Selitev na svoje s partnerjem

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Ti povem, da že par dni morja da zelo jasno sliko
aplauz.gif

to sploh ni res
recimo eden ne mara kampiranja - in ti to čisto nič ne pove o njegovi osebnosti. zakaj? zato, ker pač eni tega ne marajo.
primer: jaz sem kampiral 20+ let in imam rahlo poln k. tega kampiranja. zato me ne spraviš več kampirat.

morje je dopust in dopust je po večini zabava & sproščanje (probleme pustiš doma). takrat gre vse bolj na easy in osebe absolutno ne boš spoznal. Sploh pa morje + obale + sončni zahodi = romantika...
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Ha! Seveda, če gre vse bolj na lahko.

Glede načina dopustovanja je itak dobro, da sta enotna. Ampak treba se je spraviti na kakšno skupno pot, kjer ni vse tako easy. Kakšno dvotedensko potepanje z vlakom, na štop ali kaj podobnega. Ko imaš vsega zadosti, ko si utrujen, neprespan, lačen, umazan... Kako zveza takrat funkcionira? Se pričkata na žive in mrtve ali se še vedno znata prilagajati?
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Ja, imaš prav.
Ampak nekateri enostavno nismo za taka potepanja. Jaz npr. imam dopust za to, da bom užival. To ne pomeni da bom ležal na plaži cel dan in se cvrl, ampak da bom imel prijetne dogodivščine - ogledi raznih znamenitosti, okuševanje njihovih lokalnih jedi,.... in to lepo na easy in ne preveč natrpano vse skupaj. Ostale dni v letu se mi zmeraj nekam mudi, zmeraj lovim čas. Vsaj na dopustu pa se izprežem iz tega norenja... in ja, to pomeni tudi da kvalitetno spim, da sem sit, čist in spočit. To je zame dopust. Zato tudi za dopust zmečem dosti denarja, ker bi rad imel vsaj tistih bogih 14 ali 21 dni na leto razkošje ki si ga lahko privoščim brez da bi moral zjutraj vstat in iti na šiht, kuhat, pomivat, pospravljat, sesat, prat,....
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Verjemi, veliko pove o človeku. Že biti z nekom na frišno po 24 ur na dan skupaj....pač meni se je to vedno obneslo.

Se pa strinjam glede potepanja. Jaz potovanj ne maram, variant z nahrbtnikom pa sploh ne. Tudi zame je dopust to, da imam kje spat, da imam vse štiri od sebe in se razvajam, brez skrbi kje bom spala in jedla. Če bi mene en hotu spravt na dopust v divjino, se lahko kar posloviva. Pa ne zato, ker bi mi blo problem srat v divjini ali ker bi se bala mrčesa, ampak enostavno zato, ker tega ne maram in zame to ni dopust. Mogoče dogodivščina, dopust pa sigurno ne.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Izpitno obdobje + skupno življenje, zna bit kar hud test.
smile-1.gif
Oba živčna, rabita čas zase, mir...itd...

Jaz pravim, da če se ti rata še na dopustu med palmami, mivko, morjem in uživancijo...skregat, potem...
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
OK, saj ni treba da je dopust, ampak enostavno situacija, ko sta še sama sebi odveč. Ni težko zdržati skupaj, ko gre vse gladko.

se popolnoma strinjam.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
da se, ce ima baba crva v glavi (pa s tem ne mislim da je zabita), se skregas ko bi se najmanj lahko.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Vse lepo in prav. Ampak nekateri pari še vedno ostajajo skup pa čeprav je en tečnoba, razvajen, neprilagojen... Se drug že prilagodi. In jaz poznam zelo malo parov za katere bi lahko rekel, da so res uredu (da se razumejo, da čutiš pozitivo ko si v njihovi družbi...). Ponavad je zmer en tist dominanten en pa copata. Zelo mal je normalnih, ki se res razumejo in brez problemov zdržijo tud na morjo 24ur/dan skup. Eni pa še doma ne morjo skup zdržat brez, da bi si skos neki težil. Kej da bi šli šele na kakšno backpacking potovanje. Pa vseen ostajajo skup. Poznam kar nekaj takih parov, ko so babnce tiste, ko more bit zmer vse po njihov in težijo za vsako malenkost dokler ga ne zdresirajo, moški pa seveda pokleknejo in postanejo copate. Ampak še vseen vstrajajo skup že kar nekaj let.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:





Če bi mene en hotu spravt na dopust v divjino, se lahko kar posloviva.


Iiii, a tako se prave zenske prilagajate? Z ultimatom?

Pa ti res das veliko na zvezo.
cheer.gif




Vprasanje: koliko tipov ti je ze dalo nogo?
 
