Renault clio V 2018

klo

Zelenc'
19. dec 2021
13
5
3
Imamo sicer na stirki podoben sindrom,

probleme dela elektronika ki razkodira kljuc, strosek nekje 400-500e al pa pac zivis s tem :D
A to je fix diagnoza za tvojo štirko? Lahko da pri meni ni problem v tem, lahko pa da je. Lahko da na renaultu res ne vedo kaj povzroča to verglanje, lahko pa da vedo, pa se pač delajo francoze, da je vse ok. Je pa bedno, ko nikoli ne vem, ko pritisnem gumb start, kako bo zalavfal avto. Lahko da bo ok, lahko bo verglal 5 sekund, dostikrat ko motor zažene, zavibrira kot da bi vžgal traktor...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Je imel avto podaljsano jamstvo pa vkljucene servise pa vse, pa se ni dalo kaj dosti.

poprodajna storitev je res poden.
 

klo

Zelenc'
19. dec 2021
13
5
3
No jaz to reklamiram že od nakupa naprej. Kmalu mi bo potekla splošna garancija, pa napake še vedno niso odpravili, še več, renault trdi, da je vse ok.
 

klo

Zelenc'
19. dec 2021
13
5
3
Naj naštejem, kaj vse so mi že rihtali:

- menjali kisikovo sondo (kazalo napake pri izpušnih plinih)
- menjali računalnik klime (so se mi rosile šipe, pa sistem je nekaj čudno upravljal pihanje pri AUTO klimi)
PS.: Prvič ko sem reklamiral nepravilno delovanje klime, so mi rekli, da je vse ok, da klima dela normalno, sem moral
reklamirati še enkrat, da so "ugotovili", da je potrebna menjava računalnika klime
- menjali drog volana (volan nadležno cvilil med vožnjo, kot da bi dva stiroporja drgnila med sabo)
Samo zaradi volana sem moral na servis 4x ali 5x, ker na servisu "niso zaznali nič".
- menjali ovojnico volana (volan škripal, ko sem zavijal levo), no zdaj mi škripa ko zavijam desno
PS.: Zdaj "ne zaznajo" škripanja, čeprav sem jim poslal dokaz
- menjali računalnik brisalcev (vendar še vedno dostikrat zamahnejo v suhem vremenu),
odgovor Renaulta, da je težava urejena.
- menjali komplet števec
- "100-krat" so reprogramirali vse kar se reprogramirati da
- menjali vijake, matice, nihajnike vrat zaradi rje
- menjali ročko prtljažnih vrat, ker se je iztikala
- v notranjosti menjali plastike, ki so kar odstopale
- sprednji parkirni senzorji se mi občasno kar aktivirajo ko avto stoji in ni nobene ovire pred njim
(so najprej videli razlog v okvirčku registrske tablice, da se krivi in so ga prestavili par mm nižje, vendar to ni nič pomagalo,
potem sem dobival samo še odgovore, da oni ne zaznajo težave)
- na prazni cesti mi občasno kar zapiska in izpiše opozorilo "zavirajte". (So reprogramirali računalnik ampak problem ostaja,
še vedno se občasno brez razloga aktivira opozorilo).

Če potegnem črto - ne vem a sem samo jaz naletel na tak polizdelek ali je to pač "normalno" za renault, da se celotno garancijo zafrkavaš s tem, voziš skoraj
enkrat na mesec avto na servis. Ko pa zahtevaš menjavo vozila, te pa zavrnejo, ker po njihovo avto ustreza karakteristikam.

Če bi jaz verjel besedam servisa in uvoznika, ki so trdili, da vse ustreza, še danes ne bi imel odpravljenih kar nekaj napak. Sem pa zaradi tega izgubil ogromno časa in živcev... Da je pa mera polna, vse napake še vedno niso odpravljene.

Renault Slovenija pa itak ne zna nič drugega napisati kot "Primer bomo preučili in vam sporočili stališče proizvajalca". In ko dobiš odgovor je kot da ga ne bi dobil.
 
Nazadnje urejeno:

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Jaz sem kupil novega renaulta trikrat - Prvic, zadnjic in nikoli vec.
Pa nisem imel pol teh problemov kot jih imas ti. Je bila pa klima najvecja tezava, ker ni delala.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Za elektro težave ,bi jaz menjal akumulator , ker smo imeli na VW ju isti problem in so ga reševali leto dni , ampak na srečo je pol totalno crknil AKU in po menjavi je mir z temi napakami.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
Reno verjetno ve za te težave. Sam verjetno so tudi menjani kosi zanič. Ker je lahko serija taka, slaba zasnova. menjali ti bodo dokler ne obupaš. Žal. Been there. Clio 2.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
Jebat ga. A misliš da bodo vrgli stran npr. 200k kosov senzorja za dež al česarkoli.
Ali pa 1.5 dci in težave z ležaji. A naj presekajo proizvodnjo? Prodajaš naprej, nekaj težav rešiš v garanciji, makar na pol,ostalo se pa s časom pozabi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Sam jambrate.
Kaj je lustno to enkrat napisat. Ne sam brati kako mene oznacujete za jambraca.
Zdaj pa malo bolj resno.
Pohvala za pogum, da napises kritiko cez izdelek, ki ga uporabljas. Takih junakov nas ni veliko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Jebat ga. A misliš da bodo vrgli stran npr. 200k kosov senzorja za dež al česarkoli.
Ali pa 1.5 dci in težave z ležaji. A naj presekajo proizvodnjo? Prodajaš naprej, nekaj težav rešiš v garanciji, makar na pol,ostalo se pa s časom pozabi.
Zato pa je tako kot je. Sorry samo to je nesprejemljivo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Res je kar je vadim gor napisal. Beta testerji smo vsi in povsod. Ampak z tem cliotom 5 ga je pa reno res mim pihnu da ga bolj ni mogu. Vse gre narobe. Mam velecenjenega vaga tega ranga. Načelom zdej eno leto brez okvar, ampak kr naprej neki updajti, kar daje vedeti, da so ga prodali preden so ga dokončno testirali, pa je bil lani tak cajt že 3,5 let na tržišču. Spomladi bo pa menjava armaturke, zaradi slabega materiala. Isti šmorn vse skup, potem pa kak naletiš. Če hočeš kolker tolk solidno zadevo skup sstavljeno moraš pogledat k suzukiju, toyoti in hyundaiju. Vse ostalo ni vredno imena in renomeja ki so ga včasih imeli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Hm, na tem posnetku mi že višina štangasa ne gre skup. 1,5k obratov mi je malo velik. To imajo motorna kolesa. polo 1.0 tsi 95 KM ima okol jurja ko je hladen, stara corsa tak isto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Da se z avtom voziš po dežju in v kabini slišiš luže, kako udarjajo v poden avta ni normalno. Saj ni avto za 20 jurjev katra iz leta 1962...

Ampak, ja, crknilo pa ni še nič, to priznam.