šef(ica)

mistique

Guru
16. jun 2009
13.107
917
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik CebelicaMaja pravi:
In kakšna naj bi bila po vaše dobra šefica?

Dobra šefica postavlja jasne meje. Dobri šefici lahko zaupaš. Dobra šefica upošteva fairness. Dobra šefica ne beži pred odgovornostjo. Take zadeve so mandatory.

Fajn je, če ma rada naravo, živali, ljudi,...anal...
evil.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
ksz

Načeloma sem mnenja, da spol ne bi smel igrati vloge. Imam pa zelo slabo izkušnjo z eno "šeflo", ki je na položaj prišla (domnevam) s svojim spolnim organom. Ker je drugače bila nesposobna za vse, razen za gobcanje in spletkarjenje in je noben direktor pri zdravi pameti ne bi gledal v svoji firmi ... oziroma bi jo najkasneje po 3 mesecih šutnil pred vrata.

No, ta se je obdržala več let, vse dokler ni zaradi nje, ker je totalno uničila odnose med zaposlenimi, začela firma iti navzdol. No, potem je lastniku in direktorju le kapnilo, da tako ne bo šlo več. Na srečo sem že pred tem šel stran in na svoje.

Zdaj sodelujem z eno firmo, kjer je vodja enega oddelka ženska. Ta pa je carica. Nič spletkarjenja, nič ovinkarjenja, samo fakti in korekten poslovni odnos. Tako do zaposlenih, kot do zunanjih partnerjev. Večkrat se tudi kaj pohecamo, pozabavamo, ampak ta je ena redkih žensk, ki zna 100% ločiti privat in biznis. Je pa res, da karakterno ni tipična ženska. Med drugim obvlada elektroniko in se bolj spozna na tehniko kot marsikateri moški.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Zamenjal sem vsaj 7 šefic, na koncu pa nekako ušel iz začaranega kroga v privat in v popolnoma druge poslovne vode!

Bi rekel, da tole več pove o tebi in napačni "karierni" odločitvi, kot o šeficah. Sploh, če si zdaj uspešen (po lastnih standardih seveda), prej pa to nisi bil (po lastnih standardih seveda).

Dobri in slabi vodje se ne delijo glede na spol. To je fakt. Koliko mora pa kdo narediti na sebi, da postane dober vodja je pa vprašanje posameznika, njegove inteligence, osebne avtonomije, strokovnosti,...
Vidim, da tukaj bolj nabijate o tem kok je kdo znal in ni znal...to je premalo za dobrega vodjo.

Sploh ni bila napačna (moja karierna odločitev). Problem je, da je kemijska tehnologija precej v domeni ženskega kadra. Kemijsko inženirstvo pa malce manj, hvalabogu. Definitivno se pa v tej smeri tehnike giblješ v precej ženskih krogih in to je poanta, kar sem zapisal.

Ženski kolektivi so zelo drugačni od moških. Tam so glavna čustva, ki se nadaljujejo v spletkarjenja itd ...
tongue-1.gif
, na koncu dobiš ven hudobijo na četrto potenco, mimogrede. Samo močan šef lahko kroti tako čredo s čustvenim nabojem. Ženske to niso sposobne. Žal. Morda komu paše tako delovno okolje, meni pač ne. Hec je, da sem bil deležen kar nekaj delovnih okolij preko Slovenije, pa je bilo povsod enako. Torej moja ocena ne more biti preveč napačna.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.131
2.291
113
v lokalni ostariji
veliko žensk na položaj pride s svojim zapeljevanjem itd ne pa znanjem, zato potem na delovnem mestu pogorijo. in namesto z znanjem argumenit nastopajo s čustvi. fakt.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Totalno bedna tema.
Imel tako moskega, kot zensko za nadrejenega. Z obema se je super shajalo. Vse je odvisno od osebnosti. Ce je oseba na mestu, spol ni pomemben.....!
Ta tema se lahko tudi zaklene, zbrise.....in se raje lepijo slike v spodnjem naslovu!

Lp
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
Osebnost pride na plano, ko pride do konfliktov. Dejstvo je, da je potrebna čustvena zrelost in stabilnost.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Tega pa večina žensk nima. Tudi tiste, ki navzven delujejo trdne kot hlod. Vse so "deep down" zmedene in krhke ko treske. To se mi je potrdilo, ko sem zadnjo šefico (trdno, močno, neizprosno žensko, ki se "ne boji nikogar") z nekaj resnimi stavki spravil do histeričnega joka. Je izvabila hudiča ven iz mene, ki se ga je mesece in mesece trudila z vsakodnevnimi provokacijami.
 

B81

22. jul 2007
34.437
8.923
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Klinc,
crazy1.gif
, že vidim da bo spet cel hudič!

