Selitev na svoje s partnerjem

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
sej to da gresta na svoje skupno življenje je tudi dost pozitivnega zraven...
recimo, lahko nag hodiš po bajti
grims-1.gif

lahko seksaš kjer ti paše brez da bi se bala da te bo kdo zalotil....
lahko se dereš (od ugodja seveda) kolikor se hočeš, pa ne bo noben pi*dil iz sosednje sobe....
in še in še
grin1.gif
 

Sipi

Pripravnik
14. avg 2007
290
0
16
43
Ma kaj komplicirate ko v kakih žajfnicah!Pač na edino kar je potrebno paziti so finance.Pri nama je tako,da ena plača gre na stran za varčevanje z eno pa pokrijeva ostale mesečne stroške hrana,položnice,bencin... in to je to.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Čeprav meni tole popolno neločevanje posameznikovega dohodka ni sprejemljivo. Ženske in moški imamo namreč različne potrebe. Ženske npr. damo dost na obleke, kozmetiko, frizerja....večina moških s tem skoraj nima stroškov v primerjavi z nami. Prav je, da se daje tut na en kupček, se s tem pokriva stroške in varčuje. Ampak vsak pa rabi še nekaj zase.
Kot mpr. en partner kadi, drugi ne. Zapravi za čike po 150€ na mesec. Ne zdi se mi sprejemljivo, da bo šlo to od mojega dnarja stran.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Jaz nebi bil z žensko ki kadi, tako da probleme s čiki odpadejo.Če bo pa moja porabla mesečno 200€ za cunje ki jih ne potrebuje po pa ....
Tu se ne gre za čigav je denar ampak da se ga ne porabi za vse živo ampak se špara.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
vidim, da se boš moral še masičesa navadit. če hoče dat 200€ za obleko, bo dala, pa če se ti na trepalnice postaviš. Čim bolj ji boš moril glede tega, tem bolj jo boš od sebe stran odrival. It's your call.
Sej ni problem na začetku ko se vsekaš, problem je v tem, ker se to kopiči in kopiči. Na koncu pride čez rob in takrat je že prepozno za karkoli popravit...
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Razumljivo, da se špara, edino tako se nekaj ustvari. No, razen, če imata oba po 2.000€ plače, potem ni teh problemov. Nami, ki nam ne gre tako dobro, pa ne preostane drugega, kot podrediti življenje šparanju.

Ampak tole je tipično moško razmišljanje: "kaj hudiča rabiš vsak mesec zapravit 200€ za cunje" (čeprav je v tem še veliko več kot cunje). In še ena stvar. Za neumnosti in cunje porabijo toliko denarja samo tiste/i, ki se še ne preživljajo sami. Ostali vemo, da to ne gre.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Ampak moraš priznat, da je tako razmišljanje ženske mal neumno. No, razen, če si tut sam tak, potem sta idealen par
grin1.gif


Kopičit se pa ne sme. Vse se mora sproti reševat!
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Vsak ima različne individualne želje in potrebe, poleg skupnih. Tako, kot bi pričakoval razumevanje, če si s svojim denarjem kupim nek kos elektronike (če je plačana najemnina, računi itd..), tako jaz razumem, da bi si rada ona s svojim denarjem kupila, nekaj kar si želi tisti trenutek.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Vsak ima različne individualne želje in potrebe, poleg skupnih. Tako, kot bi pričakoval razumevanje, če si s svojim denarjem kupim nek kos elektronike (če je plačana najemnina, računi itd..), tako jaz razumem, da bi si rada ona s svojim denarjem kupila, nekaj kar si želi tisti trenutek.

točno tako! se strinjam.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Druga zgodba je, da se zamuja z najemnino, računi itd..., pa gre eden od partnerjev nespametno zapravljati za za tisti trenutek manjpomembne reči.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Ej normalno, to je prva stvar, ki mora biti plačana.

Al pa da imaš tako neodgovornega partnerja, da dela pizdarije na cesti in mu zaplenijo celo plačo (sej ne vem kje sem se zdele tega spomnila
hysterical-1.gif
)....veliko je stvari.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Hm, zanimivo.
Midva sva hodila 4 leta, se poročila in nato začela živeti skupaj. Nič koruze.
Prvih nekaj dni je bilo "zanimivih", sedaj pa zadeva lepo deluje in mineva 17. leto

Finance: zakaj zapletate?
Od prvega dneva, ko sva začela hodit nisva gledala kdo plača. Plačal je tisti, ki je imel. Odkar sva poročena sva pooblaščena za upravljanje bančnimi računi. Izrazov "moj denar" in "tvoj denar" v medsebojni komunikaciji ne uporabljava. Ona pozna vse moje prihodke (in odhodke), jaz vse njene. Pri večjih investicijah se pogovoriva, ostalo trošiva po lastni presoji.

