Renault clio V 2018

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Sem že vsepovsod spraševal. Se da ampak samo toliko procentov kako dolgo ima izpit. Pa šteje se tudi ko je bil zavarovan kot kandidat za voznika ( vožnja z spremstvom pri 16 letih) in zavarovanjem za mladega voznika. Pri tem tudi bonifikacijo dobiva 5 posto na leto
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.438
113
Idi do agencije varen si v Mariboru.
Smo zrihtal od dedka na vnukico bp.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Sej ne rabim. Ko bo caj za to bomo pa menjal. Je še 5 let mag. študija pred njim. Tacajt bo pa že nekaj bonifikacije. Problem rata če na hitro umrem. Če počas za boleznijo bomo pa že pravcajt zrihtal. Vseeno hvala za info
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Bonifikacija se brez problema prenese z očeta na sina (je pa res da se lahko naleti na omejitve zaradi krajše dobe posedovanja izpita), prav tako se lahko deduje (skupaj z vozilom ali pa brez). Če se pa ne misli narediti prenosa bonifikacije (s tem oče ostane brez nje), je pa tudi smiselno, da je vozilo čimprej napisano na otroka, saj bo s tem tudi prej začel nabirati lastno bonifikacijo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Ja, iz staršev na otroke in obratno gre BP ampak pri ostalem imaš pa zelo zelo verjetno komplikacije. Morda bi to s teto šlo s kakšno posebno odobritvijo, odvisno kako bi "predstavil zgodbo" zavarovalnici, pri kakšni bi morda lahko šlo čez.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
?
Pri zavarovalnicah gredo taki prenosi čez toliko potrditev in preverb, da se ne rabiš bat za zaposlitev, ker ne kršiš nobenih pravil. Če kaj ne štima pa ne gre čez.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Ne vem, če to drži. Meni je prejšnji zavarovalničar pri avtomobilskem zavarovanju na račun nižje cene tudi dodal stvari, ki (realno gledano) ne bi smele biti. Ko sem po dolgih letih moral menjati agenta, se je drugi zastopnik križal, ko je videl staro polico in je ni želel podaljšati pod takimi pogoji.

No, letos po naklučju naletim na en stari spletni članek (ne spomnim se točno, kateri portal je že bil) o nekih zavarovalniških goljufijah, med nekaj osumljenimi pa njegovo ime... :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Zagotovo bodo zavarovalnice nadzirale svoje agente in zaposlene. Prevec je moznosti za guljufije. Za tiste ki jih prsti srbijo.
Vseeno pa se nekateri agenti nekoliko bojijo za svoje licence in izpite....
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
?
Pri zavarovalnicah gredo taki prenosi čez toliko potrditev in preverb, da se ne rabiš bat za zaposlitev, ker ne kršiš nobenih pravil. Če kaj ne štima pa ne gre čez.
Seveda, potem pa je kriv zastopnik, ki ne more uredit prenosa bonifikacije iz pra dedeka na pra pra pra vnuka.... ALO???
 

klo

Zelenc'
19. dec 2021
13
5
3
Imam clio 5 100 TCe. Zanima me, če si kdo lasti enak avto in se tudi njemu dogaja, da mu avto dostikrat vergla tudi po 5 sekund preden vžge.

 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
V glavno, da vžge. Sicer pa vprašaj servis. Tak na hitro to ni normalno. Sam imam sicer izkušnje s tricilindraši( vsemi možnimi 1.2 mlinčki) iz skupine PSA pa nobeden tak dolgo ne vergla. Pokažeš ključ in vžge tudi v tem "MRAZU".
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Dobrodosel v dobo renaulta, kjer v 21.stoletju ne znajo narediti avta, ki bi:
- normalno vzigal
- imel delujoco klimatsko napravo
- pa se cel seznam zadev ki si jih komot preberes tekom te teme tukaj. Malo pobrskaj.
Resitev za tvoj problem pa je... je ni.
Vozil bos na servise dokler bo garancija, naredili ne bodo nic, avto ti bo pa ostal na plecih lastne denarnice.

Pa ce imas samo ta problem ti cestitam.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.991
9.107
113
39
MB
Imam clio 5 100 TCe. Zanima me, če si kdo lasti enak avto in se tudi njemu dogaja, da mu avto dostikrat vergla tudi po 5 sekund preden vžge.

Imamo sicer na stirki podoben sindrom,

probleme dela elektronika ki razkodira kljuc, strosek nekje 400-500e al pa pac zivis s tem :D
 

klo

Zelenc'
19. dec 2021
13
5
3
Generik, ni samo to problem, daleč od tega.

Avto sem imel na servisu že ohohokrat. Cel čas na servisu trdijo, da ne zaznajo nič, da računalnik ne kaže napak. Nekaj časa nazaj je renault našel rešitev v tem, da se zamenjajo šobe. Šobe so mi zamenjali, vendar je to verglanje ostalo. Renault Slovenija pa cel čas trdi, da avto ustreza karakteristikam. Njim kaj dopovedati je tudi...

Imam še eno stvar:
Brisalci mi v načinu senzor dežja dostikrat zamahnejo brez razloga. Vreme lepo, suho, sončno. Brisalci pa kar zamahnejo. Na servisu "ugotovijo", da je problem v računalniku za brisalce. Ga zamenjajo. Vendar je problem ostal. Še vedno mi dostikrat zamahnejo brez razloga. Jim to tudi napišem. In kaj dobim odgovor iz Renaulta? Da so problem uredili z menjavo računalnika. :bonk: