Toyota Avensis se poslavlja prihaja Camry

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
če ne drugega si v novem golfu manj tovor kot v 15 let stari toyoti in ja, je več nasmeška na obrazu ko v toyoti

ampak tako vidim jaz, ki mi ni tako zelo mar za rabljene avte kot komu drugemu
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
Verjetno pa nekaterim ne potegne, da jim je avto za prevoz od točke A do B in ne življenski cilj. In kar jim je najbolj pomembno je to, da jim ni treba 5x na leto avto na servis vozit ali pa ostat na sredi Nemčije brez avta.

Ja, ker vse ne-japonsko dejansko samo crkuje... Tja do 10 let grejo vsi avti bolj ali manj dobro. Seveda avti z znano zgodovino. Razumem, da so pač ljudje, ki si težko privoščijo mlajše avte in je potem recimo stara toyota top izbira. Da bi bilo potencialno stanje čez 10 let prioriteta pri nakupu novega? Japajade... imajo evropski avti preveč drugih prednosti.

Aja, pa corolla pa camry se mi zdita oba dober nakup, celo nova. Da ne omenjam honde. Pri hondi me zmoti samo njihova prodajna mreža, ki je obupna. Proti mazdi tudi nimam ničesar, razen bencinskim motorjem :D
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
S tem kar si lahko nekdo privošči in kaj ne bi jaz bil zelooooo previden. :) Ker avto velikokrat ni odraz dejanskega finančnega stanja.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
S tem se čisto strinjam, bi moral dodat "ali ne želi"...

Vseeno, moje bistvo je, da pri avtu niti slučajno ni vse v tem v kakšnem stanju bo čez 10, 15 let. Za mene osebno je to nepomemben faktor pri nakupu novega.

Recimo tale dilema je meni zabavna: nov peugeot 508 ali nov camry? :) Racionalni del možganov pri meni pravi camry (oz. še bolj glasno reče passat, ampak ni pomembno), neracionalni vpije peugeot. Ampak glede tistega, da gre življenje mimo sem čedalje bolj resen.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
S tem se čisto strinjam, bi moral dodat "ali ne želi"...

Vseeno, moje bistvo je, da pri avtu niti slučajno ni vse v tem v kakšnem stanju bo čez 10, 15 let. Za mene osebno je to nepomemben faktor pri nakupu novega.

Recimo tale dilema je meni zabavna: nov peugeot 508 ali nov camry? :) Racionalni del možganov pri meni pravi camry (oz. še bolj glasno reče passat, ampak ni pomembno), neracionalni vpije peugeot. Ampak glede tistega, da gre življenje mimo sem čedalje bolj resen.

Ja, to se pa tudi meni vsake toliko dogaja. Lahko pa si rečeš, jbg, vzameš camryja, ker veš da bo delal kot nr.2 pa si privoščiš nekega kupeja, če ti je to ok in če le finance niso problem. Morda bom čez par let nabavil supro. :D
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Dobro, že mogoče, da je japonski avto po 10 ali 15 letih v boljšem stanju, kot je ford ali karkoli drugega. Hujše je to, da se eni s tem tolažijo, v japonskem avtu so pa bolj ali manj samo tovor, ki se prevaža od točke A do točke B. Življenje gre pa mimo. Čista zmaga res.

Eni pa furajo alfo z vsemi lučkami na armaturki z nasmeškom na obrazu.

Glej dezurni sralec.
Vse raziskave po zemeljski obli so pokazale kaj je Toyota/Lexus. Od zadovoljstva, zanesljivosti, cene, prodajnih stevilk itd.

Vso ostalo floskuliranje forumasev vam je lahko le v tolazbo, ki smo ga navelicani.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.191
113
S tem se čisto strinjam, bi moral dodat "ali ne želi"...

Vseeno, moje bistvo je, da pri avtu niti slučajno ni vse v tem v kakšnem stanju bo čez 10, 15 let. Za mene osebno je to nepomemben faktor pri nakupu novega.

