Skuter

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Cau. Rad bi si nabavil skuter do 50ccm da ne rabm A kategorije. Sicer vem, da ni ne vem kaj od motorja in ne bom kompliciral,
je pa tko da jih imajo v prvi trgovini vsaj 50 razlicnih, vsak se mal razlikuje tehnicno (izgled mi ni pomemben).
Sicer mi je v uc padel JiaJue Starfighter rs50, 50ccm3, 3.3kw, 1valj, 4 taktni, a vseeno me zanima kaj je se pomembno pri skuterjih, ker nazadnje sem vozil pred 20leti avtomatika ki je bil en in edini model
smile-1.gif

Pa se to me zanima, vecinoma imajo kljuc tam kot avtomatik, je to samo za zaklenit balanco ali je kaj bolje varovan, da ti ga vsak 13letni ne odpelje ?
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Ne kupovat kitajskega šrota, ker ni vreden niti tolko, kot je vredna nalepka s ceno na njem.

Meni so pred nekaj leti "mulci" svetovali, da je bolje kupit rabljenega italijana, ker se boš potem vsaj nekaj časa vozil.

Še priporočilo (isto kot vedno
cheer.gif
): Piaggio Typhoon
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Ja, sam je tud cena x2, kar pomen da lohka cez 3leta spet kupm novga
smile-1.gif
Bom pogledu se za italjanske modele tja do jurja.
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Pazit moraš na to, da ti kitajski šrot ne bo delal niti eno leto, italjan pa... moj je zdaj star 15 let, dela perfektno!

Po tvoji računici bi moral zdaj kupit že 5 kitajcev, v resnici pa verjetno še enkrat toliko. Zdaj pa sam izračunaj, koliko bi "privarčeval"
smile-1.gif


Prištej še čas, ko si brez motorja, ker kitajc ne dela in si peš na poti do trgovine, da ti prodajo naslednjega
evil.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Pa še italjana ti zrihtajo na vsakem servisu........edin zdej k je šel trgoavto u franže bodo mal dragi deli......oz se nam zna zgodit da bomo mogl v trst hodt na izlete
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Kitajček ti zna v roku enega leta iz neznanih razlogv enostavno ribnit
wink-1.gif
, pa boš takoj prinesel noter razliko napram drugem 'normalnem' motorju..kot že rečeno..raje kupi 3 leta starega renomiranega, bo zadeva bolj špilala od vsakega kitajčka.

Je pa neki ja..plastika jepa skori identična pri kitajčkih (samo bože sačuvaj da pogeldaš pod njo!).

da kitajček skupaj zmeče par kosov plastike je čisto kul..tule gre pa za motor, ki verjemi...ga ne znajo narediti tako,d abo kaj od njega...sploh ne ob cenah, za katere dobiš tovrstne mopede.

Magari Tomosa vzemi....običajno ne toliko nališpan, motorji malo bolj muhasti za vžigat..a zadeva špila leta in leta (je 'rojs rojs' za kitajčka).
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Mogoce je tud odvisn kako ga vozis pa kolk. Jest se nameravam sam cez poletje vozit v sluzbo tam do 15 stopinj max.
Kaj pa sploh pijejo skuterji ? 95 ? Pojma nimam.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Vem za primer ko je bil kupljen kitajček..dobrega jurja nov..tudi eno leto ni držal (n evem če je imel 2 jurja prevoženih) tako da..tačke stran pa glej za rabljenimi.

Porabo pa naj kak lastnik napiše...za moje pojme te male zadeve obupno veliko pijejo (v razmerju velikost/teža/zmogljivost) napram avtu.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Ali si pogledal Tomos?

1.400€ stane nov na slikci. Po mojem mnenju je brez konkurence. Kakšna Aprilia in drugi italijanski/kitajski pokvarljivčki?

twister50.png
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Najbrž. Vendar tudi če je, je kitajc z nekim standardom. Zakaj je pod konkurenco? Ker ima garancijo in urejeno servisno mrežo? Ker večino proizvodov izvaža v ZDA?
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Tomos sodeluje s tajvanskim podjetjem SYM. Če pogledaš tajvanske quade (ACCESS, SYM, KYMCO, DINLI) je razlika v kvaliteti očitna proti kitajcem JING LONG ; XXL; BASHAN.... zato verjamem, da tomos ni slab.

Pred več kot desetletjem sem imel GILERO STALKER ( PIAGGO) , ki mi je služila odlično. Sicer pa so takrat "kraljevali" G Runner, Y aerox, Pevgeot street fighter...
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Citat:

Tomos sodeluje s tajvanskim podjetjem SYM

To je čisto druga kategorija, se strinjam!

Imaš morebiti kak resen vir za to informacijo? Bi me prav zanimalo o tem kaj več zvedet!
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
kot so ti rekli kitajca ne.pa tudi tomosa ne.italjani so ti predragi potem so ti japončki najbrž še bolj.poglej za sym skuterji(tajvan)zadeva lepo dela,potem imaš še daelim in kymco.potem je pa z poceni skuterji konec če se misliš vozit
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Sm glih gledal tomosa in syma v trgovini in sta to identicna motorja samo druga znacka je gor
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
kaj pa pravite na Jonway 125 4t? Sosed mi ga prodaja, pravi da ni imel nobenih večjih težav, le filter za bencin je moral 1x zamenjat ker je puščal...