HTC Desire X

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Tudi mene zanima kaj je problem z "Low memory" errorjem. Na voljo ga je baje samo 900 MB, in če imaš manj kot 400 MB je že to opozorilo. Tudi če imaš spominsko kartico ti telefon ne dovoli naložiti vsega na kartico, hkrati se notranji cache(ki je majhen) zapolni že med instalacijo večjih programov/iger??? Sem bral da je to strojni problem HTC-ja, tako da razmišljamo da ga bomo nesi nazaj na si.mobil. Ker rešitve ni, HTC ne bo izdal novega softwarja, root-at ga uradno ne smeš(garancija). Pa tudi če ga, baje se ga da prenesti "okol" da mesto internega spomina premakne na pomnilniško kartico, vendar potem je še vedno problem z cache-om... začaran krog
 

apico

Pripravnik
18. avg 2007
117
0
16
Jaz sem bo pred kratkim shajal s desir-om, ki je imel cca 200 MB notranjega spomina (če se ne motim). Z aplikacijo app2 SD preneseš kar se da na kartico in to je to. Če ti to ni dovolj, pol ti žal res preostane samo izbira drugega telefona.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sestrična je posodobila omenjen telefon na: 4.1.1 - 2.20.401.5

Po posodobitvi se ji je spremenila tipkovnica, ki ji ni všeč in bi rada imela tisto od ICS, je to možno?
V SMS so fonti in smeškoti ogromni in kljub temu, da fonte zmanjša za cel telefon kot tudi v samih nastavitvah SMS si telefon ne zapomni teh nastavitev.

Ima kdo omenjen telefon z istimi težavami in ve kako jih odpravit?

Hvala že v naprej za vse predloge.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Problem da si ne zapomni nastavitev je zelo verjetno povezan s posodobitvijo.Po flešanju je na androidu nujno potrebno naredit hard reset, da se vse pobriše in na sveže postavi.Tipkovnico pa dodaš v Nastavitvah.Imaš malo morje tipkovnic vseh držav...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Baje so po posodobitvi neke puščice na desni strani tipkovnice, ki jih prej ni bilo in to jo baje najbolj moti.
Sem že nekaj iskal pa nikjer ne najdem tipkovnice od HTC od ICS.

Bom jutri šel do nje, da sploh vidim zakaj se gre.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Naloži kakšno drugo tipkovnico iz play store in nastavi enak skin in ne bo opazila razlike. Tipkovnica je integrirana v novo verzijo sistema in je pomoje ne bo šlo zamenjati.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
OK, sedaj si me pa izgubil
redface-1.gif


Kako se pa skin nastavi za tipkovnico?
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Ponavadi je tako da iz play store potegneš tipkovnico, kakšen swiftkey, go keyboard itd... Imaš jih malo morje tako da je to stvar posameznika in če vpišeš v play store recimo go keyboard theme dobiš malo morje tem. Ali pa greš v nastavitve same tipkovnice in imaš ponavadi možnost tem in te aplikacija samodejno preusmeri na vse razpoložljive teme.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Evo, tipkovnica rešena in je zelo zadovoljna
wink-1.gif


Sem pa naletel na problem, ki njo sicer ne moti vendar meni pošteno pije živce.

Sem probaval in probaval vendar brez uspeha, da bi PC videl telefon kot mass storage, vedno ga je prepoznalo kot MTP.
Nastavil na razhroščevanje, prenesel sync program oziroma vse kar sem našel za HTC pa ni bilo efekta.
Pojavili so se mi trije pogoni in sicer: CD, MTP notranja in MTP zunanja SD vendar nikakor mi ga Pc ni videl kot mass storage.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
A obstaja kak custom ROM za ta telefon 4.1.2, da telefon malo navije, ker se mi zdi da kar malo "šteka" ?
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Mislim da drugo kot mtp ne bo šlo, moj nexus 4 ima tudi samo mtp, galaxy s3 je mislim da tudi imel enako.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
MTP = Media Transfer Protocol

Ko boš povezan preko MTP in če boš hotel kaj prenašat razen muzike, ti bo napisalo da ne more.
Torej je edina rešitev, da če imaš kaj na internem pomnilniku, da preko telefona prestaviš na SD in SD vzameš iz telefona in daš v Pc.

Galaxy S3 brez problema povežeš v mass storage kakor tudi LG O2x
wink-1.gif
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Aja šele zdaj vidim da reply ni bil na moje vprašanje, jaz bi ga malce "NAVIL"
smile-1.gif
z ne originalnim ROM-om...
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
MTP = Media Transfer Protocol

Ko boš povezan preko MTP in če boš hotel kaj prenašat razen muzike, ti bo napisalo da ne more.
Meni še nikoli ni tega napisalo, ne na macu v "Android file transfer" ne na W7 ali W8. Preizkušeno na treh različnih telefonih (g. nexus, nexus 4 in one x). Razen tega, da je mtp počasen, nisem opazu nobene razlike v primerjavi z mass storage.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Pri meni grejo te datoteke brez problema preko mtp, samo za filme napiše da datoteke mogoče ne bo možno predvajati na aparatu, to je pa vse.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Bom ob priliki še enkrat probal, morda sem včeraj kaj naredil narobe.
Vem samo da mi je MTP dalo, če sem imel vklopljeno razhroščevanje ali pa ne in ne vem v katerem sem probal prenašat.
Ko bom imel zopet telefon v rokah javim situacijo.