Recimo tale dilema je meni zabavna: nov peugeot 508 ali nov camry? :) Racionalni del možganov pri meni pravi camry (oz. še bolj glasno reče passat, ampak ni pomembno), neracionalni vpije peugeot. Ampak glede tistega, da gre življenje mimo sem čedalje bolj resen.
Pri nas se kupuje ogromno avtov starih 4 leta. Lastniki jih kmajo potem ponavadi spet 4 leta. In ja, marsikomu je važno, da bo imel čimmanj stroškov z avtom. Ti uživaš v življenju in ti dol visi, kak bo avto v tem času. Si to napisal, sedaj pa prenehaj srat po temi.
Me pa nekaj resno zanima: kako hudiča uživaš v življenju, a še nisi v 508-ki? Pa zraven Passata vlečeš, ki je čista racionalna izbira, loool. Kar se mene tiče serješ na polno, da je sama driska okrog tebe, ne pa uživaš v življenju.
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
Glej dezurni sralec.
Vse raziskave po zemeljski obli so pokazale kaj je Toyota/Lexus. Od zadovoljstva, zanesljivosti, cene, prodajnih stevilk itd.

Vso ostalo floskuliranje forumasev vam je lahko le v tolazbo, ki smo ga navelicani.

1.) o prodajnih številkahj se da veliko debatirat, tudi o tem kateri je največji, katera država proizvede in proda največ avtomobilov itd.
2.) na lestvicah zadovoljstva je visoko tudi dacia, ker lastniki od njih pač ne pričakujejo veliko
3.) svoje mnenje glede absolutne pomembnosti zanesljivosti sem podal, prav tako očitno večina evropskih kupcev, ki ni izbrala toyote. V Sloveniji okrog 3%.

Večina sralcev se nas pa tolaži tako, da volimo z svojimi denarnicami

Pa še vedno nisi dojel, da nimam nič proti toyoti.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
1.) o prodajnih številkahj se da veliko debatirat, tudi o tem kateri je največji, katera država proizvede in proda največ avtomobilov itd.
2.) na lestvicah zadovoljstva je visoko tudi dacia, ker lastniki od njih pač ne pričakujejo veliko
3.) svoje mnenje glede absolutne pomembnosti zanesljivosti sem podal, prav tako očitno večina evropskih kupcev, ki ni izbrala toyote. V Sloveniji okrog 3%.

Večina sralcev se nas pa tolaži tako, da volimo z svojimi denarnicami

Pa še vedno nisi dojel, da nimam nič proti toyoti.

Tisto kar bi ti moral dojet je zelo enostavno. Ce je nekaj kvalitetno cez 15 let, je v startu dobro skupaj narejeno.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
Tisto kar bi ti moral dojet je zelo enostavno. Ce je nekaj kvalitetno cez 15 let, je v startu dobro skupaj narejeno.

Tudi ti bi moral dojet, da šteje še vse kaj drugega kot samo kako je skup narejeno. In to je ves moj point. In ni vse ostalo samo klump za na odpad še predno naredijo načrte za nov model. Pa na žalost toyotina zanesljivost ni vsemogočna, ker vemo kako je bilo z njihovimi dizli. Pa ne mi z njihovim fer odnosom in kako niso komplicirali z reklamacijami, ker je imela znanka z lexusom celo kalvarijo preden so menjali motor in potem še enkrat, da so menjali menjalnik. V obeh primerih šele, ko so bili zraven novinarji in neodvisna komisija.

So se pa pri hibridih našli in za to vsa čast.

Tam se pa čez 20 postov norčujete iz nekoga, ki je z 10 let starim fordom zadovoljen. Kot da to ni mogoče. Fordi, brezvezni kakor že so mi, imajo marsikar česar toyota nima.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.191
113
Izgleda sva dva nepismena. Iz njega se norčujemo zato ker je njegov 10 let star Mondeo baje KOT NOV, ne pa zato ker je zadovoljen z njim.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
bistveno je, da ste na njegovo pisanje reagirali z norčevanjem, na pisanje osebka (da ne rečem očitnega morona), ki je forde po 10 letih poslal na odpad, pa z lajki.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.191
113
Ti uživač v življenju že veš. Lajkal sem le jaz in noben drug.
Žal zadeva kar drži.
Tisti osebek zgoraj z 10 let starim kot novim Mondeom je pa ravno tak tič kot ti. Vidi le tisto, kar je njemu všeč in čisto nič drugega.
No, ti si pa še sralec na kubik. Ker če bi recimo tukaj trdili, da se Toyota pelje bolje kot Ford ali da so noter bojlši materiali kot pri VW, bi te čisto razumel in tudi tebe lajkal. Ampak ne, ti moraš srat, kako uživaš v življenju in so ti bolj pomembne druge stvari, kot zanesljivost in TO TVOJE RAZMIŠLJANJE VSILJUJEŠ drugim, ob tem, da hkrati priznaš, da le ne uživaš v življenju, sicer bi že sedel v 508-ki. In samo to tvoje vsiljevanja TVOJEGA razmišljanja, kot edino pravilnega, drugim je problem. In seveda, da ne moreš nehat srat po temi, ki se te očitno ne tiče.
Me pa res zanima (verjetno sem te že enkrat vprašal to), zakaj hudiča raje ne uživaš v življenju, temveč serješ tukaj v temi in izgubljaš čas, ker očitno Toyota NI AVTO ZATE. In še bolj čudno mi je, da recimo tudi Toyota GT86 ni zate. To je namreč avto za uživače življenja. Aja, točno, ti si samodeklariran uživač - sralec.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.225
2.049
113
SV SLO
Glej dezurni sralec.
Vse raziskave po zemeljski obli so pokazale kaj je Toyota/Lexus. Od zadovoljstva, zanesljivosti, cene, prodajnih stevilk itd.

