Skuter za v službo

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Lep pozdrav poznavalci, ali se je kdo igral z idejo, da bi si v Ljubljani za v službo omislil 50ccm skuter?

Imel bi tudi kakšnega večjega Burgmana ali Atlantica, vendar se mi ne daje 1000€ za A kategorijo...

Kar me moti je hitrost, ali so te zadeve še vedno omejene na 45km/h?
bonk.gif


Omejitev je v Lj 60, na določenih delih tudi 70, s 50ccm si potem ovira na cesti, morda bi bilo bolje vzeti nekaj za po kolesarski stezi?

Kaj pa vožnja z burgmanom brez izpita A-kategorije, je to kdo prakticiral, kako je s kaznimi in pa v primeru nesreče s plačilom zzzs-ja bolnišnici za zdravljenje-ali lahko v primeru, da vozniške A kategorije nimaš zavrnejo plačilo zdravstvenih storitev?

Black
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Jst razmišljam oz bolj iščem alternative:)
Za pravi skuter rabiš pravo čelado, kar mi ni, in ko si v prometni konici v Lj, ti tut skuter velik ne pomaga. Pa ko je zjutraj sonce, popoldne dež... Potem še poraba bencina...

Mal si ogledujem električne zadeve, katere lahko spravim tudi na trolo. Električno kolo bi si moral odklenit, da gre več kot 25, da lahko pol mal po cesti, mal po kolesarski goljufaš:)
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Načeloma bi po Lj šlo s 25 km/h pa kolesarske pa prosim električnega...čeprav imajo štromarji navadno pussy nosilnost
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Citat:
Uporabnik blackberry pravi:
Lep pozdrav poznavalci, ali se je kdo igral z idejo, da bi si v Ljubljani za v službo omislil 50ccm skuter?

Imel bi tudi kakšnega večjega Burgmana ali Atlantica, vendar se mi ne daje 1000€ za A kategorijo...

Kar me moti je hitrost, ali so te zadeve še vedno omejene na 45km/h?
bonk.gif


Omejitev je v Lj 60, na določenih delih tudi 70, s 50ccm si potem ovira na cesti, morda bi bilo bolje vzeti nekaj za po kolesarski stezi?

Kaj pa vožnja z burgmanom brez izpita A-kategorije, je to kdo prakticiral, kako je s kaznimi in pa v primeru nesreče s plačilom zzzs-ja bolnišnici za zdravljenje-ali lahko v primeru, da vozniške A kategorije nimaš zavrnejo plačilo zdravstvenih storitev?

Black

kupiš neki 70ccm pa boš glih dost hitrejši od ostalih...
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Velik je takih k bi bili motoristi, izpita pa nebi šli delat...
confused-1.gif


Za motor in opremo bi takoj odšteli 3-4kEU za izpit je pa škoda denarja
confused-1.gif


Moje mnenje je, da ti avtošola da vsaj tisti najmanjši minimum znanja, ki ga rabiš za na cesto, čeprav prakitčno nimaš pojma o vožnji z motorjem ko enkrat narediš izpit.

Na tvojem mestu bi razmišljal o opravljanju izpita in še o kakšnem motorističnem tečaju na Vranskem, ne pa o tem kdo bo plačal ko te bodo sestavljali nazaj, ko se boš stresel...
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Velik je takih k bi bili motoristi, izpita pa nebi šli delat...
confused-1.gif


Za motor in opremo bi takoj odšteli 3-4kEU za izpit je pa škoda denarja
confused-1.gif


Moje mnenje je, da ti avtošola da vsaj tisti najmanjši minimum znanja, ki ga rabiš za na cesto, čeprav prakitčno nimaš pojma o vožnji z motorjem ko enkrat narediš izpit.

Na tvojem mestu bi razmišljal o opravljanju izpita in še o kakšnem motorističnem tečaju na Vranskem, ne pa o tem kdo bo plačal ko te bodo sestavljali nazaj, ko se boš stresel...

Se povsem strinjam z napisanim, sem videl kar nekaj težkih poškodb in tudi rehabilitacij pri motoristih.

Sem samo vprašal, nimam resnega namena na cesto brez izpita za motor, se zavedam, da samo vaja dela mojstra in pa predvsem trezna glava in kilometri na motorju.

Je pa moje mnenje tako, da je 50ccm skuter nevaren na cesti zaradi slabih pospeškov in nizke hitrosti, ki je debilno omejena na 45km/h.

