Selitev na svoje s partnerjem

devilka

Zelenc'
1. sep 2007
6
0
1
41
Citat:
Uporabnik Ares pravi:

čez teden imata popoldneve (ne samo večere - no pozimi imata samo noči), saj laufata SKUPAJ okol - ker to je skupno življenje in ne ločeno.

wink-1.gif




ti še nisi nikol živela z enim tipom skupaj, a ne?




smile-1.gif




Bi bilo res fajn, ampak če dela do večera, potem bolj težko in zato tak čas porabim zase, za kolegice, itd... Večere pa pač posvečam njemu in on meni..

Nisem živela še, zato pa pravim, da se o tem pogovarjava in dokler so še debate, pol se še ne bova selila..





Je pa treba vedet, da 100 ljudi 100 čudi in zato pač si vsak naredi po svoje..

Hej, če funkcionira, zakaj pa ne?!
cool-1.gif




Lp
 
Nazadnje urejeno:

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
funkcionira že, samo kako dobro?

veš, če si preveč skupaj ni dobro in če si preveč samostojen ni dobro.

kar na enkrat se boš "zbudila" in ugotovila da se je zveza že čisto ohladila (le zakaj?), ugotovila boš da tvoj mož ali tip ima že drugo ogledano (tako, ki ji je bolj vredno družinsko življenje in noče kofetkat s kolegicami cele dneve ampak raje kej v naredi po stanovanju,...) zato ker oba živita bolj samostojno (beri: samsko) življenje in kar delata skupaj je seks in pa nekaj malega med vikendi. Nekaj malega med vikendi pa zato, ker ponavadi delaš tisto kar med tednom nisi mogel: pomivaš, sesaš, pospravljaš, pereš avto,...

Tako da, draga deklica: ti sama se boš mogla odločit kakšno zvezo ali "zvezo" želiš. Ali hočeš družinsko ali samo za seks. Ker pitje kavic s kolegicami med tednom v družinski zvezi odpadejo. Sploh pa pohajkovanje po shoping centrih.

Pa brez zamere...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Težko je biti samski in v vezi hkrati. Če si samski imaš par plusov in par minusov..., če si zaseden imaš par plusov in par minusov. Pobrat oboje pluse pa zavržt minuse, pa je nemogoče...

Kompromisi, nesebičnost in prilagajanje....
wink-1.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Težko je biti samski in v vezi hkrati. Če si samski imaš par plusov in par minusov..., če si zaseden imaš par plusov in par minusov. Pobrat oboje pluse pa zavržt minuse, pa je nemogoče...

Kompromisi, nesebičnost in prilagajanje....
wink-1.gif
se strinjam.
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Pitje kavic s kolegicami odpade, če si v zvezi?
bonk.gif
Čez vikend čistiš domovanje?
Zdaj ponovno vidim, zakaj z nikomer ne živim.
smirk-1.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik devilka pravi:
eh kje..
grin1.gif

Če mene vprašaš, je pač problem v tem, da moraš cel dan skoz sam nekam laufat okol in da imaš dejansko med tednom samo večere... Vikendi so tisti čas za oba skupaj..
aplauz.gif

Se ti res vidi, da še ne živita skupaj. Niti si ne predstavljaš koliko "problemov" pride na plan, ko si enkrat pod skupno streho (pa četudi tri ure na dan). Enkrat bo on prišel utrujen in tečen iz službe, drugič ti. Spet tretjič se bosta že med delovnim časom skregala zarad brezvezne zadeve, potem bosta hkrati oba tečna. Pride nenapovedan strošek, mogoče nujen, mogoče povsem nepotreben....en zaplava, drugi zaplava....se ti en dan totalno nič ne da, stanovanje v razsulu, drugega to moti....ti povem, da obstaja 1001 razlog za kreg - do katerega pa po vsej verjetnosti ne bi prišlo, če bi ga vidla za dve uri in šla potem domov spat. In tukaj potem na plano pridejo kompromisi, potrpežljivost, razumevanje....

Ko se bosta vselila skupaj, prosim poročaj če gre vse po "planu"
wink-1.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik kdosemjaz pravi:

Pitje kavic s kolegicami odpade, če si v zvezi?
bonk.gif


Če on dela VSAK dan dalj časa kakor ona, pa ona gre potem rajš s kolegicami (to pomeni VSAK dan) na kofetke...kaj je pa to po tvoje!?



Citat:
Uporabnik kdosemjaz pravi:

Poiskat si moraš isti šport, če si v zvezi?


Noben ni rekel da si MORAŠ. Če HOČEŠ.

Je pa dosti boljš da skupaj gresta na tenis recimo kakor pa eden kofetka pa laufa po štacunah, drugi pa na fitnes hodi...



Citat:
Uporabnik kdosemjaz pravi:

Potemtakem se odpoveš lastni identiteti al kaj?
crazy1.gif
Čez vikend čistiš domovanje?

Zdaj ponovno vidim, zakaj z nikomer ne živim.
smirk-1.gif


odpoveš lastni identiteti? A kofetkanje pa pohajkovanje po shoping centrih tebi daje identiteto? Pol si pa res plitva.
crazy1.gif


Ja, čez vikend (v soboto) se čisti stanovanje. moje stanovanje NI 3 x 4 m ampak kar krepko čez. Bi rada še več vedla? Prav! Enkrat na 7 -14 dni moram pokosit okoli 800m2 velko travnato površino. jo boš ti? kdo drug jo bo? Avto je treba tud rihtat, kdo ga bo? Okna je treba pomivat, bajto je treba vzdrževat - kdo bo vse to naredu? dedek mraz?



Domača naloga:

koliko časa za vaju ostane v enem tednu, če:

v službo greš ob 6:40

službo končaš ob 16:30

od 80 do 90 minut si na poti domov (tja in nazaj)

treba je kosilo in večerjo skuhat - vsak dan

treba je pomiti posodo - vsak dan

treba je posesati stanovanje - vsak teden

treba je pobrisat prah - vsak teden

treba je hrano it kupovat - vsak teden - kruh lahko celo vsak dan

osebna nega - vsak dan

treba je prat perilo - vsaj dvakrat na teden

treba je likati in zlagati - vsaj dvakrat na teden

treba je okna umit - vsaj enkrat na mesec

treba je avto oprat - vsaj enkrat na 14 dni

vsaj 1 x tedensko se dobit na pijači s kolegi/kolegicami

vsaj 1 x tedensko zvečer it nekam ven na pijačo



in ko to skup boš seštela: sedaj pride presenečenje: otrok!

pa začni odštevat od skupnega časa še minutažo ki jo boš namenila otroku. tako v večernih urah kakor tudi v urah ko bi morala že spat.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Citat:
Uporabnik kdosemjaz pravi:
Pitje kavic s kolegicami odpade, če si v zvezi?
bonk.gif
Čez vikend čistiš domovanje?
Zdaj ponovno vidim, zakaj z nikomer ne živim.
smirk-1.gif

s kolegicami...mišljeno za moškega
smile-1.gif


ma ja no..bejbe neki pametujete..ravno eve ponavadi sikate in težite če bi tip rad zvečre spil kak pir s kolegi....jaaa, pa tooo, pa oooonooo. pa zakaj, pa ne moreš, pa bi to, pa mi lahko to pa onega....ja sej nič čudnega da jo pol ne pritisne, ali se sam zapije ali pa usede pred televizor in zapre vrata.
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Vse lepo in prav, tudi jaz porabim za gospodinjska opravila veliko časa. In se zavedam, da ko pride otrok, je potrebno veliko stvari dati na stranski tir. In ne, shopping sploh ni pri meni na seznamu najljubših opravil. Kavica s kolegicami je pa neke vrste terapija. To sem dala kot primer, da najbrž ni preveč zdravo, če se v celoti odpoveš življenju, ki si ga imel pred partnersko zvezo. Delček sebe moraš ohranit. Če ne se ti zgodi, da začneš razmišljat z enimi možgani. Eni možgani na dve osebi pa ne gredo. Ker potem, ko (če) ostaneš sam, si ... polmožganc? Spet pretiravam, da se ne boš spet obesu na moje besede. Sej dojemaš, kaj ti hočem povedat, sej si velik fant.
grin1.gif
 

devilka

Zelenc'
1. sep 2007
6
0
1
41
Js verjamem, da se najde dosti težavic, ki postanejo lahko kr problemi..
Sam v takšno zadevo se bom spustila s pozitivizmom.. torej, da bo čim bolj vse skupaj funkcioniralo in da bo čim manj kreganja.. Kak bo pa dejansko, bomo pa vidli..
smile-1.gif