Otroci: kaj čakat?
Če boste čakali, da si jih boste lahko privoščili (ali da se vam bo celo splačalo??), jih ne boste imeli nikoli (morda enega, že zaradi lepšega). Otroke moraš imeti ker si jih želiš in ker jih imaš rad. Otroci ne potrebujejo mega počitnic, kupa igrač in vsak svoje sobe, ampak svoje starše. Vem, da so časi za otroke imeti zajebani, ampak bistveno boljše ni nikoli bilo.
Res je tudi, da se je zaradi otrok potrebno odpovedati ogromno stvarem, ki bi si ju kot par sicer lahko privoščila. Ampak povem vam nekaj, en objem otroka, en nasmeh poplača vse. Ampak res prav vse in to z obrestmi.

Drugače pa:
Na zvezi je treba delati. Neprestano. Ko te začnejo motiti nogavice ali sesanje stanovanja med dnevnikom (ali tekmo) in ostale brezzveznosti, te najbrž moti partner. Malenkostne motnje so samo izgovor.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:

Otroci: kaj čakat?

Če boste čakali, da si jih boste lahko privoščili (ali da se vam bo celo splačalo??), jih ne boste imeli nikoli (morda enega, že zaradi lepšega).


ni fora financ. pri otrocih počakaš toliko časa, da vidiš ali si s partnerjem sploh za skupaj. Pri tebi je bilo drugače: ti si se srečno poročil. Tisti ki so "na koruzi" pa še tipajo če je partner sploh pravi.



"zanimivih" prvih dni...

lahko poveš?
grin1.gif




edit:

čestitam na uspešen zakon in še na mnoga leta, ker to je v Sloveniji že redkost
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:


Otroci: kaj čakat?
Če boste čakali, da si jih boste lahko privoščili (ali da se vam bo celo splačalo??), jih ne boste imeli nikoli (morda enega, že zaradi lepšega). Otroke moraš imeti ker si jih želiš in ker jih imaš rad. Otroci ne potrebujejo mega počitnic, kupa igrač in vsak svoje sobe, ampak svoje starše. Vem, da so časi za otroke imeti zajebani, ampak bistveno boljše ni nikoli bilo.
Res je tudi, da se je zaradi otrok potrebno odpovedati ogromno stvarem, ki bi si ju kot par sicer lahko privoščila. Ampak povem vam nekaj, en objem otroka, en nasmeh poplača vse. Ampak res prav vse in to z obrestmi.

hm, mam znanca , ki še ni dopolnil 30, pa more alimente, plačevati 300ojrov na mesec....

tko, da pamet v roke, ko se odločate za otroke
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Ne gre več za čakanje, ampak pač če smo začeli živeti s partnerjem, je treba najprej videt ali smo z njim kompatibilni tudi za otroke. Otroci niso igrače in jih je treba načrtovati odgovorno.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Zaradi tega sem pa sam (starokopitno) proti koruzi.
"Koruza" je nekaj na pol, nekaj poskusiš, a bi, a ne bi. Nisi ne skupaj, ne narazen. Potem pridejo otroci, pa še vedno vse na pol...
Morda le lasten občutek, ampak če se poročiš, potem dasta partnerja (predvsem na začetku) morda malo več od sebe za uspeh zveze. S poroko dasta partnerja drug drugemu jasno vedeti, da mislita resno, da je zveza naredila korak naprej, da je čas za družino, predvsem pa že pred začetkom skupnega življenja dobro razmislita kaj si želita....
Itak nikoli ni idealno in nikoli ni mogoče reči kaj se bo obneslo. Prav tako poroka tudi samodejno ne pomeni uspešne zveze (ravno tako kot "koruza" ne pomeni slabe zveze), ampak popolnoma brezzveze pa tudi ni.

"Zanimivosti" naj ostanejo skrite.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
no, jaz pa "ciljam" na nekak takole:
skupaj živet in če vidiš da sta oba sposobna skupne zveze, se lepo odločiš za otroke.
koruza pa ostane samo iz enega razloga: država to spodbuja
wink-1.gif