Prometni nesreča, ki bi bila lahko tragična

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Na srečo sem bil le priča.

S punco sva se v Clio-tu peljala v službo. Od Brnčičeve proti rondoju Tomačevo sva se jaz in en bel športni avto (Honda?) peljala po desnem pasu. Še gledal sem ga v ogledalu, kako dobro je zrihtan avto. Imel je varnostno razdaljo in vse je bilo ok.
Zapelejmo v rondo po desnem pasu in nadaljujemo vožno po desnem pasu za na Vojkovo.

Kar naenkrat od vzadaj slišim neprekinjeno tuljenje gum. Za športnim avtomobilom je bil tovornjak, ki je plužil špotrtni avto za mano (cca. 50-100m), avto se je vrtel okoli z osi in tovornjak sploh ni zaviral. Bila sta nama bila vedno bližje! Tako blizu, da mi je punca rekla naj dam gas! Dam gas, da si povečam razdaljo in gledam v ogledalo (pred mano ni bilo nobenega).
V nekem trenutku športni avto vrže v levo, na travo.

Fantu športnega avtomobila sem se kasneje zahvali, da je moji punci in meni rešil življenje, ker njega je vrtelo 'le' po z osi, ker ima tako nizek avto. Če bi tovornjak začel gaziti v naju (Clio), bi naju prevračalo okoli strehe.

Tovornjak je parkiral na parkirišču za tovornjake, jaz pa tudi. Punci sem dal ključe, da je šla z avtom v službo, jaz pa sem šel do voznika športnega avtomobila, da sem pogledal, da je ok, zavaroval prizorišče, poklical in počakal policijo in miril situacijo (pač, šok voznikov).
Fant mi je povedal, da je avto dokončno uredil en teden nazaj in da je v petek hotel na morje. Zelo hudo mu je bilo za avtom, ker ga je sam rihtal. Povedal sem mu, da je najbolj važno, da se mu ni zgodilo nič in da bo zavarovalnica že plačala za popravilo.
Od policajev sem zahteval, da naredijo zapisnik in pofotkajo, ker sem imel občutek, da so se hoteli znebiti papirologije in vse urejati preko evropskega poročila (da se sama zmenita). Ker pa vem, kakšni so lahko potem problemi, da se krivi začne kasneje ven vlečt, sem od policajev zahteval zapisnik in fotografiranje, svoje podatke pa dal za pričevanje.

Tudi sam sem naredil par fotk, za vsak slučaj. Rdeča puščica nakazuje, od kje je tovornjak začel plužiti športni avto, ne da bi sploh zaviral. Voznik tovornjaka mi je povedal, da avta sploh videl ni.
13.gif
Od te izjave sem razumel, zakaj tovornjak sploh ni zaviral. Sploh vedel ni, da nekoga gazi pred sabo.

Fotke:
dsc00510.jpg

dsc00511.jpg

dsc00512.jpg
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Vse lepo in prav, vendar kje je na slikah športni avto?
confused-1.gif


No važno da ste vsi zdravi in celi.
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

cist_hud

Pripravnik
25. jul 2008
136
0
16
Okolica LJ
KSZ...

Jeba je tole, ej. Mene je 1x tovornjak malo pritisnil. Nič kaj dober občutek, ko vidiš da gre taka gmota proti tebi. Tole pa... Še dobro, da se je končalo kot se je...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.781
2.352
113
Pomurje
Zloba.

Drugače pa sem jaz tudi enega spregledal z avtom. Pogledam v levo, zapeljem ven, pa naenkrat na riti avto.
Pa me vpraša moja če ga nisem videl.
Sranje, gledaš pa ne vidiš.

Lp
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
205
63
Kranj
tele tovornjakarje vse na giljotino, to so ološ od ljudi !!!!!!!
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.205
2.440
113
v lokalni ostariji
ah zakaj imam filing da se je tole fuuul napihnilo... glede na poskodbe kamiona (par praskic) bi reku da ni nc hudega... mi je pa zanimivo da je avto porinjen na levi strani... kak ga je pa nasadil? je morda avto zaneslo?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
avto je nabil od zadi. seveda je tisti začel panično bremzat in ga je zasukal. potem je avto dobil na bok. potem je zapel za robnik, kamionar pa je odreagiral in se odlimal od avta, ta se je pa zasukal.

pač standardno ko te udari nekaj visokega, a te ne prevozi.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
samo mi ni nič jasno - kako ga je tovornjak sploh zapel? kje ga je zapel? mislim, kako bi tovornjak priletel v vaju?
sprasujem se.gif


je pa res, kakorkoli obrneš, tovornjak vs. avto - hvala bogu, da gre le za gmotno škodo ...

