Selitev na svoje s partnerjem

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Grisbi pravi:
je pa res, da glede na pomanjkanje želje po skupnem življenju, temu nisem očito še dorasla ali pa sem že preveč navajena na "svoj mir"
crazy1.gif
saj ravno ta "svoj mir" je tist najbolj kritičen za skupno življenje! Če se nisi pripravljena prilagajat je brezveze sploh mislit na to. Rajš pol enga honorarca ubod pa je.
grims-1.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
No Ares povej mi, glede na to, da si že s tremi različnimi živel: zakaj ni šlo? Kaj si se naučil v tem času?

Jaz npr. sem se predvsem naučila, da je dosti manj prostora za individualne želje, če lahko temu tako rečem. Finance morajo biti skupaj oz. ne more en šparat, drugi pa na veliko zapravljat za svoje stvari. Kompromisi, kompromisi, kompromisi...pa predvsem se je treba večkrat v jezik ugriznit in ne terat svoje volje, predvsem slabe volje ne. Zanimivo pri zaljubljencih, ki se obiskujejo, slaba volja npr. sploh ni na tapeti, medtem ko pri tistih, ki živijo skupaj to težko skriješ. Veliko prilagajanja.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
No Ares povej mi, glede na to, da si že s tremi različnimi živel: zakaj ni šlo? Kaj si se naučil v tem času?

Jaz npr. sem se predvsem naučila, da je dosti manj prostora za individualne želje, če lahko temu tako rečem. Finance morajo biti skupaj oz. ne more en šparat, drugi pa na veliko zapravljat za svoje stvari. Kompromisi, kompromisi, kompromisi...pa predvsem se je treba večkrat v jezik ugriznit in ne terat svoje volje, predvsem slabe volje ne. Zanimivo pri zaljubljencih, ki se obiskujejo, slaba volja npr. sploh ni na tapeti, medtem ko pri tistih, ki živijo skupaj to težko skriješ. Veliko prilagajanja.

Se podpišem. Predvsem me zadnje čase j*** prostor za individualne želje
evil.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik SpEkTr pravi:Se podpišem. Predvsem me zadnje čase j*** prostor za individualne želje
evil.gif

Treba je mal pošlihtat v glavi. Seveda je normalno in nujno potrebno, da imaš tudi opravke in okoli sebe ljudi, ki jih tvoj partner bodisi ne pozna ali ga ne zanima. Je pa tako, da če si želiš neki skupaj ustvari, da se boš moral kateri stvari odpovedat.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
No Ares povej mi, glede na to, da si že s tremi različnimi živel: zakaj ni šlo? Kaj si se naučil v tem času?
zakaj ni šlo? hmm..mah, svega i svašta se je najdlo na tapeti
crazy1.gif


ok, kaj sem se naučil:
finance: odprtje skupnega računa. vsak mesec se iz svojega računa nakaže dogovorjeno število eurov na skupni račun - za hrano, stanovanje, počitnice,...
tako kot si že rekla: KOMPROMISI na 10!
Marsikaj požret, se prilagodit.
Dostikrat bodi tiho in omeni to v kakšni boljši situaciji (ko je partner/ica dobre volje). Problemi ZMERAJ ostanejo doma za 4 zidovi in o njih se NE govori svoji matki (to velja za punce, ker dvomim da kakšen tip govori svoji matki o problemih glede punce), najboljši kolegici ampak se o njih pogovori s svojim partnerjem (vsako "tožarjenje" in tarnanje svojim kolegom ali staršem se bo slej ko prej izvedelo in BOOM!, smo že na bojnem polju). In to NE na način: veš, ti si pa kriv za.... ampak na način: zadnjič se je tisto pripetilo, kaj čva izboljšat da se nebi več kaj takega ponovilo...
Nikoli se ne sme osebe direktno obtoževat. Zmeraj glej in povej o problemu tako, da bo partner začutil da sta TEAM in da morta skupi premagat oviro, ne pa, da sta na bojnem polju...
nasvetov ogromno!
sam itak je v naravi človeka to, da jih nikoli ne upošteva in se ne uči na napakah drugih ampak na lastnih..žal
grin1.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
In tega se večina ne zaveda. Nihče se ne bi prilagajal, nobenih kompromisov. Zato je pa je situacija tako katastrofalna. Žal. Sama znam bit precej težek človek za življenje v dvoje, sploh če nimam občutka "pripadnosti" z druge strani. Sicer je pa vse stvar dogovora. In prej kot se tega zavemo, bolje bo za nas.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Zelo se strinjam s tem, da problemi ostanejo doma in niso stvar 5-ih ulic in vseh sorodnikov. Npr. zame v službi sploh noben ne ve, da živim pri tipu, če se z njim pogovarjam, se umaknem iz pisarne....probleme rešujeva, ko se mal ohladijo, to pomeni naslednji dan...pa še bi se našlo. Zadnja stvar pa je, da bi komurkoli jamrala. O najini zvezi okoli samo lepe stvari govorim, tudi staršem.

Zelo dobro razmišljaš.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Se, zato me pa še ne mika skupno življenje
grin1.gif




@Ares,..ja verjamem, samo eni ste pravi čas začeli,...drugi,ki bomo pa kasneje, bomo pa pri 30-tih recimo prvič živeli z neko, videli, da to ni to,..probali z drugim,spet delali napake, šli s tretjim,....biološka urca pa tiktaka
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno: