Renault clio V 2018

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Levo strokovno menjana, desno original.

Poglej priponko 36725

A se hecaš? Pa ja vidiš, da je vinjeta na levi sliki nalimana na sredino, in ker je cena vinjete precej visoka /beri: težka, ni čudno, da celo šipo za sabo potegne. Če bi jo nalimal v levi kot, ne bi bilo teh težav (jasen dokaz je na desni sliki).


:evil:


ON: se včasih resno sprašujem, če mogoče današnje dni ne zaposlujejo le slepih mehanikov ... tole se iz zraka vidi, da ni dobro zmontirano (levo). ampak očitno se jim vse skupaj hebe ... imajo pa kohones, da tak avto vrnejo stranki ...
In mislim, da si besedo -strokovno- pozabil dat v narekovaje ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Tole je res bil poraz od avtomobila in servisne storitve. In na prevzemu se jim ni zdelo nič čudnega, ko je zagnal galamo...

No, izgubili so eno stranko, ker je avto malo po tem pustil tam in vzel rabljenega švaba, zgubili so mene, ko sem konec lanskega leta kupoval nov avto, zgubili so starše, ki ga kupujejo zdaj, pa še večim sem naredil fajn reklamo. Jaz se renaulta s palico ne pritaknem več. Pa popolnoma razumem, da pride avto iz fabrike s kakšno napako in se jo potem na servisu potrudijo odpravit, pri renaultu je pa vsaka napaka v okviru tovarniških specifikacij in si dobesedno prepuščen samemu sebi. Zato si naredite uslugo in kupite raje kaj drugega...

Še en primer:
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Tole je res bil poraz od avtomobila in servisne storitve. In na prevzemu se jim ni zdelo nič čudnega, ko je zagnal galamo...

No, izgubili so eno stranko, ker je avto malo po tem pustil tam in vzel rabljenega švaba, zgubili so mene, ko sem konec lanskega leta kupoval nov avto, zgubili so starše, ki ga kupujejo zdaj, pa še večim sem naredil fajn reklamo. Jaz se renaulta s palico ne pritaknem več. Pa popolnoma razumem, da pride avto iz fabrike s kakšno napako in se jo potem na servisu potrudijo odpravit, pri renaultu je pa vsaka napaka v okviru tovarniških specifikacij in si dobesedno prepuščen samemu sebi. Zato si naredite uslugo in kupite raje kaj drugega...

Še en primer:

Pri drugi znamki se pa kaj takega ne more zgoditi? Znajo poservisirati čisto vse ali bi dobil nov avto?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
ON: se včasih resno sprašujem, če mogoče današnje dni ne zaposlujejo le slepih mehanikov ... tole se iz zraka vidi, da ni dobro zmontirano (levo).

Zaposli dobrega mehanika če ga lahko. Oziroma boš konkretno plačal. Drugač pa večina dela za sebe (dobrih). To kaj pa lahko dobiš na trgu je pa pač plači primerno. Oziroma tisti ki ma vse koleščke v glavi in je šel z amehanika je šel namensko, ker majo doma kak bizniz ali ga res to veseli in da vse od sebe. Taki se ne vidi na pooblaščencem z minimalcem Tisti, ki je šel za mehanika, ker ne zna do 5 štet taki pa pač dela sebi primerno.

Glede šipe. Pri menjavi nemoreš tak zajebt, da šipa na robovih paše v nulo v sredini je pa cm lufta. To je krivo steklo, ki je bilo že v osnovi zvito.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Glede šipe. Pri menjavi nemoreš tak zajebt, da šipa na robovih paše v nulo v sredini je pa cm lufta. To je krivo steklo, ki je bilo že v osnovi zvito.
To sem predvideval, ker nikakor ne vidim možnosti, da bi to lahko nastalo z montažo. Ampak to pač vidiš in obvestiš stranko, če si kolker tolk normalen. "Sorry, prišla je neprimerna roba, bomo počakali na nov kos". Pa pač razumeš, da se to zgodi in počakaš.

Ne pa, da stranki poizkusiš uturit tak avto nazaj kot popravljen.
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.056
-904
83
V novi ponudbi iz cenika 1.1.2021 je nov motor 1.3 tce s 140 KM v rs line in initial paris z ročnim menjalnikom . :aplauz::cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.056
-904
83
V novi ponudbi je dci 100 z intens in limited opremo . :aplauz: :cheer:
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Glede šipe. Pri menjavi nemoreš tak zajebt, da šipa na robovih paše v nulo v sredini je pa cm lufta. To je krivo steklo, ki je bilo že v osnovi zvito.
Pa saj sipa obicajno lezi na nekem ležišču(seveda na soeazmerno debeli olasti lepila) , ki je obicajno v istem radiju/liniji kot zunanji vidni rob strehe.
Da so takole montirali premalo ukrivljeno sipo so morali na sredini dati minimalno (nic) lepila, pri straneh pa orenk "kup'
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
VW je zabluzil. Bil v torek v salonu, ker je poba srno ruknu, pa smo dali rihtat.Imajo noter belega polota 1.0 tsi 110 KM style DSG, pa še nekaj opreme poleg za dobrih 23 jurjev. Adijo pamet.
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Vseeno, kar je velik je velik. Recimo lani sem (zdej že prejšnji model naročil) čakal 5 mesecev do decembra lani. Popust. 700 EUR na ceno po konfiguratorju in dodatnega jurja če njihov lizing vzameš. Ne verjamem da bodo na novem popusti ko včasih na renoju oplu in citroenu. Ko so 5 do 8 jurjev dol dajal. 2 jurja bo velik. In še vedno je zadeva draga. recimo lani teden pred korono marca mi je v NM na Toyoti naračunal takratki Auris 1.8 Hybrid oprema Sol, z dodatnimi zadnjimi park senzorji 22.200. Stari je dal decembra 2018 22.500 za Troc 1.5 150 KM Style, dodatno navigacija z LCD števci za jurja in kamero, ter ogrevanimi zici, še za nekaj evrov Danes takega avta izpod 26k ni.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
VW je zabluzil. Bil v torek v salonu, ker je poba srno ruknu, pa smo dali rihtat.Imajo noter belega polota 1.0 tsi 110 KM style DSG, pa še nekaj opreme poleg za dobrih 23 jurjev. Adijo pamet.
Pa tale tvoj poba avto zna vsaj tankat? To da mu daješ za bencin, je itak lohgično, ampak kupil si mu ga ti, rihtaš mu ga ti ko je karambol, kdo se meni za servise? Po mojem bi bilo fajn, da malo spustiš vajeti iz rok, saj ne povsem, da mu ne bo prevelik šok, ampak na dolgi rok ti bo gotovo hvaležen, ti pa sebi tudi. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Zavarovanec in lastnik sem še vedno jest. Zakaj. Zaradi zavarovalnic. Pač imel sem doma še eno polico za 55 posto popusta, ki ga po novem ne moreš prenest na otroka. Oz. lahko ampak sam toliko kolikor dolgo ima izpit in 5 posto na leto izpita. Vse je sam rihtal, jest sem bil na servisu sam da podpošem papirje. Drugače nimam problemov z tem. Takoj prepišem na njega. Tudi moped je na njega, kjer ni bonifikacij. Drugače za cajt karambola sem bil z jedino na dopustu. Poklical in povedal je k o je bilo z strani ljudske milice na kraju vse zrihtano. Ponedeljek je sam klical na servis. V ponedeljek zvečer sva prišla nazaj in v torek sem šel z njim na servis. To je to
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Pa kot dober oče sem mu prostovoljno odstopil moj avto, da lahk gre na počitniško delo. On pa men svoj moped. Prednost. Vozniške mi ne morjo vzet če kak pir preveč požrem
 

Priponke

  • 74E89EAF-A49A-4B70-A811-CC0F9C42E9D6.jpeg
    74E89EAF-A49A-4B70-A811-CC0F9C42E9D6.jpeg
    2,1 MB · Ogledi: 91
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.408
113
Vse se da ,če se hoče. Prenesti polico na Otroka ,ženo , ljubico psa....

Samo k pametnemu zavarovalnemu agentu treba in mogoče k kaqkšni manjši zavarovalnici (Grawe , Croatia..)