Sem nekje zasledil, da ima par držav v EU možnost vožnje 125ccm kubičnih skuterjev z Bkategorijo, to bi bil premik v pravi smeri tudi pri nas.

Moja teorija gre v tej smeri, da je 125ccm bolj varen od 50ccm in mislim, da je protiargumentov zelo malo

Black
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Sej že odprt 50ccm je zadost za mesto.....vsekakor z večanjem kubature gre boljše....

Ampak si omejen z 12 colskimi kolesi
smile-1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
jaz sem tudi za 125 cm z B izpitom, ko v italiji in ponekod drugje. ampak recimo po 25. letu starosti al pa kaj takega. pa omejene kW na ne vem 10 recimo ... ker te 50 ccm so res beda. jaz mam 2 metra pa 120 kil, kak se te naj s tem peljem ... 600 ccm in 50 KM pa nikol ne bi rabil ...
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.916
278
83
tam ko se terc po tori rola
Hm...s 50ccm boš ovira na cesti, kot si že sam zaključil. Tisti 25/uro, ko lahko greš po kolesarski... bo kar prava izbira. Najbolje pa je, da narediš A, pa kupiš en malo boljši skuter ali vsaj 250 ccm motor. Samo moje mnenje. Sicer pa... zakaj pa ne kolo? Če bo samo za po mestu....
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Predlagaj državi da dobimo 125 kubikov z B jem

Mislim da bi imeli tudi profit.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Kje se trola po Lj pelje 70? Vsaj včasih se ni, niti po obvoznici, kako je sedaj ne vem. Politika cilja na kolesarje, alterjevcem gredo pa v nos. Po Lj sem se jaz preganjal s kolesom.
Pred leti ko sem živel na obrobju lj pa z 250ccm, pred 20 leti pa z apn6
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Karkoli boš vozil, imej izpit za tisto. Boš bolj mirno spal. Ko te bi odpeljal rešilec ne boš imel možnosti pobegniti policaju, pa če boš imel SS 1000 motor
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Mp3 skuter je top zadeva, vendar so dragi kot bi bili iz zlata.
bonk.gif


Pod 4.000€ ga se nisem našel, je pa res da so bolj stabilni (imajo 3kolesa) bolje zavirajo tudi v mokrem in so vozni z B kategorijo.

Res škoda, da lastniki b kategorije ne moremo voziti 125ccm motorčkov, bi bilo manj gužve po Ljubljani.
uf-1.gif


Morda si bom raje omislil nekaj za po kolesarski do 25kmh, bom bolj varen kot pa 45 kmh na cesti.

nahrung002.gif


Black
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Velik je takih k bi bili motoristi, izpita pa nebi šli delat...
confused-1.gif


Za motor in opremo bi takoj odšteli 3-4kEU za izpit je pa škoda denarja
confused-1.gif


Moje mnenje je, da ti avtošola da vsaj tisti najmanjši minimum znanja, ki ga rabiš za na cesto, čeprav prakitčno nimaš pojma o vožnji z motorjem ko enkrat narediš izpit.

Na tvojem mestu bi razmišljal o opravljanju izpita in še o kakšnem motorističnem tečaju na Vranskem, ne pa o tem kdo bo plačal ko te bodo sestavljali nazaj, ko se boš stresel...

Se popolnoma strinjam, zato sem tole citiral, če je mogoče kdo spregledal. Sam bi dodal še, da je za vse, kar ima balanco (razen biciklov), potreben izpit za A kategorijo. Tako se pa nekateri šlepajo s 4kolesniki, MP3ji...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik blackberry pravi:
Mp3 skuter je top zadeva, vendar so dragi kot bi bili iz zlata.
bonk.gif


Pod 4.000€ ga se nisem našel
Kupiš novega, če so ti rabljeni predragi.
grims-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
1. kupi spodobno opremo.

2. naredi izpit, kot se zagre.

3. kupi Burgmana vsaj 400ccm in se boš po službi lahko tudi na morje normalno odpeljal.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Za v službo in za po LJ je elektro skuter top izbira. Jaz sme samo po LJ v 2 letih naredil malo manj, kot 7000km na elektriko. Pa z 45km/h si popolnoma varen, tudi na 2 pasovnicah....!
 
Nazadnje urejeno: