računalnik se ne zažene

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Imam problem, da sem na novo nalagal windowse, nekaj spreminjal v nastavitvah diska in računalnik se ne prižge več. Zažene se edino logotip od Lenovo in nato črn ekran z minusom v levem zgornjem kotu. V nastavitve biosa tudi ni mogoče priti. Ima kdo kakšno rešitev, ker se mi že meša
smile-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če vidiš logotip potem imaš tudi dostop do Biosa.
Probaj tipke F2,F10 ali DEL in bi moral imeti dostop do biosa.
Kje si spreminjal nastavitve diska, v biosu?

V najslabšem primeru boš moral pc odpret in odstranit baterio za Bios, da se ti nastavitve ponastavijo, če ne boš drugače prišel v Bios.
 

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
sem poizkusil vse, vendar ne pridem v bios. spreminjal sem moj računalnik-upravljal in upravljanje diskov....ne vem kaj. je pa problem ker je prenosnik star 1 dan.........
wink-1.gif
 

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
mislim, da sem od eni od particij obkljukal označi kot aktivno, ko sem rač ugasnil je prenehal delovati.............
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Napiši celotno ime in model računalnika.
Čudi me da ne prideš v bios, bom probal, ko boš dat zgornje podatke najt v navodilih kateri gumb je za bios.
Če si nastavil drugo particijo, ki nima sistema za aktivno, potem je to razlog, da se ti ne vklopi več.

p.s.
Koliko se sploh spoznaš na računalnike, da vidimo kako ti naprej svetovat.
Znaš uporabljat Live CD?
 

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
lenovo ideapad s400. Spoznam se še kr, nisem pa nek strokovnjak tako, da bi mi prav prišla vsaka pomoč.