Avto do 1.5k

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Kater avto do max 1500e bi priporočali za 10 km / dan?
Pogoji: bencin, klima (bolj zaradi vlage kot hlajenja), servo, 4/5 vrat, poceni rezervni deli
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
Če to......potem bo kak ohranjen Fiat še najcenejši.....
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Ja seveda, koliko pa še vidiš mk2 na cesti? Skoraj nič, vsi pregnito podvozje. Clio mk2 je tisto kar išče avtor.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Sam sicer ne vidim smisla v takem avtu.
Za iste stvari dobiš nekaj za 500.
#shitboxlove
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
181
98
28
Jaz sem imel za take potrebe octavio MK1. Sicer dizel, ampak kljub 360k km nanjo nisem dal v obdobju lastništva niti evra (razen osnovnega vzdrževanja - olje + filter). Precej boljši, večji, bolj uporaben avto kot clioti / puntoti za tak keš pa še porabi manj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Sama uporabnost je relativna stvar. Za špeceraj vozit je vseeno, tudi če je smart. Če maš pa kaka 2 ali 3 otroke, pa vozi inštrumente v glasbeno, pa cele torbe krame na trening potem pa ja. Pri meni recimo je največji tovor plinska bomba vsake 3 mesece. Pa včas kakega nasekanga kolega domov peljem, to je pa tud vse. Tak da tud smart bi šel komot skozi. Pred corso sem imel matiza. Isto je šlo vse skozi.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Jaz sem imel za take potrebe octavio MK1. Sicer dizel, ampak kljub 360k km nanjo nisem dal v obdobju lastništva niti evra (razen osnovnega vzdrževanja - olje + filter). Precej boljši, večji, bolj uporaben avto kot clioti / puntoti za tak keš pa še porabi manj.
tezava teh avtomobilov danes je to, ker je ponudba boga, tisto kar je pa na voljo za zmeren denar je pa ze zdavnaj izven svoje zivljenske dobe, kar pomeni, da ce bos hotu avto kot se sika, te caka kr neki vlozka. Je pa res precej zanesljiv dizlas se z klasicno vp crpalko. Tudi dobr za na fritezo vozit, če si res taprav shitboxer sedaj v teh casih eksceno drage nafte.
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Se pravi Punto bencin... pogledam malo.
Ne rabi biti velik ker je drugi avto pri hiši dizel karavan
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Se pravi Punto bencin... pogledam malo.
Ne rabi biti velik ker je drugi avto pri hiši dizel karavan
racunaj da je puntotov precej manj na nasih cestah, tako da bo tut rabljene kose tezje najdet na odpadih. Drzi se preverjene klasike; clio mk2.
Tega imas na cestah in odpadih vec kt penzionarjov zadnjega pred trgovino.
Izbire rabljenih ogromno, pa tudi cenovni razpon dost sirok. Te avtomobile si lahko pri nas nabavo se vse do 2012.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.963
5.158
113
tako da bo tut rabljene kose tezje najdet na odpadih.

Koliko sem privarčeval si bo mislil, ko bo po dveh urah snel kompresor klime iz avta na odpadu...


Jaz se ne bo omejeval na en model, ampak bi spraševal znance naokoli, če slučajno kdo kaj prodaja. Razni Clioti, Poloti, Fabije, Corse... so pogosto v lasti starejših in ko obnemorejo, se ti avti ponavadi prodajo za majhen denar. Ko se pojavi tak avto na avtonet pa dilerčki takoj navalijo nanj in potem prodajajo za 2x ceno.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Koliko sem privarčeval si bo mislil, ko bo po dveh urah snel kompresor klime iz avta na odpadu...


Jaz se ne bo omejeval na en model, ampak bi spraševal znance naokoli, če slučajno kdo kaj prodaja. Razni Clioti, Poloti, Fabije, Corse... so pogosto v lasti starejših in ko obnemorejo, se ti avti ponavadi prodajo za majhen denar. Ko se pojavi tak avto na avtonet pa dilerčki takoj navalijo nanj in potem prodajajo za 2x ceno.
Tudi avtomobili od starih ljudi niso tombola nakupa. Čeprav mogoče zgleda karoserijsko ok in ma sam 50k na števcu, boš hitr najdel myriad problemov, k se boš začel vsak dan vozit. Velikrat majo takšni avtomobili precej zamujenih servisov (ali zaradi šparanja ali pa zarad financ) tko da na koncu ugotoviš, da ni vse zlato kar se svet. Sploh ker si znal za takšne avto dat več kot sicer.