Računalnik se takoj po zagonu resetira. v nedogled

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
DL-jal en live linux, pša bos takoj vedel
smile-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če boš imel srečo in te bo pustilo da to probaš naredi takole.
Ko se začne zaganjat pritiskaj F8 in potem nastavi naj se ne zažene samodejno ob napaki in če ti bo uspelo priti naprej od tega ti bo prikazalo moder zaslon in prepši kaj piše na njem ali pa slikaj.

Če bi bila napaka z windowsi potem bi ti moral priti vsakič tako daleč,da lahko greš v bios nastavitve.
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
No, je že tako, da ne morem odpreti tistega za vstavljat CD-je, se prej restarta. Tako da verjetno ni z Windowsi nič narobe.

Ko se pokaže Blue Screen piše (zdaj ko sem računalnik sklopil iz elektrike in sem ga priklopil nazaj, spet ne pride dalje od zagona ventilatorjev, nato pa se po sekundi, dveh zažene znova. Več časa kot ga pustim da to dela ponavadi dalje pride. )

To pa je blue screen
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če ti uspe v BIOS Setup priti, poglej še nivo napetosti. Če kaj odstop več kot 5-10% je to to.

Lahko še probaš z odklopljenim diskom (in CD enoto). (v glavnem vse, kar se da odklopiti, pusti samo CPU, potem daj nazaj RAM, grafiko, disk,...)
Sicer je potem težko videti, kaj se dogaja, ampak če prav razumem, ko ne dela, ne dela nič, tako da lahko vidiš aktivnost na lučkah (eni imajo na plati prav števec stanj, torej se neke številke tam izmenjujejo). V vsakem primeru pa par sekund po vklopu enkrat zapiska.

Še to: vsak kabel odklopiti in nazaj dat (ali na pol dol potegnit in nazaj potisnit, toliko da se podrgnejo kontakti), napajani, recimo, če še nisi.

Sicer se pridružujem mnenju, da je najverjetneje napajalnik (kar je na srečo preprosto zamenjati) ali matična plošča (če imaš srečo, samo kondenzatorji, kar se tudi da doma popraviti. A izgledajo napihnjeni?

PS: Če si blizu Maribora ti lahko odstopim eno grafični (8800GT 512MB) za simbolično ceno.
wink-1.gif
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
sem probal vse... a še vedno nič. Tako da bom ob prvi priliki se dobil s kakšnim kolegom in preveril, kaj bi bilo narobe.

Ja, ko ne dela, ne dela nič, oz. včasih samo zapiskne. Če pa se računalnik zaganja več ur, pa lahko pride celo do starting windows in se potem resetira.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Niso winsi.

Možnosti sta dve: napajalnik ali pa matična plošča.

Pokusi odnesti napajalnik do soseda. Če bo tam deloval b.p., bi jaz prej razmišljal o plati (btw. katero ploščo imaš?)
 

misi

Pripravnik
18. sep 2008
42
0
6
Pr men so bli taki simptomi, ko je crknila plata. Napihnjeni kondenzatorji.
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Pri meni pa ni napihnjenih kondenzatorjev oz. jaz jih nisem videl. Razen če je kje kakšen napihnjen tako malo, da ga nisem opazil.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja, včasih se ne vidi. (se posušijo ali kaj drugega... kar se na prvi pogled ne vidi)