Namen mojega prvotnega pisanja je bil povedat, da se pač ne gledaš 24/7, ampak imaš še dosti drugih obveznosti in zato se moraš potrudit, da ko si skupaj s partnerjem, da je vse ok, da se mu kdaj prilagodiš, skleneš kak kompromis, preslišiš kakšno opazko, ki bi lahko vodila do prepira itd...

Utopično se mi zdi razmišljanje, da se bova non-stop super razumela.. Mi je pa malo butasto, k mi pravijo, da bova tako stanovala skupaj, vendar živela vsak svoje življenje, on si bo pa lubico nabavu..
stupid-1.gif


Sploh pa, načeloma se je treba dolgo pogovarjati s partnerjem, preden se gre skupaj dejansko živet.. In to sedaj počneva. Poleg tega, da sva skoraj vse vikende skupaj, imava super preizkušnjo v oktobru, k gre cimra za 1 mesec na potovanje...
cool-1.gif


Bom pa takrat poročala kako stojijo zadeve..
wink-1.gif



Lp
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik devilka pravi: imava super preizkušnjo v oktobru, k gre cimra za 1 mesec na potovanje...
cool-1.gif


Bom pa takrat poročala kako stojijo zadeve..
wink-1.gif


Lp

Ja in takrat se ga bosta žgala neomejeno, še vedno pa položnice in nabava hrane ostane tam, kjer je bila. Torej mela se bosta lepo en mesec, ni pa to niti približek skupnemu življenju.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
stvar je taka..za dobro zvezo morata partnerja kljub vsemu imeti tudi svojo svobodo - brez tega žel ne gre. Je pa vprašanje koliko te svobode (spet z vidika trdnosti zveze) se še da prebavljati.





kot so že napisali...kompromisi.





je pa res...dokler ne živiš skupaj se ti sanja ne kaj to prinese, potem dokler ni otroka spet nimaš blage veze koliko časa boš imel....ko pa pride 2 otrok pa spet ugotavljaš da nisi imel pojma kaj to potegne za sabo (za v naprej žal nimam izkušenj)...je pa tako...jaz sem po dobrih 2 letih se ravno spet spravljal na kolo....pa je.bat ga, smo dobili še 4 člana...zdaj lahko kolo spet pozabim (še ko se spravim nanj..najprej uničim pumpo, potem pa še odlomim ventilček...tako da ga bom moral najprej eno popoldne šravfati (samo kdaj?) da bo sploh vozen
cry12bpy.gif
).



in ja...športanje in otroci (vsaj v štartu).....gre hudičevo slabo skupaj..zato pa takrat postanejo aktualne teme 'kako shujšati' in podobno
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik kdosemjaz pravi:
To sem dala kot primer, da najbrž ni preveč zdravo, če se v celoti odpoveš življenju, ki si ga imel pred partnersko zvezo. Delček sebe moraš ohranit.

Noben ne govori o partnerski zvezi! tu se govori o skupnem življenju pod isto streho! Zdej, če ti misliš da bo on čakal tebe doma, ti pa boš okol hodila, ker "delček sebe moraš ohranit" ti že zdej povem da se prekleto motiš.
Delček tebe je tvoja osebnost in ne pohajkovanje s kolegicam - to ni osebnost, to je samskost!
Ne vem zakaj vam ne potegne da, če hočeš imet srečen zakon, da začni že enkrat živet kot družina in ne kot en klinčev eksperiment v smislu: "jaz bom živela samostojno, pol bomo pa vidli če smo srečna družina"!?!
Ne vem, a ti res "delček tvoje osebnosti" več pomeni kot tvoj mož in otrok skupaj!?! Ker jest vas res več ne zastopim tuki! Prav je da imaš kolege/kolegice. Sam halo!? A misliš da bo tvoja kolegica ko bo enkrat dobila otroka res hotla s tabo it parkrat na teden po lokalčkih? (če je odgovor DA, pol mi je vse jasno)