Računalnik se sam od sebe resetira

17. dec 2010
1.174
0
36
124
nisem še probal tega
tongue-1.gif
... sicer pa tak nič ne pomaga, ker mam mizo tako, pa škatlo tak vejko, da glih za glih gre ob strani notri. Bom pa probal.

Škatla se resetira tudui, če se uporablja flash aplikacija. To moja nonstop drka tote drekville igre ...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Pa si takrat sploh spihal grafično? Zakaj se tako upiraš nadgradnji BIOS-a. Saj je onec koncev namen novejšega BIOS-a ravno boljše delovanje.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Dej ugasni PC, dej kabel ven iz elektrike, pa en ram ven. Pusti noter v reži samo tistega, ki je najbližje procesorja. Verjamem, da se jih dosti ne upa biosa fleshati. Imaš kakšnega ki zna in si upa, naj ti pomaga ali pa naredi.
 
Nazadnje urejeno:
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Prejšnjič sem na pumpi vse temeljito spihal ... tak dolgo, da se več nič ni videlo da se še kje kaj kadi. Je pa bilo zelo zaprašeno.

Res si ga ne upam, ker nisem "strokovnjak" na računalnikih - to kolikor se v AutoCADih, Photoshopih in Excelih ukvarjam, pa kakšno igrico ruknem z dolgčasa, to pa je vse, kar vem o računalniku.
tongue-1.gif


Bom probal narediti tako.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Mislim da če se loti lepo počasi,natančno, nima kaj zaj... Če ne pa prosi koga, ki je malo frik. Če trenutno nimaš nikogar, stestiraj ram s temle:
http://www.memtest86.com/memtest86-4.0a.iso.zip

Iz iso datoteke, ki je v tem arhivu, zapečeš CD in računalnik bootaš s CD-ja. Samo počakaš da gre čez kakih 3-4x in če ne bo errorjev, je RAM v redu
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Ali imaš inštaliran AMD Catalyst? Če je odgovor da, povej katero verzijo.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jaz sem imel zadnjič podoben primer. Kišta se je random resetirala, kar sama od sebe, kljub novi inštalaciji windowsa. Menjal sem vse komponente, ki sem jih imel doma na zalogi (Ram, Grafična, cpu). Nič od tega, tudi vsi kondenzatorji na plati so bili videti zdravi..Nato sem menjal napajalnik in BINGO, zadeva rešena!
wink-1.gif
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ja jaz tudi bi rekel da bi znal bit napajalnik...glede na to da si v enem postu napisal da si ga izklopil iz vtičnice in se je pol zagnal normalno, glede na to da se pred tem ni......aja pa btw, BIOS nima tu nek velke vloge, ker drugače bi že prej bilo tako....ne vem kaj vsi s temi BIOSi nabijate....update BIOS-a ponavadi doda samo kako podporo novejšim CPU-jem in večjim diskom, res redko kak popravek delovanja
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
BIOS doda tudi podporo RAM-u. Večja kompatibilnost, mi lahko verjameš. Avtor nekako privzema, da je napajalnik OK. Se pa strinjam, da je lahko to problem, pa čeprav je bil 150 EUR.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Biosa nisem nič šlatal še. Pa zdaj mi je računalnik delal vse dobro do danes. Me je pa moja zjutraj klicala, da je spet škatla crknila, in se sploh ne prižge. Sem prej odprl škatlo, pa pogledal, če so kake komponente napete na matični, grafični ali napajalniku, pa je vse v redu. Se računalnik niti malo ne zažene več, ko pritisnem na knof za vklop, se mi niti malo ne zažene, ali na matični pa še vedno gorita knofa za vklop in izklop.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
To je skor 100% napajalnik odletu. Sem imel v firmi že kar nekaj računalnikov s takimi in podobnimi simptomi, pa je bil vedno napajalnik kriv.