Računalnik se ne zažene

17. dec 2010
1.174
0
36
124
S punco imava doma še en namizni računalnik, ki sva ga po dolgem času ponovno vzela ven z zapakirane škatle ...

Problem je, da ko sem leto dni nazaj dal računalnik v škatlo, da je računalnik delal kot more ... Sem šel takrat po prenosnik, pa sva imela prenosnika, zdaj pa sem si še kupil namiznega po delih ...

V glavnem, malo sva se odločila, da še več elektrike pokuriva in zaženeva še tretji računalnik, ko ga priklopim pa vse to, in prižgem, se takoj pojavi en takšen sekundni pisk z matične plošče in takoj po tem pisku pa se po eni sekundi pojavijo trije polsekundni piski.

Se pravi -- - - -, poa je tema ...

Sem računalnik razstavil na prafaktorje, pa ga lepo po delih sestavljal in sprobaval ... Tako sem, na primer, vzel vse štiri rame ven in vsakega posebej testiral, če bi mogoče rami bili hin, potem sem opazil da to ni krivo ... Sem izklopil vse možne funkcije ... dvd rom, disk, grafično itd .. in spet isto piska, sem tudi batarijico ven vzel in mostiček prestavil v "tovarniške nastavitve" pa ga spet zagnal in isti drek.

Potem sem pršel do zaključka, da je po vsej verjetnosti matična plošča svoje odslužila?

Matična je vrste ddr2, AMD.

Koliko je možnosti, da je kaj drugo hin, če že matična ni?
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
90% ti zajebava RAM, sploh če praviš, da imaš en dolg in 3 kratke piske. Poberi RAMe ven, ščisti obojne kontakte in probaj posamezne ploščice na vse porte. Ko jih daješ not, res pritisni not in še malo zanihaj levo-desno. Drugače pa, če imaš možnost si sposodi delujočo ploščico in stestiraj.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.718
39
48
ksz
A v manualu pa nič ne piše kaj pomenijo ti piski? ;-)
 
Nazadnje urejeno:

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ja beepe boš mogo malo razdelat (beri dekodirat)....na linku mojega predhodnika imaš liste vendar morš izbrat pravega proizvajalca biosa......samo namig....si probal napajalnik??