Rune - izgradnja optičnega omrežja

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
Pri nas so že v štartu dejali da bodo peljali po obstoječi trasi, po štangah. Sam sem se prijavil, ker z vdsl imam določene probleme ob burji, za optiko mi je "majstr" dejal da ji "škodi" zgolj bager. Torej tudi ob burji ne pričakujem problemov, oz. bolje zanje da jih ne bo. :)
Bo pa kadar bo, zaenkrat mi tudi vdsl dovolj dobro pelje da optike ne pogrešam.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Pa je kdo tukaj, ki že koristi optiko preko Rune? Ali pa če vsaj kdo pozna koga, ki mu že dela optika preko rune?
 

majdana

Zelenc'
26. jan 2022
2
0
1
Kdor ima slabe izkušnje kot mi...stopimo skupaj in pritisnimo na njih...brskali smo in očitno so veliki goljufi...kljub temu, da so nekaterim že uredili priklop, veliko pa jih še čaka...


KONTAKTI RUNE:
ŽIVEC GORAN -operativni direktor: 041 342 599
LIKAR Marija: 041 414 172
AMBROŽIČ TINA - stiki z javnostjo: 041 414 242
 

majdana

Zelenc'
26. jan 2022
2
0
1
Kdor ima slabe izkušnje kot mi...stopimo skupaj in pritisnimo na njih...brskali smo in očitno so veliki goljufi...kljub temu, da so nekaterim že uredili priklop, veliko pa jih še čaka...


KONTAKTI RUNE:
ŽIVEC GORAN -operativni direktor: 041 342 599
LIKAR Marija: 041 414 172
AMBROŽIČ TINA - stiki z javnostjo: 041 414 242
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Ta vikend sem bil pri enem bolj daljnem sosedu (dober 1km od nas), kateremu so že priklopili Rune optiko... In mi je rekel, da če jih nebi toliko gnjavil, je še zagotovo nebi imel priklopljene... Je pa res, da gre glavni vod optike dokaj blizu njegove hiše...

In potem sem ugotovil, da je že kar nekaj hiš priklopljenih na Rune optiko (tam v okolici) in jim že deluje optika...

Sem klical tudi na Rune (01 235 15 30) in z njimi malce bolj grobo govoril, da so nam že pred letom dni obljubljali, da nas bodo priklopili v roku 3 mesecev in da moramo prej plačat priključnino, itd... In sem mu rekel, da so oni pritiskali na nas, ko je bilo treba plačat, zdaj pa bomo mi njih pritiskali, naj že končno začnejo pripeljejo optiko do naših domov, če smo že plačali...

Sem ga vprašal, če lahko zahtevam denar nazaj (da odstopim od pogodbe) in je rekel, da lahko (in da jih je že dosti to naredilo)...

No, rekel mi je tudi, da je proti našemu domu v planu, da v začetku marca nadaljujejo proti naši hiši... Sem mu rekel, da se spet slišima v začetku marca...

Pač mogoče bo treba malce pritisnit na njih, ker drugače gre to prepočasi...
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Že v štartu so se tega lotili, da poberejo EU denar. Pogoglajte koliko firm z imenom RUNE x je ustanovljenih in koliko jih je že v likvidaciji...
Zato pa gradijo tudi tam, kjer ima že Telekom optiko. Da opravičijo odlive...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
Za Rune sem podpisal pogodbo septembra 2020 in še nisem dobil nič. niti plačal nič.

Sedaj pa sem dobil pošto od gvo, da se moram v 3 dneh odločit, če želim njihovo ošo5 optiko.
Ravno tako si moram potem izbrat operaterja v 90 dneh... priklop je 200€.

Na soglasju za izgradnjo priključka od Rune nikjer ne najdem ali sem bilo kaj zavezan sedaj??

So vsi operaterji v ošo mreži na voljo?
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.031
115
63
Doma
Čudno da GVO zahteva plačilo, sam nisem nič plačal. Edino če imaš za kopat. Rune enostavno pošlješ obvestilo da odstopaš od pogodbe in zahtevaš potrditev, na OŠO so vsi operaterji (vsaj pri meni). Če denar ni ovira (morda se pri bodočem ponudniku storitev dogovoriš glede teh 200 eur) samo vzemi, ker vprašanje če bo rune kdaj naredil kar je obljubil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Ne vem, če je kaj potrebno poslati Rune, ker naj bi te tako obvestili, ko bi bili v tvojem kraju in se moraš takrat izjasniti ter plačati. Tisto prvo koliko se spomnim je samo to, da si interesent, ko bodo blizu. Glede na to kako resni so pa tako verjetno ne bodo nikoli naredili optike. Jaz sem se prijavil sedaj že skoraj 3 leta nazaj pa je takrat pisalo, da bo v 1 letu. No na srečo je nekaj mesecev kasneje potegnil GVO optiko za Telekom.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
ja, morajo kopat do hiše...

kar me pa sedaj bega, da sploh ni nekega pametnega paketa
Sedaj imam mobilni internet, 500gb, načeloma dovolj. Res, da ne vlečem torentov. To me stane 25€. Najcenejša optika je pa 29. Download je hitrejši, upload pa odvisno od ponudnika. Prvo leto ali dve imajo vsi cenejše... sam ne vem, če se mi bo dalo vsake 2 leti menjavat operaterja...
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.841
4.955
113
Še aktualno, kot sem slišal so v zadnjem času zaposlili par novih direktorjev za xyz področja. Po primorksem menda končujejo, sedaj bodo zagrabili Celjski konec. Pa zaposlene so prezaposlili na novo firmo.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.346
243
63
Na Primorskem niti približno niso končali. Brda za dokončati, Kanal so nekaj začeli migati, Tolminski konec pa bog ve oni ne. Šalabajzerji.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Bo prej Savinja tekla proti Logarski dolini. Kaj je za njih Celjski konec pa je vprašanje. Mogoče to, da v celem kraju pokrijejo z optiko samo eno ulico in se bodo potem ven metali da je v tem in tem kraju optika.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
Bo prej Savinja tekla proti Logarski dolini. Kaj je za njih Celjski konec pa je vprašanje. Mogoče to, da v celem kraju pokrijejo z optiko samo eno ulico in se bodo potem ven metali da je v tem in tem kraju optika.
v časih, ko coax zmore bp 1Gbit, bo tut odsotnost optike prebavljiv preposition :valjamse: