london za 3 dni...step by step guide

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Vem, vendar ko grem, grem v stilu. Zato sem dodal link, kjer lahko spiš v stilu za normalen denar. Je pa res, da ni ravno center Londona.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.719
2.011
113
za šankom
če želiš it v london v stilu potem je 1000€ na dan budget.se pa da spati v londonu za manj kot 60€ na noč v čisto spodobne hotelu v centru z lcdjem in prav tako čisto posteljnino.razliko med hudim hotelom in budget hotel itak pustim na ulicah londona.za tistih 8 ur spanja je to to.če se valjam v hotelu potem se strinjam da vzameš sobo kot se šika
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
No, no, ne nabijajmo v tri dni
smile-1.gif


Najprej dolocimo kje se zacne "v stilu", potem pa nadaljujmo od tam naprej
smile-1.gif


So:
http://www.lastminute.com/site...topsecret_merch

Pick something.
smile-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.719
2.011
113
za šankom
točno na tej strani ponavadi jemljem hotele v londonu.
in tu najdeš hotele za 60€ na noč ki niso pakistanske luknje.poceni ne pomeni avtomatsko pakistanc ali indijc hotel style
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Saj nisem rekel, da so samo sumljivci poceni
smile-1.gif


Ampak ko najdes "Kensington Palace Super Hotel, 35 ponds per person per night" se je treba pa previdno odlocit :D
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Potujem v stilu, ma ne me...
A res pojstla v hotelu za 200 funtov na noč kaj drugačna od tistega za 30? Sam sem bil v prvo ko sem bil v Londonu v Holiday Inn hotelu Brent Cross 80 funtov na noč (dve leti nazaj). Soba smrdela po cigaretih ko pr norcih, staff naveličan samega sebe... Sedaj sem vedno v Easy hotelu ali hostlih Palmers Lodge, pa nisem nikoli naletel na nečistočo prostorov, neurejenost. Zaposleni 1A. Ma no, kakor za koga...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Citat:
Uporabnik shift pravi:
če želiš it v london v stilu potem je 1000€ na dan budget.se pa da spati v londonu za manj kot 60€ na noč v čisto spodobne hotelu v centru z lcdjem in prav tako čisto posteljnino.razliko med hudim hotelom in budget hotel itak pustim na ulicah londona.za tistih 8 ur spanja je to to.če se valjam v hotelu potem se strinjam da vzameš sobo kot se šika

Kot je rekel Evrofil, dvomim, da je tukaj na Aletrju veliko ljudi, ki si lahko privošči izdatek 1.000,00 funtov na dan. Jaz si jih ne morem oz. vsaj ne na svoj račun.

Za primer, velikokrat sem našel ugodno spanje:

http://www.gonative.com/go_native_hyde_park.aspx
http://www.doylecollection.com/locations/london_city_hotels/the_marylebone_hotel.aspx
http://www.rydges.com/accommodation/united-kingdom/kensington-london-hotel/welcome/
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Ugodno spanje za 150 funtov/noč ? Pa mate res dobre službe tu na Alterju...
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Seveda imamo, nihče nas ne prekaša po plači.
On topic: se pridružujem, raje dan 100€ za noč kot pa da potem preklinjam samega sebe, ker mi je nekaj pokvarilo dopust. Pa še ena misel on-topic: če nimaš denarja za London pojdi kam drugam. Brez zamere ampak tako pač je.
Sicer pa obstaja tudi kavč surfing - a v to smer ni nihče razmišljal ali pa se kdo boji, da bo potem moral vrniti uslugo?
LPM
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Sem v Londonu vsake tri mesece, tako da s tem nimam težav. In tja ne hodim na dopust. In tja gotovo ne hodiš zato, da greš spat ali si cel dan v sobi ali pa da opazuješ tapete in vzorce na njih pa kako sliko maš nad glavo. