P 308) in preživim pač to obdobje na ta način ali bi pač vseeno vzel nekaj spodobnega za katerega pa ne vem kaj bo na koncum pa če potegnem črto, vzel bi tudi električarja , če bi imel domet 800 do 900 km z enim polnjenjem za normalnen denar, vsekakor pa ne bi dal, za kio 40k € samo zato da dela na elektriko za 600 km?
če ima kdo kak pametne predlog , bom zelo vesel
Si pa eden redkih na alterju ki je v 2 dneh kupil avto za četrti o budgeta ki si ga postavil
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom

ni skrivnost, seveda ne, gre za drug avto pri hiši, vozimo se max. 3, želja je bila kaj več, ampak ok, bom počakal 5 let kam se bo zadeva obrnila, za prvi avto je insignia, z zelo solidno opremo, kabrio je bil že prej pri hiši, bolj sem gledal in obračal manj sem vedel, pa sem rekel, da vseeno poleti paše imeti streho dol, ja , dizel in kabrio ne gresta skupaj, ampak samo tarkat ko se pelješ vzvratno, za dober denar sem dobil zelo soliden voz
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Srečno vožnjo
Nekaj takega me je že pred leti srbelo, pa sem imel takrat prevelika in nerealna pričakovanja in sem potem pristal na klasiki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
In krš do krša...sam sem obupal nad tem rangom in vzel skoraj novega.

Dobis tudi normalne samo vprasat se moras kaj porebujes. 3l dizelski suv s 4.5l porabo, guma po 50 eur in reeni letni servis po 80 eur ne obstaja.
Golf 5, 6, passat deset let starih imas kot listja in trave. Dvomim, da danes kdo prepozna razliko v voznji z danasnjimi modeli razen, da imajo danes tablico ali dve dodatno in masazo riti.
Ce gre za budget, imas pri nas na voljo vw in renault. Zaradi dostopnosti delov. Odpres autodoc in dobis komplet prednje luci za golfa po 160eur par. Mi je vandal zlomu zadnji brisalec in anteno. Oboje skupaj za 30eur s postnino. Montiram sam, reeni servis delam sam, brez vmesnika resetiras servisni interval. Pa imam za 4jurje skupaj z velikim servisom, da grem do mongolije kadar ces. Namesto,da drkam crni piano lak na armaturi, ne vem no. Imam sovoznico za to. Vpras gobo kako izgleda, ko nista na konju :b
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Če odmisliš turbo polnilnik in alter pospeške v popoldanski konici na Lj. obvoznici, lahko (tako kot pišeš) dobiš povsem normalen avto za tako smešne pare, da v bistvu ne veš ali je nateg ali je res. Pri nas je za drugi avto Golf 4 1.6 bencinar. Prav luštna škatla za furat. Ima klimo. Stroški: sitnica.
Koštal je kot eni malo boljši gojzarji.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Alter user se niti vsesti ne upa v 20 let staro škatlo. Veš kako je to nevaren avto v primeru nesreče?
Ti se pa okol z njim voziš. A se nič ne ceniš?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.064
788
113
Leta 2017 sem dobil v dar Toleda (Golf 5) letnik 2005 (mk3) in prodal Toleda (Golf 4) letnik 1999 (mk2). S starejšim bi imel manj stroškov in še vedno ne rjavi, kar novejši po vseh vratih. Zdaj imam tega za drugi avto in je še zato predrag. Ima 140KM in 2.0 motor in je predrag za registrirat, gre pa kot raketa. Kar hočem reči je, da so bili 1.9 TDI euro 2 in 3 tanki svojega časa, novejši z vodnimi barvami so pa jajca. Tako žal je. Namen je bil pa dober.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Robert