Računalnik se sam od sebe resetira

17. dec 2010
1.174
0
36
124
Misliš, da mi to vse dela samo zaradi procesorja oz. hladilnika?

Pasta je res bila suha. Ni glih bila tako, da bi jo mogal trgat dol, je pa glih toliko, da se je še mazala. Je pa verjetno res bila zapečena gor na hladilnik in procesor. Je pa ona pasta z vodnega hladilnika bila tako kot treba, ampak pri tisti sem kljub temu imel čez 90 stopinj takoj, s tem pa še mam zdaj nekje 70.

Zdaj sem naredil en test, ki je pokazal to, v čem je problem ...


Se pravi, da je kriv hladilnik in nič drugo?

Sem tudi dal roko h grafični kartici, pa pa je kar tako lepo toplo/vroče ven pihalo, kakor vzameš.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Saj ne vem, zakaj si moral dol jemat hladilnik. Samo spihal bi in bi bilo rešeno. Lahko še vedno probaš OCCT vendar mislim da tole ne bo v redu.
sedaj je treba natančno očistiti površino procesorja in naležno površino hladilnika (najbolje z izopropilnim alkoholom) in nato nanesti termalno pasto. Mislim, da je najboljša izbira Arctic Silver 5, na tvoj procesor se jo nanese po teh navodilih:

http://www.arcticsilver.com/pdf/appmeth/int/vl/intel_app_method_vertical_line_v1.1.pdf


Najbolje že sedaj nahitro poskusit z OCCT in potem pasto po navodilih in še enkrat OCCT, da se vidi, če je napredek. Ta pasta je taka, da vedno bolje hladi, po 200 urah pa doseže naksimum delovanja
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Zdaj sem naredil še en poln test na Power Supply. Zdržal je celih 10 minut. Ni se resetiral, pa še dalje bi lahko pustil.
http://s249.photobucket.com/albums/gg238/Lance_Armstrong_7/OCCT2/

Sem pa naredil po tem test procesorja, pa mi je v 1 minuti in 54 sekundah prekinil postopek, ker sem presegel 85 stoping za eno stopinjo.

Za zdaj mam kar mir. Se še nič ni resetiral in podobno.

Pasto bom šel jutri kupit nekam, ko grem na faks, če je ne bom našel, pa bom preko te strani naročil, ki si mi predlagal.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Hvala za pomoč, za enkrat.
smile-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Ni problema. Če namažeš lepo natančno po navodilih, boš skoraj zagotovo imel potem mir. Ko se ti spet zapraši, pa ni treba snemati hladdilnika, samo spihaš in imaš spet za celo leto mir.

LP
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Glede izpihovanja prahu in nesnage v PC.
Če imaš doma kaki močnejši sesalnik, ki ima možnost preklopa cevi na izpihovalni priklop je tudi kar učinkovito.
Imam mokro / suhi sesalnik 1600W in na cev dam doma izdelan nastavek. Je zelo močan izpuh zraka, da kar dobro opravi na PC
in prenosnikih. Izpihuj zunaj ne v stanovanju.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Eno vprašanje ... je mogoče, da je en RAM hin, pa se mi zato greje računalnik?

Zdaj sem našel eno zanimivost, ki mi ne gre v glavo:

Raunalnikelastnosti.jpg


Ni mi jasno, zakaj tam piše RAM size (MB), pa 3312? Če imam RAM 2x 4GB, je torej 8GB, vsaj tako je nekdaj bilo, da je 4+4 8.

Skratka, paste še zdaj nisem dobil, ker še jo morejo prvo naročiti, torej ta teden verjetno enkrat bo. Ampak se mi je danes že računalnik resetiral verjetno 10x, plus da je za par deset minut mrknil in se ni hotel prižgati.

Sem pa gledal procesor cel čas, vedno je tam okoli 68-70 stopinj.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Kaj pa če greš v BIOS in pogledaš kaj tam piše za ram, koliko ga je ? Imaš tudi tam nastavitve za proc, temperature in kdaj naj se ventilator vklaplja, in kako naj te obvešča - piskanje in podobno.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Če si namestil 32-bitni windows, pol ti pokaže max 3,3 GB. Posodobi še BIOS, pa potem probaj, če resetira. Tukaj je več možnosti.

Če bo še resetiral, pol res stestiraj še RAM z memtestom.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
32-bitnega mam ja, ker z 64 nisem niti malo zadovoljen. To se pravi, če mam zaj 32 bitnega, da mi dela samo z 3,3 gbji? en ram pa manj kot četrt drugega pa ne delata?
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Ja že .. samo kako zaj naenkrat ne bi bil bios kompatibilen z ramom, če je delal najmanj leto dni super? Mogoče ni krivo to ... Jaz sem vseeno prepričan, da je nekaj hin.

Kot sem rekel že prejšnjič ... mogoče se preveč greje procesor, zdaj je mogoče ram, ali pa grafična kartica, ker z nje tak vroče piha da ... kar vroče, ampak ventilatorja se vrtita.