Vso ostalo floskuliranje forumasev vam je lahko le v tolazbo, ki smo ga navelicani.

Za Toyoto/Lexus glasujejo pač povprečneži, ki nimajo pojma, kaj je vozna dinamika, nakup avtomobila po posameznem dokupu opreme in ne po paketih kot pri japoncih( npr. gretje volana in sedežev samo pri najvišjem nivoju opreme, omejevalnik hitrosti da, tempomat ne itd....) Za povprečneže je vsaka Toyota, Honda, Mazda, KIA, Hyundai vrhunsko vozilo. Še danes mi je groza ker sem se usedel v Camrya :) (pa je minilo kar nekaj dni)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
Ti uživač v življenju že veš. Lajkal sem le jaz in noben drug.
Žal zadeva kar drži.
Tisti osebek zgoraj z 10 let starim kot novim Mondeom je pa ravno tak tič kot ti. Vidi le tisto, kar je njemu všeč in čisto nič drugega.
No, ti si pa še sralec na kubik. Ker če bi recimo tukaj trdili, da se Toyota pelje bolje kot Ford ali da so noter bojlši materiali kot pri VW, bi te čisto razumel in tudi tebe lajkal. Ampak ne, ti moraš srat, kako uživaš v življenju in so ti bolj pomembne druge stvari, kot zanesljivost in TO TVOJE RAZMIŠLJANJE VSILJUJEŠ drugim, ob tem, da hkrati priznaš, da le ne uživaš v življenju, sicer bi že sedel v 508-ki. In samo to tvoje vsiljevanja TVOJEGA razmišljanja, kot edino pravilnega, drugim je problem. In seveda, da ne moreš nehat srat po temi, ki se te očitno ne tiče.
Me pa res zanima (verjetno sem te že enkrat vprašal to), zakaj hudiča raje ne uživaš v življenju, temveč serješ tukaj v temi in izgubljaš čas, ker očitno Toyota NI AVTO ZATE. In še bolj čudno mi je, da recimo tudi Toyota GT86 ni zate. To je namreč avto za uživače življenja. Aja, točno, ti si samodeklariran uživač - sralec.

Daj žaba ne repenči se pa preberi vse kar si napisal za mene in potem beri in beri, dokler ne prepozanš sebe.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.191
113
Še en, ki ne razume,, da je nekaterim avto le nujno zlo in ne potrebujejo top dinamike in ne doživijo živčnega zloma, ker pri nas ne morejo dokupit JBL zvočnega sistema, saj za njih je avto le fully loaded, drugo ni avto. In ja, to so precej realne težave Toyote, ampak očitno obstaja kup ljudi, ki jim dol visi za to. Vsaj glede na naraščajoče prodajne številke.
Ti pač vse to zahtevaš in s tem ni nič narobe. Se pa to neha, ko to začneš vsiljevati drugim kot edino pravo mišljenje in jih zmerjati s povprečneži. GT86 je čisto povprečje ja.
In to kar ti pišeš je isto, kot če bi jaz za kupce Audija napisal, da se radi vun mečejo, za kupce BMWjev, pa da so debili na cesti.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Za Toyoto/Lexus glasujejo pač povprečneži, ki nimajo pojma, kaj je vozna dinamika, nakup avtomobila po posameznem dokupu opreme in ne po paketih kot pri japoncih( npr. gretje volana in sedežev samo pri najvišjem nivoju opreme, omejevalnik hitrosti da, tempomat ne itd....) Za povprečneže je vsaka Toyota, Honda, Mazda, KIA, Hyundai vrhunsko vozilo. Še danes mi je groza ker sem se usedel v Camrya :) (pa je minilo kar nekaj dni)

O vozni dinamiki toyote in honde govori mondeo driver? Ne se no smesit kekec.