Rune - izgradnja optičnega omrežja

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
od t2 dobil reklamo, da mi častijo 150€ in 2 leti super popust na paket.
Jih kličem, če imajo kakšne info več kot jaz, ker nikjer blizu nisem videl, da bi se kaj delalo. Še tisto kar se je, so pred parimi mesci nehal...
Gospodična mi pobere podatke, preveri v sistemu, da se lahko priklopim na baker:bonk: še enrkat poudarim, da me zanima rune. jah tega podatka pa nimam gospod...
Nekdo je posredoval moje podatke naprej, "kabel" pa pozabil napelat?
Je pa bilo vedno prikazano, da bi naj letos imel možen priklop. Zgleda, se jim je nekaj zaštrikalo.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
od t2 dobil reklamo, da mi častijo 150€ in 2 leti super popust na paket.
Jih kličem, če imajo kakšne info več kot jaz, ker nikjer blizu nisem videl, da bi se kaj delalo. Še tisto kar se je, so pred parimi mesci nehal...
Gospodična mi pobere podatke, preveri v sistemu, da se lahko priklopim na baker:bonk: še enrkat poudarim, da me zanima rune. jah tega podatka pa nimam gospod...
Nekdo je posredoval moje podatke naprej, "kabel" pa pozabil napelat?
Je pa bilo vedno prikazano, da bi naj letos imel možen priklop. Zgleda, se jim je nekaj zaštrikalo.
Pri meni je od T2jevega "sporočila" za priklop na optiko in dejanskega priklopa minilo cca. 2 leti.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Rune je po moje kar projekt za pozabo oz. za prijavo, ker so po moje kar lepi znesek EU sredstev oprali in kanalizirali tja kamor ne spadajo.
sam verjetnot težko bilo kaj naredim, ker mi niso še centa vzeli. Mi je pa full čudno, da bom najprej moral plačat in potem bomo debatiral kje se bo kopalo...
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.949
5.132
113
Kot poznam situacijo so preveč ambiciozno pograbili EU sredstva, nimajo pa sploh zadostnega kadra da bi pokrili ta projekt.

So pa sedaj zaradi pogojev razpisa zaposlili nekdanjega direktorja HSE.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
5g na podeželju? To je potem isto sranje kot Rune, bo treba čakati še par let.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.749
357
83
Vipavska dolina
Meni so obljubili optiko letos, glede na to da smo pred koncem leta mi je jasno da je letos ne bo, mogoče naslednje leto. Ne gre pa za Rune pač pa GVO oz. neka njihova "podružnica" ali kaj jaz vem kako bi napisal. Sicer pa vezava že teče, zaenkrat koristim popuste, potem pa ko se izteče pa lahko prestopim ali pa bodo morali ponovno nekaj ponudit.
Je pa itak OŠO varianta.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Pr men so kot strela z jasnega lansko leto prsli neki vej požagat, da bodo optiko vlekli po štangah. To je blo res presenečenje, ker se ni nič govorilo o tem.
Sam tisto je bil telekom (oz. podizvajalec).
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Zakaj? To je pomoje najboljša izvedba na podeželju. Najmanj dela in stroškov.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
V mojem koncu je Rune obljubljal da bo delal omrežje, je prišel GVO in zrihtal z minimalnim kopanjem in pompom OŠO omrežje. Enostavno sem obvestil Rune, da odstopam od pogodbe in to je bilo to.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.817
637
113
Itak. Pri nas, če ne bi napeljali optike po štangah bi jo mogoče dobili leta 2321.
Prekopati cc 2km po x kmetijah, kjer se polovici jebe za optiko je misija nemogoče. Tako pa je že drugo leto v uporabi brez problema. Pripeljali so jo pa do vasi, kjer je 7 gospodinstev in ravno ene 4 smo jo vzeli.
Sem se pa tudi takrat prijavil na Rune, kjer je pisalo da bo optika v roku 1 leta in ni ne duha ne sluha od takrat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: wd40

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Če imate možnost in so pripravljeni narest tudi prav. Ampak js bi v vsakem primeru raje po štangi. Najmanj “invazivno”. Po zemlji itak ne bi šlo. Vrtača pri vrtači, drugje pa kamen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888