Nazadnje urejeno:

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
tocno ..vcasih sem zivel v iluziji pa sem za marsikateri par rekel uuu ta dva pa se res ujameta...dandanes vec tega ne morm rect...folk je skupaj samo zato da ni sam pa da se kdaj priloznostno dol dajo, ko so čustveno ranljivi..vse ostalo je ovira... Zato (zadnje case) s takimi pari kam it, je prava muka. skoz neka napetost, pa en enga prca, ti bi se pa moral na neko stran postavit. Aj jebte se, jim pravim. Pa grem po svoje. Ceprav, vsak zase v posebej druzbi, super ljudje.
13.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik mtl pravi:Iiii, a tako se prave zenske prilagajate? Z ultimatom?
Pa ti res das veliko na zvezo.
cheer.gif


Vprasanje: koliko tipov ti je ze dalo nogo?

Meni to ne ustreza, ta backpacking...nismo vsi za to. Tko kot so eni pravi popotniki, drugi pa nismo. A to zdej pomeni, da sem pa neprilagodljiva, pa razvajena pa ne vem kaj?
bonk.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Meni to ne ustreza, ta backpacking...nismo vsi za to. Tko kot so eni pravi popotniki, drugi pa nismo. A to zdej pomeni, da sem pa neprilagodljiva, pa razvajena pa ne vem kaj?
bonk.gif
Ni problem v tem. Pač ni vsak za vse. Ampak ti bi enostavno mrtvo hladno ga poslala nekam. Vsaj tako je bilo brati v tistem kar sem repliciral. Se ti ne bi dalo niti pogajat? V tem je problem. Odnos: ali po moje ali pa odjebi. Še nisi odgovorila na moje zadnje vprašanje
grims-1.gif
.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik mtl pravi:Ni problem v tem. Pač ni vsak za vse. Ampak ti bi enostavno mrtvo hladno ga poslala nekam. Vsaj tako je bilo brati v tistem kar sem repliciral. Se ti ne bi dalo niti pogajat? V tem je problem. Odnos: ali po moje ali pa odjebi. Še nisi odgovorila na moje zadnje vprašanje
grims-1.gif
.

Jaz ne bi mogla živet z avanturistom, z nekom, ki skoz potuje in ki ne more obstat na mestu. Ker pač sama nisem tak človek. In se s takim človekom ne bi zapletala. Ne gre za to, da ne bi bilo po moje, ampak da to pač ni moj stil lajfa.

Samo eden me je odjebal do zdej
10.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.210
1.828
113
ali so se moški kaj spremnili?


lej tako bom rekel ...moškega (na splošno človeka) se ne da spreminjati!!!!

Vsak je kakršnen je...in pika! Do sedaj se je še vsak poskus spreobrnitve končal s polomom. Tako da...če že zdaj vidiš da to ni to (na kateremkoli podorčju) potem čim prej prekini.,,,,ker nebo nikoli drugače! Ker najbolj neumno se sliši...saj po poroki/ko bojo otroci/ko bo hiša...bo pa drugače. Figo bo! Le slabše bo vse skupjj...na koncu pa se lomi ravno na otrocih.


Glede hišnih opravil.....

ali mi bo kaj pomagal? Ja verjetno bo! Samo sprejmi tudi da boš tudi ti njemu...štihanje vrta, urejanje vrta in oklice, košnje trave, šravfanje avtomobila ter ostala fizična dela (ki bojo pri hiši stalno..najprej 10 let da porihatat zadeve, potem pa dokler bosta noter za vzdrževanje) - bodita enakopravna (pa saj vem odgovor: to je moško delo...podvprašanje moških pa: kaj je pa žensko delo?...če si moram vse deliti
evil.gif
)..sem zloben...je pa precej na tem.

Mene tudi moja špota...delam cel dan ko črna živina in ko se zvečer prikažem, mi porine malo v naročje...češ, cel dan jo imam jaz - zdaj jo imaš lahko tudi ti malo, da imam jaz kaj časa zase (a jaz sem pa kaj?...afne guncal cel dan?..vse kar sem se dol usedel, je bilo takrat, ko sem malica!..samo nje to ne zanima)...potem pa še pribije...ja zakaj si se pa lotil tega (prej pa je stalno težila kdaj se bom lotil)...tako da...razumi zdaj ti (vas) ženske.

V družini enostavno mora vsak svojo vlogo odigrati...pa če je to komu všeč ali ne. To je dejstvo, drugače je družina polom!

Moja mam je rada rekla...upaj da boš imel sina..ker moški recej bolje pridejo čez življenje kot ženske (pač bolj nastradate, po domače rečeno)...no imama dve pupi, tako da
smile-1.gif
jima nisem ravno olajšal vsega skupaj.

(tako..zdaj pe ženske kritike na napisano....)
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik vincent pravi:delam cel dan ko črna živina in ko se zvečer prikažem, mi porine malo v naročje...češ, cel dan jo imam jaz - zdaj jo imaš lahko tudi ti malo, da imam jaz kaj časa zase

Verjetno hoče samo, da se tudi ti malo družiš z otrokom - da te ne pozabi. Čeprav je najhuje to, da imajo ponavadi otroci rajši starša, ki ga malo vidijo
evil.gif


Se pa strinjam s tabo. Vsak mora znat vse. Od mojega ne pričakujem, da bo likal in pral perilo, je pa fajn, da zna. Ker če bom kakorkoli nezmožna to počet, ne mislim tašče gledat, da bo to delala namesto mene
10.gif



Citat:
Moja mam je rada rekla...upaj da boš imel sina..ker moški recej bolje pridejo čez življenje kot ženske (pač bolj nastradate, po domače rečeno)...no imama dve pupi, tako da jima nisem ravno olajšal vsega skupaj.

Zanimivo, v tem bi lahko bilo kar nekaj resnice.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
Citat:
moškega (na splošno človeka) se ne da spreminjati!!!

s tem se ne bi čisto strinjala. Sej, ok, bistva človeka se ne da ravno spreminjati, lahko pa se spremeni nekatere navade, lahko se česa priučiš (npr likanja, pranja cunj..), tako da je življenje v dvoje lažje. Meni se zdi samoumevno, da če bo recimo tip cel dan npr vrt štihal, da mu bom skuhala kosilo in pospravila po bajti, a če recimo živiš v stanovanju, je 'moških' del bolj malo oz. se pojavljajo samo občasno. Pač, treba je najti neko srednjo pot, da ne bo vsega delal samo en, ampak bodo dela enakomerno porazdeljena. Se pa strinjam...moškim je še zmeraj marsikaj prihranjeno...

Pa-kok moških dandanes avte šraufa? ok...itak, da jih je kar nekaj, a recimo pri nas u familiji nihče sam ne vrta po avtu, ampak se avto pelje na servis in ga tam porihtajo. Vedno se sklicujete na te avte pa menjanje žarnic pa ne vem kaj...a to se zgodi enkrat na pol leta ali pa še to ne, likat, prat, kuhat, pospravljat ipd je pa treba vsak dan.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.210
1.828
113
joj punce..samo ne moškega silit likat! To je samomor
smile-1.gif
.



lahko ga priučite pranja posode, ribanja tal, brisanja prahu..ampak likat ga ne silit
smile-1.gif




no ja....jaz avto (avte....še od staršev) vzdržujem sam..meni se neumno zdi dat toliko in toliko evrov da mi bo en vajenec 'stokovno' zamenjal filtre in olje.



glede otrok pa...ma sej očitki so vedno
smile-1.gif
....v času, 'mojega dela' sem jaz zjutraj starejšo popedenal, peljal v vrtec...vmes delal, ob 15.30 jo šel iskat....ter po večini preostanek dneva preživel z njo (ker je žena pazila na frišno pupiko)..zvčer še nafutral, spravil spat...tako da...težko reči da ne delam nič...pa potem ko zaspi še spotoma na trebuhu uspaval drugo malo, ker jo je zvijalo od krčev in je atova lopata bolj prijetna od mamine (prekratke) roke....le njej se zdi, da če me cel dan ne vidi, da bom spočitl, čil in zdrav prišel domov in začel guncati (čist ta) malo.



tako da....ja logiš da ima mene rajši
grin1.gif
...pa še za nameček me uboga
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Če ona rabi pol ure za zlikat kup perila, jaz pa za isti kup 2 uri..., naj kar ona zlika, jaz bom pa ta čas kosilo skuhal. Oba manj časa porabiva, več časa za ostale zadeve...

Naj se dela tisto, kar se zna dobro delat... Jaz baje obupno perem posodo, ker porabim na litre vode in špricam okoli..., pa še duplo časa porabim, ker sem picajzl. Znam pa hitro naresti dobro kosilo, večerjo, pa pospravit kuhinjo za sabo... temu jaz rečem delitev dela. To so imeli tudi v mislih tisti, ki so ta izraz izumili. Tisti, ki neko stvar zna dobro delat naj to stvar dela. Delitev dela ne pomeni, da vsak vse dela...

Če bom nujno rabil nekaj za zlikat, ne bom čakal drage, da pride domov, da mi zlika, ali pa ji težil dej prosim zlikaj..., tisto bom že sam BP...