Naked ali Maksi skuter

Sunshine

Pripravnik
23. jul 2008
84
0
6
Še malo mi manjka, da pridobim A kategorijo, pri tem pa se odločam kaj naj kupim. Namreč sem pred veliko dilemo in mislim, da bi mi prav prišel kakšen nasvet.

Do zdaj sem sicer veliko prevozil na 50ccm skuterju (v službo, po ljubljani,...), nekaj tudi s 125 in 250 ccm motorji.
Prepričan sem bil, da bom kupil 500 ccm Aprilio Atlantic, a mi v glavo seka tudi Honda CBF 600 naked.

Za skuterja bi se odločil, ker bi ga imel veliko za po mestu, za v službo, v trgovino in kakšen izlet (poleti morje med vikendi). Predvsem mi je všeč ker je zelo praktičen - nabašem polno vrečko v kovček ali pod sedež, dobra zaščita pred dežjem, ... ni pa to motor, ni prestavljanja, ni takih užitkov v vožnji.

Argumenti za CBFko pa so ravno nasprotno kar sem zgoraj napisal - prestavljanje, občutek pravega motorja, ni pa tako praktičen kot skuter.

Kaj mi svetujete, je skuter lahko še kaj drugega kot prevozno sredstvo iz A v B? Ali je bolje, da vzamem Hondo CBF, vzamem še dežno obleko, namontiram kufer in bo prav tako služila mojim potrebam?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Ojoj...to sta pa dve tako različni kategoriji da je težko svetovati kaj bi tebi pasalo.

Če bi rad imel motor za vožnjo od točke A do točke B čim bolj lagodno in enostavno...potem je skuter tisto pravo..gas, bremza, dobra vetrna zaščita....in gremo.

Če bi pa rad užival v vožnji z motorjem pa absolutno kaj 'klasično' motorjevskega..tako da..razlika med obema je enormna (gledam iz stanovanja soseda, ki je pred časom kupil skuterja (po moje okoli 500 kubov)...samo ga sploh ne potegne iz garaže...ne vem kaj ga muči
smile-1.gif
..mogoče je zgolj ugotovil, da si je želel motor, pa to zdaj ni to.

Ko že omenjaš CB600 F nakeda....ga ni skuterja, ki ti bo prikradel tak nasmešek na usta, ko pritisneš gas (npr. v 2 prestavi)
grin1.gif
).

Ne vem no...zame je 'klasika' za uživanje, skuter pa za prevažanje (namesto avta).
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Saj si si že sam odgovoril. Razmisli, kaj to več pomeni, praktičnost ali užitek v vožnji.
Meni osebno je vožnja z motorjem užitek in ne pot iz točke A v B, zato ni dileme.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, "občutek" na pravem motorju je bolj pravi kot na kakšnem skuterju.

Vendar do maksi skuterja ni potrebno imeti več nobenih zadržkov. Zadeva odlično potegne, je udobna in primerna za breskrbno vožnjo, tudi potovanja. Tako da če ti ustreza lagodna in udobna vožnja je tudi maksi skuter prava zadeva.

Nekako pa si res že sam odgovoril na vsa vprašanja, le odločiti se moraš sam, predvsem KAJ boš počel z motorjem.

Takšen maksi skuter je bolj primerljiv s potovalnimi motorji, ki so torej težji, imajo večjo medosno razdaljo (nekega polaganja v ovinke ne bo), skratka ne tako okretni, vendar ponujajo udobje.

Recimo Suzuki Burgman 650 tehta kakšnih 270kg, honda ki si jo omenjal pa je s polnim tankom po moje okoli 200kg+.

Skratka za easy riderja je tudi skuter ok.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Plus če misliš iz cestnega narediti potovalnika moraš prišteti še kar nekaj opreme (stroškov) zraven:

Klikenzi
 

Sunshine

Pripravnik
23. jul 2008
84
0
6
Hvala za odgovore, mislim da bom dal prednost kar Hondi CBF, pa en kufer zadi in gremo
cool-1.gif


Bi pa tudi še poizkusil kakšen maxi skuter za kakšen krog, da vidim kako se je peljati s to stvarjo.
Mogoče kdo ve ali imajo kakšne avtohiše testne variante, da ga posodijo za kakšno uro ali saj toliko da se lahko zapelje nekaj kilometrov naokoli?

No ja, sicer pa moram najprej še izpit do konca narediti - hvala bogu da sem še po starem zakonu noter padel in rabim samo 10 ur vožnje
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Definitivno kje izposojajo skuterje za tesno vožnjo (običajno 2 uri)...poglej kje jih prodajejo, pokliči tja in povprašaj.

Od cestnih vem da se da testirat Yamaho Diversion (sem jo tudi sam vozil)...KMC na Rudniku v Lj...kako je s Hondo nisem na tekočem..je pa danes tako..če hočeš kaj prodat enostavno moraš imeti kaj tudi za sprobat...ker po 2 urah vsaj toliko veš ali te pritegne motor ali ne (sploh pri tebi ko se odločaš med skuterjem in cestakom).
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Če se misliš dosti voziti v službo z motorjem, ti dejansko priporočam maxi-scooter-ja, ker ima zelo dobro vetrno zaščito. Jaz se, brez problema, vozim, ko je zjutraj še 0°C.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Sej tudi s Hondo se bo lahko brez problema vozil v službo do 0°C, samo dobro opremo naj ima, kar je pa itak v prvi vrsti pogoj, če hočeš it na kakšno furo naokoli...
Jaz bi predlagal motor, ker je užitek neprimerljiv, razen seveda če te maxi skuter zelo veseli
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Sem ravno novembra opazoval v Parizu..temperature nekaj nad ničlo, na cesti pa motorjev ko listja in trave - in presenetljivo veliko ravno cestnih (so pa imeli veliki obblečene rezervoarje..ne vem, mogoče da jih v noge ne zebe?).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
Sej tudi s Hondo se bo lahko brez problema vozil v službo do 0°C, samo dobro opremo naj ima, kar je pa itak v prvi vrsti pogoj, če hočeš it na kakšno furo naokoli...
Jaz bi predlagal motor, ker je užitek neprimerljiv, razen seveda če te maxi skuter zelo veseli
smile-1.gif

Samo na Hondi ne oblečen za v službo...
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
To je res, če bo v opremi za na teren, ne bo primerno oblečen. Ampak ena tekstilna jakna za 100€ je vrh glave za v službo in nazaj...
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.702
138
63
en mix obeh variant je honda nt 650.

je pa razlika med klasičnim motorjem in skuterjem v tem, da klasičen motor zajahaš in ga imaš med nogami, kar omogoča dobro kontrolo v zavojih. Na skuter samo sedeš in v zavojih nimaš tako dobrega občutka kontrole.
Kaj pa vem, mislim, da enega z drugim ne moreš direkt primerjat.

lp
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
en mix obeh variant je....

Gilera GP 800
evil.gif


Pa Nexus 500 tud ni švoh
 
Nazadnje urejeno:

Podobne teme