Računalnik se takoj po zagonu resetira. v nedogled

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Pozdrav,

imam težavo... Stacionarni računalnik se je začel pred dobrim mesecom obnašati zelo čudno, namreč vsake toliko časa se je resetiral sam od sebe. Dobro, pač neka napaka. Nato je nekoč zmanjkalo elektrike in smo ugotovili, da se računalnik ne prižge. Torej, če si dal izklop in potem prižgal, je delal, če pa si ga iztaknil iz elektrike, pa se ni več prižgal v prvem poskusu. Recimo sekundo, dve po pritisku gumba se sam znova resetira. To dela nekaj ur, potem pa se normalno prižge. Naj pa še omenim, da se danes tudi po 4 urah čakanja ni prižgal, tako da se verjetno ne bo.

Računalnik je star 5 let, in do sedaj je delal. Odprl sem ga in preveril če je vse priklopljeno, in je, prav tako sem poskusil le z 1 Gb rama, pa tudi ni delalo, poskusil sem odklopiti CD rom, Disketnik pa ravno tako ni delalo. Poskusil sem tudi v BIOSU, ko se je še prižgal, dati na privzete nastavitve, poskusil sem tudi vzeti ven baterijo in jo dati nazaj, pa ni delalo. Kakšna ideja? Nimam pa še enega računalnika, da bi premenjal komponente in videl, kaj ne dela.

Aja, pa ko se mi je zadnjič prižgal, je napisal nekaj v tem smislu overclocking failed. Please enter setup to re-configure your system, a ga nisem NIKOLI navijal.

najlepša hvala!
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Napajalnik.... nevem, ker lučke svetijo v računalniku pa tudi lučka na miški sveti, in sem pa tja se ventilatorji vrtijo tudi po par minut, vendar na zaslonu ne pokaže nič.

Rami.... mogoče, samo kako se lahko pokvarijo? Pa tudi imam 4x512MB in sem probal najprej z dvema pačkama in potem še z drugima dvema, pa se ravno tako ni zagnal.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ali se pokaže kdaj blue screen?Imel podoben primer,rame oziroma kontakte kamor so rami vstavljeni je bilo treba očistit,sam boš to težko očistl ker je dobro imet tudi pravo tekočino,najlažje in najboljše da neseš na kakšen servis meni so uštimal za 10€.LP
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Ne, nikoli nobenega blue screen-a. Pa tudi nevem kako bi se zapacalo, ker so bili RAMi 4 leta vstavljeni in jih nisem nikoli ven jemal.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Probaj ven pobrat rame in z kakim čopičem malo sčisti podnjožje na plošči,kjer so vstavljeni rami.
Ko ti je še Pc delal,sta bila ura in datum točna?
Lahko,da imaš čisto prazno baterijo.
Probaš pa lahko tudi takole,da v navodilih od tvoje plošče pogledaš kje imaš Jumper za Bios in ga prestaviš tako,da ga boš resetiral.
(eni imajo finto,da moraš v položaju za reset pustit eno minuto)
Potem prestavi nazaj tako kot je bilo v originalu in probaj če bo delalo.
Če nimaš navodil pa poglej katero matično ploščo imaš pa ti bomo poiskali navodila.
Povečini je napisano tam pri grafični ali pa ob robu matične plošče.

p.s.
Če vzameš grafično ven in vklopiš Pc ti začne piskat?
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Sem probal očistiti podnožje - enako se ne prižge...
Ura in datum sta bila točna
Matična plošča je Asus P5KC in sem našel navodila. Tudi jumper sem prestavil, a brez uspeha - še ne dela.

Ven sem vzel tudi grafično in poskusil zagnati računalnik, a niti ne piska. Ne da glasu od sebe, razen ventilator (na procesorju, napajalniku ter grafični), ki se zavrti ter v hipu ustavi, ter zopet zavrti in tako dalje.
Na matični pa sveti tista lučka, ki pove, ali je elektrika v njej ali ne.

Aja, pa ko zaženem, se na grafični prižge neka rdeča lučka, poleg katere piše "over temp protect". Se prižge in upihne. Ne vem pa če je to normalno ali ne.
 

Titan1

Pripravnik
30. dec 2009
94
3
6
Zamenjaj napajalnik.Če bo po zamenjavi isto potem je matična hin.
 
Nazadnje urejeno:

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Bom poskusil se od kakega sposoditi napajalnik, da sprobam, če dela ali ne. Kaj pa, če je matična plošča pokvarjena, je pa itak treba menjati skoraj vse (Procesor, Ram).
 

Titan1

Pripravnik
30. dec 2009
94
3
6
Zdej če boš šel na novejši sistem pol ja,če boš pa kupu kako rabljeno matično ki je kompatibilna tvojemu procesorju pa ne.Ti ostanejo
pa vse komponente ki jih imaš sedaj v računalniku.
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Ubistvu bi bilo najbolje, da bi nesel računalnik ter šel k enemu, ki ima približno podoben računalnik ter da bi tam videl katera komponenta ne dela, pa tisto zamenjal. Če pa je to matična, potem pa bi bilo za premisliti ali nov sistem ali ne.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Po vsej verjetnosti je šel napajalnik tako,da idi do prvega kolega ki ti bo pripravljen pomagat in če ti je lažje nesi svoj Pc kar k njemu.
Prvo probaš napajalnik in potem še grafično,če pa še imata iste rame pa lahko probaš še to.
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Tako bo verjetno najlažje. Upam, da mi uspe ugotoviti, kaj je narobe, da nabavim novo.

Pa hvala za pomoč!
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Vse rame daj ven in prižgi. Če nič ne piska je skoraj zagotovo krivec matična plošča.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
@ksz...
Pa fantje, ne se smešit z raznimi RAMi in garfikuljami...
RAM ti ne resetira plate, če je defekten te nanj opozori POST, še raje pa kar sistem z zmrznitvijo med delovanjem
Grafična... Ali komp otožno piska pri vklopu ali pa ti komp zmrzne pri prehodu v grafičen način (ločljivost, globina barv)
Naključno resetiranje kompa... Napajalec (največkrat), ker ne stabilizira dovolj napetosti ali napihnjeni kondenzatorji na plošči (manj pogosto)
Komp se prižge po n poizkusih: kondenzatorji na plati, napajalec
Komp se ne zažene, diski se zaženejo... Napajalec, odletelo je 5V napajanje (diski rabijo +12V)
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Danes sem računalnik pustil čez noč naj se prižiga in je do sedaj prišel celo tako daleč, da se prižge,pokaže tisto napako <overclocking failed. Please enter setup to re-configure your system> ter se ponovno zažene. Enkrat pa je prišel že notri v Windowse, a se je nato kmalu zagnal znova. Dvakrat pa je pokazal blue screen, to se je zgodilo prvič, do sedaj ga ša ni nikoli.

A je možno, da je kaka napaka z Windowsi? Sicer možno dvomim, ker se včasih ponovno zažene še prej kot pride do windowsow.