Računalnik se zažene in resetira

shit

Zelenc'
8. nov 2013
27
0
1
Zdravo,

imam problem z računalnikom, začelo se je tako, da je vsakič obstal na windows boot ekranu enako pa tudi v recovery mode se je tisti loading krog takoj ustavil.
Ker je zadnje čase veliko piskal zaradi vročega vremena, ( imam v biosu nastavljeno da piska pri določeni temperaturi ) sem ga temeljito spihal in zamenjal hladilno pasto..

Sprememb ni bilo in sem za foro poizkusil bootat iz live usb-ja ampak tudi to zmrzne enako že na začetku (live xp, live win 10, hirens boot, ubuntu).
Zaganjal sem ga samo z napajalnikom ter ekranom tako, da ni nobena druga naprava krivec.. nato sem zamenjal rame (imam samo 1 stick) če bi bili slučajno skurjeni ampak je isti problem, ne morem pa zamenjati slota ker je samo ta na voljo (in en bližje procesorju ampak tam takoj na startupu piska..)

Zadnjo možnost sem poizkusil še da sem vzel bios baterijo za 10 min ven in nazaj notri in sedaj sem tukaj: računalnik se prižge za par sekund in resetira in to se ponavlja v nedogled..
ali je mogoče da je bios baterija prazna in povzroča te težave??
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Zadnjo možnost sem poizkusil še da sem vzel bios baterijo za 10 min ven in nazaj notri in sedaj sem tukaj: računalnik se prižge za par sekund in resetira in to se ponavlja v nedogled..
ali je mogoče da je bios baterija prazna in povzroča te težave??
A ti veš, kakšen namen ima bios baterija? S tem, ko si jo vzel ven, si bios resetiral na tovarniške nastavitve. Odnesi raje na servis ali kakšnemu, ki se spozna na to, preden boš naredil še več škode.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
A ti veš, kakšen namen ima bios baterija? S tem, ko si jo vzel ven, si bios resetiral na tovarniške nastavitve. Odnesi raje na servis ali kakšnemu, ki se spozna na to, preden boš naredil še več škode.
Z vzetjem baterije ni naredil nobene škode, isto narediš če skleneš jumper clear_cmos.

Lahko poskusiš z drugo, cr2032 je ponavadi (desktop zadeve), imajo jih v Tedi in podobnih trgovinah za drobiž.



Kako star je računalnik oz. komponente: os. plošča. procesor, rami, napajalnik, disk, grafična (če je dodatna) ?
 

vincenco

Pripravnik
25. jun 2009
60
38
18
Za začetek odklopi iz računalnika vse razen minimum spomina. Če je isto potem drug Ram. Še nič potem verjetno je na palti kakšen kondenzator suh. Ali pa v napajalniku suhi kondenzatorji.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.423
113
Kondenzator se je posušil oziroma napihnil.
Poglej elektrolite, če so napihnjeni.

Kot je napisal serviser moraš plato menjat.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
To je vse trial and error varianta. Najverjetneje je napajalnik. Potem so opcija kondenzatorji na matični. Lahko je tudi okvarjen RAM modul.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Z vzetjem baterije ni naredil nobene škode, isto narediš če skleneš jumper clear_cmos.

Lahko poskusiš z drugo, cr2032 je ponavadi (desktop zadeve), imajo jih v Tedi in podobnih trgovinah za drobiž.



Kako star je računalnik oz. komponente: os. plošča. procesor, rami, napajalnik, disk, grafična (če je dodatna) ?
Uničil ni nič, naredil pa je "škodo" kot laik, ker ne bo znal nek neuk človek spet nastaviti bios. Podrl je vse nastavitve, tudi zagonskega diska ne bo več našlo.... Zato se mu zdaj tudi nonstop resetira.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.259
113
Brez da pokaze video kaj se dogaja niti ne mislim komentirati.
Ker dajanje analize na daljavo po opisu je zelo tezko.

Lahko imas prav lahko pa nimas, ker se "stranka" ponavadi enostavno ne spozna zadosti da bi povedala vse detaile.


Tako je bios lahko problem lahko pa je samo uro resetiral...
 

shit

Zelenc'
8. nov 2013
27
0
1
Sem poizkusil nov napajalnik in je stvar enaka.. tudi bios baterijo sem zamenjal.. kondenzatorji izgledajo vsi ok.. ostal sem brez idej?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Konektor ventilatorja za hlajenje procesorja imaš vtaknjen v napačno mesto, in matična preventivno izklopi računalnik.
 

shit

Zelenc'
8. nov 2013
27
0
1
Hmm vsi ventilatorji se vrtijo ok, sem pa poizkusil računalnik zagnati brez grafične - isto, nato še brez ramov in diskov - isto.
Se pravi samo napajalnik in matična plošča + procesor, čudi me da ne piska zaradi odsotnosti ramov.. (ali pa ne pride do te točke in se prej resetira)
mislim da se obupal in je pač šla matična plošča..