london za 3 dni...step by step guide

shift

Guru
20. jul 2007
9.744
2.030
113
za šankom
paddington je tudi v 1.DLR imaš samo 2 progi-torej 4 linije.če boš šel na greenwich potem se boš iz cannary wharfa odpeljal z DLRom do greenwicha(dol pejt na postaji cutty sark).DLR je počasnejši od metroja.ko boš prišel na podzemno si vzemi zemljevid podzemne.imaš na vsakem vogalu.potem si pa samo izbereš linijo(barvo)in pa imaš v glavo ali moraš na sever ali jug ter vzhod ali zahod in gledaš ustrezne platforme.boš videl čist simpl.pa na metroju ti pove če je na izstopni postaji kaka zanimivost
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
DLR je avtomatski metro, mislim da je brez operaterja, sam ga nikol ne uporabljam ker se na tistih koncih manj potikam. Zemljevid: http://www.tfl.gov.uk/assets/downloads/dlr-map-8-11.pdf
Mislim da take gužve med rush hour kot na tubu tam ni https://www.youtube.com/watch?v=nbV7CESh6pI
smile-1.gif
(itak je tako po vse velemestih). Vozijo pa vlaki vsake 2-5 minut (večkrat se zgodi, da boste v sredini tunela ostali zaradi vlaka pred vami, ki še stoji na postaji pred vami) . Dejansko nikoli ne bosta čakala na vlak več kot 2 minuti.
Sam ti priporočam da če se želita izogniti tisti največji gužvi, podzemne ne uporabljata med pol osmo in deveto uro ter zvečer ko se vračajo iz služb med 5 in 7.
Vikendi so še posebej zanimivi, ko "domačine" na podzemni zamenjajo turisti in se zgubljajo po zaprtih linijah (ob vikendih večinoma opravljajo vzdrževalna dela). Urnik: http://www.tfl.gov.uk/livetravelnews/planned-works/calendar/default.aspx
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik shift pravi:
na strani london transport maš karto po conah.če si v centru si v 1 coni.verjetno se boš odpeljal do greenwicha.to je 3 cona kaj dlje pa najbrž ne boš hodil.če se boš dosti vozil pač vzameš 24urno karto ki je za 3 cone cca 10€.velja pa za podzemno,bus in DLR

Greenwich je na meji med 2 in 3. cono in se da čisto b.p. priti tja in oditi od tam s karto za 1 in 2 cono. No need za 3-consko karto.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
To velja le za 1 in 2 cono kolikor vem. Najceneje je če si na kartico naložiš travel card in imaš mir.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Jaz ne vem zakaj komplicirate s hoteli. Hostel je čisto ql zadeva. Preveriš ga prej kakšno oceno uporabnikov ima in gremo. Z mojo sva bila v "YHA London Oxford Street" hostlu in je bilo ok. Imela sva svojo sobo, prenovljeno, 3 minute vstran od podzemne na Oxford Streetu.

Doli kupiš oyster card in jo naložiš. Ko končaš s tripom jo vrneš in ti vrnejo denar, tako za oyster, kot tudi kar imaš naloženo.
Podzemna je res easy, jaz sem inštaliral aplikacijo za androida in samo vpišeš kje vstopiš in kam želiš, pa ti premike izpiše.

Iz letališča v center vzame "teranova" bus in gremo.

Poleg vseh značilnosti Londona, je zanimivo iti pogledat tudi v Camden Town.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.899
1.081
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik unknown_user pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
seveda si.oyster ti bo zaračunavalo toliko časa dokler ne boš dosegel cene dnevne karte

Samo tole se mi zdi malo cudno..Dvomim, da bi na takšen način nategovali turiste..
uf-1.gif

Kaj je pa tu nategovsanje? Prvičl je posamična vožnja z oyterjem (bila, ene 3 leta nazaj) cenejša kot karta kupljena na avtomatu in drugič ti tako zagotovijo, da nisi na izgubi v primerjavi z nakupom celodnevne karte. Če se voziš nek dan manj, pač porabiš manj, kot bi te stala dnevna karta, če se voziš veliko, ne boš plačal več, kot bi te stala dnevna. Win-win.