SUV za drugo puberteto….

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Bo treba menjat avto in sem se zadnjic peljal s kolegom v Kodiaqu in bil navdusen kako vec pregleda imas na cesti ce si 10-15 cm visje.

Casi, ko sem rinil Renaultovo 5ko v vsako parkirno luknjo od 3.5 m so mimo in bolj rabim avto kjer komot lahko nalozim pralni stroj ali bicikel v pratljaznik in vecino razdalj prezivim na avtocestah. Po drugi strani pa rabim avto za makadame do Presernove koce pod Stolom ali kako zasnezeno cesto na Bloke.

Koliko na takih SUV pomeni 4x4 in ali je to bolje kot samo pogon spredaj?

Druga varianta: gledal sem plug-in hibride? Koliko je to smiselno pri SUV - rabil bi elektriko za kratke pogoste voznje, kjer se normalno motor niti ugrel ne bi. Npr 15 km do sluzbe in nazaj ali do trgovskega centra. Ali je velikost faktor proti? Ali se v kakih parkirnih hisah ne da parkirati takih avtov?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Lexus nx, rx, rav4, mazda cx60,
Pa se en kup evropskih polizdelkov v plug in varjantah.
Začne se z 55k€ rav4
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Pozabil si Mitsubishi Eclipse Cross hibrida - eden redkih, ki ima not še normalno mašino 2,4L bencin + za 40-50km baterije.

OT: pralnega stroja ti v teh SUVih ne boš vozil, bicikle tudi težko. Imam SUVa pa je zadaj v prtljažniku manj prostora kot v klasičnem karavanu.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Za pralni stroji al pa bicikel boš rabil gledat kak Landcruiser al pa Hilux....

Pač ta velikostni rang...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
OT: pralnega stroja ti v teh SUVih ne boš vozil, bicikle tudi težko. Imam SUVa pa je zadaj v prtljažniku manj prostora kot v klasičnem karavanu.

Zakaj pa ne… zadnjo vrsto sedezev podres in gre noter lazje, kot v karavana… Prtljaznik je res oonavadi krajsi, je pa visji, kot pri karavanu… Tudi bicikle se da na tak nacin vozit, ce snames prednje kolo… ceprav je bolj komot na prtljazniku na kljuki…
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Zakaj pa ne… zadnjo vrsto sedezev podres in gre noter lazje, kot v karavana… Prtljaznik je res oonavadi krajsi, je pa visji, kot pri karavanu… Tudi bicikle se da na tak nacin vozit, ce snames prednje kolo… ceprav je bolj komot na prtljazniku na kljuki…
Ja jasno, da bi podrl sedeze, in nisem gledal mini terencec tipa jimny, ampak velike: Tiguan, Kodiak…
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Kaj pa glede 4x4 in pogon samo spredaj? Koliko to pomeni za normalno uporabo - voznja po makadamih, kolovozih, nespluzenih cestah.. nikoli pa po brezpotju in cez drn in str….
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.963
5.157
113
Kaj pa glede 4x4 in pogon samo spredaj? Koliko to pomeni za normalno uporabo - voznja po makadamih, kolovozih, nespluzenih cestah.. nikoli pa po brezpotju in cez drn in str….

Kaj pa če kupiš enoprostorca - načeloma že v njih sediš višje, prostora zadaj več kot v SUVih.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
V zafiri B sem res peljal dva pralna stroja naenkrat, ampak tega tipa vozil se praktično več ne dela. Razen tega dvomim, da OT res rabi to. Ko si v drugi puberteti imaš toliko denarja, da ti take stvari dostavijo. Dvignit itak ne smeš več sam :evil: .
Nimam SUV-a ki bi bil primeren temu, kar OT želi. Mislim, da 4x4 bi že moral biti, da na stara leta nisi v nerodnem položaju, ko bo nekoč zapadel sneg in boš naletel na 5 cm na kaki stranski cesti v hrib.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Bo treba menjat avto in sem se zadnjic peljal s kolegom v Kodiaqu in bil navdusen kako vec pregleda imas na cesti ce si 10-15 cm visje.

Casi, ko sem rinil Renaultovo 5ko v vsako parkirno luknjo od 3.5 m so mimo in bolj rabim avto kjer komot lahko nalozim pralni stroj ali bicikel v pratljaznik in vecino razdalj prezivim na avtocestah. Po drugi strani pa rabim avto za makadame do Presernove koce pod Stolom ali kako zasnezeno cesto na Bloke.

Koliko na takih SUV pomeni 4x4 in ali je to bolje kot samo pogon spredaj?

Druga varianta: gledal sem plug-in hibride? Koliko je to smiselno pri SUV - rabil bi elektriko za kratke pogoste voznje, kjer se normalno motor niti ugrel ne bi. Npr 15 km do sluzbe in nazaj ali do trgovskega centra. Ali je velikost faktor proti? Ali se v kakih parkirnih hisah ne da parkirati takih avtov?

Če rabiš veliko prostora (sploh v višino = nalaganje bicikla brez demontaže) poglej še za kakimi Caddy tip vozili (Kangoo, Peugeot opcija), po večini imaš povsod 4x4 opcijo. Sedi se 'drugače' - nekaj više in bolj pokonci (v mislim imam službenega Kangooja), tako da je vožnja zelo pregledna, ter taka 'enostavna' (ne najdem pravega izraza :D), prostora pa seveda nebroj.
(nisem pa na tekočem s križanci...)

1697632452828.png
 
Nazadnje urejeno:

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Mogoče samo zato moja lepša polovica dovoli samo avte iz VW grupe. Ali je Tiguan kaj boljši od Čehov?

Resno vprašanje: ali rabim več kot 150 konjev? Avtocesta 150 km/h... Po makadamu pa tudi ne prehitro
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.818
113
150 konjskega (dizla) zmanjka, ko je avto naložen, drugače se čisto normalno pelje. Če je govora o 1.5tsi bencinarju, ta je pa za moje pojme povsem neprimeren. Če bi še enkrat kupoval bi vzel 2.0tsi, že zato, ker se nič ne vozim.

Osnovni problem pa je, da to niso avtomobili za drugo puberteto. Si se zelo nerodno izrazil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Bakki33

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kaj pa glede 4x4 in pogon samo spredaj? Koliko to pomeni za normalno uporabo - voznja po makadamih, kolovozih, nespluzenih cestah.. nikoli pa po brezpotju in cez drn in str….

AWD pogon je sicer fajn, ce je... ni pa nujno potreben za take voznje, katere omenjas ... Za pravo terensko rabo itak niso primerljivi s "pravimi terenci"... za zaradi tega, ker ponavadi niti nimajo opcij pravih terencev (zapora diferenciala, reduktor,...) ... ampak vse krmili racunalnik (samodejno razporeja razmerje pogona "spredaj/zadaj" odvisno od situacije)...