Računalnik se sam od sebe resetira

17. dec 2010
1.174
0
36
124
Imam en velik problem ... že dva dni - predvčerejšnjim pa včeraj - mi računalnik po parih urah se sam od sebe resetira. Niti ne pokaže, da se windows ustavlja na ponovni zagon. Kar sredi dela na računalniku se sam od sebe naenkrat vgasne in takoj na novo resetira.

Včeraj večer sem mel prave probleme. Resetiral se je skoraj vsako uro, potem pa ob 10h zvečer sploh se več ni hotel prižgati. Sem mislil, da mi je pregorel napajalnik. Sem kabel vrgel ven z napajalnika, pa ga zdaj notri vklopim, pa spet dela.

Kaj je tu hin? Nekaj je.

Gre za namizni računalnik.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
mater ... pa za napajalnik sem dal skoraj 150 eur. Današnja tehnologija je očitno bolj v pm, kot 10 let nazaj. Vse crkavle.
 

peters

Pripravnik
30. jul 2007
196
0
16
Bi bilo mogoče, da ti se pregreva? Pri nas v službi je toliko prahu, da 1x letno spihujemo računalnike, ker se zaradi prahu pregrevajo in nato kar sami od sebe resetirajo...
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
možno tudi, ampak imam jaz v vseh luknjah, kjer so ventilatorji, in kjer ne, tisto peno, ki zadržuje prah. Ampak je pa res, da povsod, kjer so ventilatorji, je polno prahu okoli gor ujetega.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
tudi jaz mislim, da bi ga bilo potrebno najprej očistiti prahu. Spihati s kompresorjem.

sicer glede pregrevanja lahko takoj preveriš brez spihavanja s programom OCCT. Tam daš power supply test in ti obremeni grafično in procesor in prikaže temperature procesorja in grafe
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
kje pa naj zaj sredi ljubljane pridem do kompresorja?
tongue-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Pri kakem mehaniku?

Saj lahko da ni to, če se ti ne da do mehanika, inštaliraj OCCT in zaženi power supply test, pa ti bo jasno. Vsaj odgovor boš imel, če se pregreva. Če se, pač moraš očistit vsaj procesorski hladilnik. Da se vsaj približno s sesalcem, malo pa z ustmi spihaš. Ravno tako grafični procesor
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Sem si ga prenesel, zagnal ... kaj pa zdaj? kaj pokaže, če je hin ali ne?

Zaj ko sem zagnal ta power supply, se mi je med testom resetiral spet.
 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Je takoj ko si zagnal, že mrknil? V tabeli v ozadju ti kaže temperature procesorja (jeder). Med tem testom glej, kolikšne so. Prav tako za grafično.

Če prehitro ven vrže, daj pa najprej test samo procesorja in glej temperature, nato samo od grafične in glej temperaturo grafične
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
tudi s sesalcem se da to naredit, samo odstrani ventilator na procesorju, pa odpri napajalnik pa bo delalo. Jaz sem tašči dal not napajlnik za 30 eur 550w pa dela bp. Prejšnega je skurlo zaradi prahu
smile-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
To si poglej, če se boš kaj razumel:
http://s249.photobucket.com/albums/gg238/Lance_Armstrong_7/OCCT/

Pa kje morem kaj označit, da vsako posebej preverim?

Če pogledaš grafe, vidiš, da gre temperatura čez 90 stopinj in da mu varnostno zniža frekvenco, celo dvakrat v dveh minutah. Ta test se sicer dela časovno uro do dve, tebi pa se že v dveh minutah dvakrat pregreje.
Zaradi pregrevanja tudi zniža hitrost, se pravi, je računalnik počasnejši. Nujno očisti že zato, da bo sposoben delovati s tako močjo, za kakršno je mišljen! Ne pozabi očistit grafične.

Prva slika bi največ povedala, če bi bila narejena po nekaj minutah, recimo vsaj 10, ker to po 5 sekundah je mnogo premalo časa. Ampak po grafih je jasno, da se pregreva.

Očisti, ko boš čistil, še preglej kondenzatorje na plati in grafični, če so napihnjeni. Če se le da, ti priporočam s kompresorjem, da lahko spihaš tudi napajalnik, da bo dajal lepše karakteristike. In če ga ne znaš odpreti, lahko s svetilko posvetiš v njega in vsaj na ta način poskusiš še v njemu pogledati kondenzatorje, če so OK
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Ok. Bom zdaj letel na pumpo, ga spucal temeljito, pa javim kakšno bo kaj stanje.

Mogoče veš kaj točno se greje? Procesor bi verjetno čez 90stopinj že pregorel, a?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Ne, procesor zdrži komot nad 100 stopinj. Ampak ker plata preko senzorja zazna visoko temperaturo, ga resetira.

Tako da greje se vsaj procesor, če ne še kaj drugega!!! Temeljito očisti, skoncentriraj se na hladilnik procesorja!! Pod ventilatorjem ne sme biti prahu
 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Ampak Tcase je trugo kot Tcore. On je imel na Tcore čez 90 stopinj takoj po 2 minutah in valjda se zato komp resetira. Seveda se strinjam, da taka temepratura ne sme biti na procesorju, ampak če pride do tega, procesor še ne bo pregorel.

Prenosniški so pa res za višje temperature
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Zaj sem si spihal računalnik, pridem domov, vklopim kišto, pa se spet takoj resetira, ko pride v siste. Kličem enega prijatelja, pa mi posodi hladilnik na vodno hlajenje za procesor. Si ga doma naštimam notri, pa se takoj ob vklopu takoj resetira, potem pa je prišlo samo do parih korakov, pa mi je pisalo, da je neka napaka in sem pritisnil F1 za v bios, pa mi pokaže, da je 92stopinj bilo, rdeča številka, pa sem ga takoj resetiral na novo. Je pa točno tak hladilnik, vse sem notri daval po teh navodilih:

Sem zdaj dal nazaj oni navaden hladilnik z ventilatorjem, pa mam zdaj 69/70stopinj. Pred menjavo pa sem mel 65stopinj.

To je slika pred menjavo hladilnika.


To pa je po menjavi hladilnika - nazaj na ventiator - po tej sliki je nekje 69/70 stopinj. Skače gor pa dol.


To pa je slika, kako zgleda notri računalnik:




Če bo komu kaj pomagalo. Zdaj se mi zdi, da je kriv kar sam ventilator.

Ampak sem opazil z ene slike, ki je skoraj leto dni stara, da je na tisti sliki bilo 60stopinj.