Stvar je v tem, da je imel tovornjak veliko hitrost, ko je peljal po rondoju in ko je zapeljal z rondoja. In ko je zamenjal pas, z levega na desni, je imel toliko večjo hitrost kot jaz in Honda, da je začel Hondo plužit proti meni. Tovornjak ni vanjga priletel, ker bi Hondaš zaviral, ampak ker je imel toliko večjo hitrost kot midva. In ker ga sploh opazil ni, da ga pluži, je tovornjakar povečeval hitrost, Hondi pa so tulile gume tako, kot na kakšem Nascar-u vidiš, ko drsijo s ceste. Ker je imel tovornjakar toliko večjo hitrost od naju, se je tudi, med tem, ko je plužil Hondo, zato vedno bolj bližal meni, celo tako hitro, da mi je punca, ki je gledla v desno ogledalo, rekla, da dam gas! Na srečo pred mano ni bilo nobenega, tako da sem lahko pritisnil na gas in pobegnil pluženju.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
avto je nabil od zadi. seveda je tisti začel panično bremzat in ga je zasukal. potem je avto dobil na bok. potem je zapel za robnik, kamionar pa je odreagiral in se odlimal od avta, ta se je pa zasukal.

pač standardno ko te udari nekaj visokega, a te ne prevozi.

Dobro si napisal.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
ah zakaj imam filing da se je tole fuuul napihnilo... glede na poskodbe kamiona (par praskic) bi reku da ni nc hudega... mi je pa zanimivo da je avto porinjen na levi strani... kak ga je pa nasadil? je morda avto zaneslo?

Me zanima, kako bi se tebi zdelo napihovanje, če bi te super težek tovornjak (ta je bil za štadion) začel od zadaj plužiti, ti pa ne bi mogel nič in te porival cca. 100 metrov, ne da bi se ustavil. Tovornjak se sploh ustavil ni! Tovornjak se je ustavil šele na postajališčui za tovornjake. Če Hondaša ne bi odbilo s ceste, bi ga še naprej rinil.

Tovornjak se je prvič ustavil šele tukaj (rdeče obkroženo)j:
dsc00511.jpg
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
leka.

honda je men se zdi iz trzina. proti mengšu gor so ravno v eni delavnici končali urejanje enga takega bolida.

Fant je imel CE registracijo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
tele tovornjakarje vse na giljotino, to so ološ od ljudi !!!!!!!

Ne smeš tako. Tovornjakar se mi je zdel pošten fant, ki je peljal v službo in ni dojel, kar se mu je pravkar zgodilo.

Pač, prevelika hitrost in mrtvi kot naredita svoje.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.599
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
senk ju for the explanation, zdej mi je vse jasno. ker sem na kameri videl samo en bel avto, na travniku zjutraj, pa mi ni bilo jasno, kaj in kako ...

skratka, nesreče se dogajajo, zato ni treba dat tovornjakarje na giljotino. nekateri so naravnost obupni, ni pa zato treba vsakega, ki naredi napako, takoj na giljotino. hvala bogu, da ni bilo hujše.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
205
63
Kranj
softi: ker gonijo? jaz delam dnevno skoraj 70km....kar ni malo, torej ne mi govorit o kilometraži, mam jo ogromno za sabo.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
pa kaj goni, kaj ti sanjaš.

4 aksar lahko po rondoju kroži s 60, da bo pa zapeljal tam ven, pa ne bo imel več kot 50. in to je 10 nad famozno omejitvijo. če je bilo sploh kaj nad omejitvijo. in glede na to, da ga je nabasal na vrhu klanca, pri izhodu iz rondoja, verjami, da ga ni spustil pri 100+. verjetno ej tale hondaš večkrat kršil pravila kot tale kamionar.. se ne zavedaš, da je tole kamion, ne kamionček. in ne samo, da je kamion, je kiper.

s 70 km na dan si vikendaš za kamionarje. tako da.