Selitev na svoje s partnerjem

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Tole temo odpiram, da vidim, kakšne so vaše izkušnje, ko ste se s partnerjem preselili na svoje. Sama sva v fazi gradnje, po moje bo prvi štuk vseljiv nekje čez dve leti...razen, če zadaneva na lotu.
grin1.gif


Zdaj pa me zanima, ali so se vaši partnerji po vselitvi kaj spremenili, ste pričakovali, da bo tako kot je, ali ste razočarani...? Bolj za punce - koliko vaš partner sodeluje pri gospodinjskih opravilih oz. na sploh pri skrbi za novi dom?
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Izkušej še nimam in tudi ne planiram nič v tej smeri, samo glede na izkušnje drugih se je najbolje takoj zmenit kako pa kaj in se tega tudi držat....potem, ko ga boš razvadila, da ne dela nič bo prepozno
grin1.gif
Dokler sta sama še gre, ko pa pridejo otroci je pa fino imeti pomoč,...
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Bom jaz prva.

Ko sva se prvič preselila s partnerjem na svoje (v najem), je bilo zelo fajn. Fino sva se ujela, ful je pomagal pri pospravljanju, kuhal je. S časom pa sem pri njemu ugotovila določene stvari, ki so postale nadležne. Tisti, ki ste kdaj živeli v najemu, veste o čem govorim, povezano pa je predvsem s stroški. No, tista veza je propadla tko, da očitno ni blo tko fajn. Sem se pa veliko naučila o samostojnem življenju.

Zdej pa tut živim s partnerjem, imava se super, ful je priden pri pospravljanju, pri kuhanju mal manj
grin1.gif
problemov z najemnino pa tut ni več. Zdi se mi prav, da lahko oba počneta vse, sčasoma se pa itak naloge razdelijo in en počne nekaj drugi nekaj drugega. Glavno, da se oba zavedata, da nista sužnja eden drugemu.

Na loto pa še čakam
aplauz.gif
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
No midva sva se tudi po skoraj petih letih preselila na svoje in ja, na začetku je bil kar malo šok. Ampak se hitro navadiš. Je pa vsaj meni (bilo) precej drugače. No itak ni isto al se z nekom dobivaš, prespiš pri njemu, ali pa živiš skupaj. Delava skoraj vsak vse, ok peglam ne, to tudi ne bom
smile-1.gif
Drugače pa ni blema, pospravljanje, pranje, včasih kuhanje, itd...
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik pikapoka pravi:
Zdaj pa me zanima, ali so se vaši partnerji po vselitvi kaj spremenili, ste pričakovali, da bo tako kot je, ali ste razočarani...?

Ti bom tkole povedal: dokler ne živiš skupaj, sploh nista par. človeka spoznaš v celoti šele takrat ko začneš živeti skupaj. In ja, na žalost je tako, da takrat opaziš vse česar prej nisi in ponavadi opaziš tudi kaj slabih stvari, saj jih prej nisi mogla opazit - recimo: ali pušča nogavice kar na tleh, ali daje obleko za oprat v koš ali ne,... ponavadi te šele čez čas začnejo motiti kakšne zadeve, ker ti tako pač nisi bila vzgojena. Na vama pa je ali bosta to znala premostit ali ne.
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
jaz živim s partnerjem 4 leta in ti povem kako si boš poslal tako boš spal. treba je na začetku povedat, kaj kdo od koga pričakuje in potem skleniti nek kompromis.
življenje v dvoje je kot veslanje v čolnu, kjer sta 2 osebi, če bo veslal vsak na svojo stran ne bosta prišla nikamor.

tak da...srečno
 

Sipi

Pripravnik
14. avg 2007
290
0
16
43
Midva tri leta živiva skupaj z mojo pa ni nobene panike in je prov ql ko si enkrat na svojem z osebo s katero se najbolj razumeš
aplauz.gif
.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
S prvim s katerim sem šla živet skupi, sva bla skup 8 mesecev. Z zdajšnjim praktično takoj. Jaz sem se naučila, tako kot je že Ares reku, da je prava veza šele prava, ko živita skupaj. Kar pomeni, da sama kupujeta hrano, sama plačujeta položnice, vzdržujeta avto, vzdržujeta stanovanje. Pri denarju se namreč vse konča in rado pride do trenj, sploh ko se nek "sveže" zaljubljen parček vseli skupaj. Zato zagovarjam čimprej it skup živet, ker šele takrat vidiš ali si za skupaj ali ne. Z otroci pa seveda počakat.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
S prvim s katerim sem šla živet skupi, sva bla skup 8 mesecev. Z zdajšnjim praktično takoj. Jaz sem se naučila, tako kot je že Ares reku, da je prava veza šele prava, ko živita skupaj. Kar pomeni, da sama kupujeta hrano, sama plačujeta položnice, vzdržujeta avto, vzdržujeta stanovanje. Pri denarju se namreč vse konča in rado pride do trenj, sploh ko se nek "sveže" zaljubljen parček vseli skupaj. Zato zagovarjam čimprej it skup živet, ker šele takrat vidiš ali si za skupaj ali ne. Z otroci pa seveda počakat.

Popolnoma se strinjam. Takoj je treba it skupaj. To, da vsak živi na svojem je osnovnošolska zaljubljenost.
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik Grisbi pravi:
@all: mene pa zanima po koliko časa veze ste se odločili, da poizkusite s skupnim življenjem?


skupaj sva šla živet po nekje 8 mesečnem poznanstvu....stara pa sva bila takrat 27 oba
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Najboljši primeri tega so pari, ki so hodili po pet let in več (o 12-ih letih raje ne bi), potem se končno vselili skupaj in šli v pol leta narazen.
13.gif
ker so ugotovili, da enostavno ne morejo vozit skupaj. Seveda je nekaj popolnoma drugega preživljati vsak drug dan po dve uri skupaj, kot pa se gledat 24 ur na dan in deliti probleme, ki se jih včasih niso dotikali. Res škoda življenja za to.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Ja, to drži,..jaz tudi poznam par takih parov. Drugače se strinjam s tem, da partnerja najbolje spoznaš takrat, ko živiš z njim, in da čiprejšnja selitev skupaj ni napačna,...je pa res, da glede na pomanjkanje želje po skupnem življenju, temu nisem očito še dorasla ali pa sem že preveč navajena na "svoj mir"
crazy1.gif