V glavnem - on je samo zinil, da "te tačke pa pozna. ... pa da so to tačke od njegove bivše šefouke
crazy1.gif
.

Tako da Car je zame taprav dejc!
aplauz.gif
)

Tako nekako o šefukah itd...
smile-1.gif

hysterical-1.gif


Trapa se je osmešila s tem
evil.gif
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
KSZ

Glede na to, da je večinoma šefov moških, je odločitev, koga boste postavili na vodstveni položaj, torej na vaši strani in očitno tudi KAKO kandidati pridejo do tega položaja. Če ženska ne pride z znanjem in strokovnostjo ampak z drugimi atributi na položaj, je za to kriv moški! To je dejstvo. Ampak kriva je pa spet ona? Bla bla bla

Kdo od vas tlelele na alterju je dejansko šef? Demz kolk žensk si zaposlil?
 

dbest

Pripravnik
24. sep 2007
254
0
16
Sem moški ampak tole branje mi gre že na kozlanje. Ženska pride na položaj preko pičke (da ne ovinkarim) ..... kva pa dec? Mora nastavit rit? Ali mora s kakšnim primitivnim šefom pit?

A je v tej temi kakšen normalen al samo mozoljavi, nepotešeni pubertetniki? Dej na roko si ga vržte pa bo mir.
 

dbest

Pripravnik
24. sep 2007
254
0
16
Ja in? Mogoče jim pa clo paše. Enim in drugim. Celo življenje je prostitucija. In kaj pol če ena nastavi, da nekaj doseže? Ko dec liže rit, da nekam pride zihr manj uživa kot bejba, ki jo en nasadi. Ampak kr ene nebuloze.
 
Nazadnje urejeno:

dbest

Pripravnik
24. sep 2007
254
0
16
ja, takega kadrovanja ..... unega ritolizniškega in unega pičkastega. Ni razlike. Zato je ta tema samo za nepotešene.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik CebelicaMaja pravi:
........... Demz kolk žensk si zaposlil?

Trenutno imam 2. Poleg 5 fantov. Dovolj?

Pred okoli 20 leti npr. sem jih imel pa 17 plus 4 fante. Ampak pod mojim korobačem.
grims-1.gif


Pred več kot 26 let nazaj sem si pa nabiral kilometrino v jugo kolektivih, kjer smo v ekipah redno imeli vsaj 5 ali 15 punc, ter zraven nekaj fantov. S fanti nikoli problemov, kar se je reklo, se je naredilo. Z dekleti pa vedno frke, v vse možne smeri
rolleyes-1.gif
.

Star si 25 let in delaš v takem strupenem okolju. Tudi če bi bil skrajni imbecil s samo dvema možganoidoma v betici, ti je jasno, da je treba biti trd! Da bi pa šel v takem položaju npr. sodelavko še nategnit?
hysterical-1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #9334

In sedaj še dodatek : ti dve punci sta zlati. Ekipa teče kot švicarska ura. Celo bajta je pospravljena, saj tudi fantje pazijo na nivo obnašanja ... kar prej niti slučajno ni bilo! Poleg tega so punce zelo zanesljive in dvignejo nivo kvalitete.

Toda - bog varuj, da bi si jih nabral še kakšno več! Takoj bo nek lobi
uf-1.gif
! Pa bi spet bil tam kot pred 35 leti ..
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik dbest pravi:
Ja in? Mogoče jim pa clo paše. Enim in drugim. Celo življenje je prostitucija. In kaj pol če ena nastavi, da nekaj doseže? Ko dec liže rit, da nekam pride zihr manj uživa kot bejba, ki jo en nasadi. Ampak kr ene nebuloze.
V obeh teh primerih lahko oboji uživajo. Ampak pod nesposobnimi šefi (moški ali ženske) konkretno naj. podrejeni in slej ko prej začnejo (vsaj sposobni) odhajat.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Ženske funkcionirajo drugače. Preveč vpletajo čustva v svoje delovno okolje in zaradi njih se dobesedno požrejo pri npr. eni besedi, ki moškega niti ne gane in jo pozabi v 5 sekundah. Prodajajo čenče in zijala, si najdejo nek svoj klan ki ima zato določene privilegije... ne znajo tega: pridem, oddelam, grem.... hladno, športno.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
No, poznam pa tudi eno, ki je pa ravno nasprotje ostalih.
In lahko o njej rečem samo najlepše v vseh pogledih (poslovnih).

O ženi tudi jaz ne upam nič slabega rečt.
evil.gif
He, he.
Ona spada v kategorijo "hlodov" - po pameti. Ja, pa bivša je...
grin1.gif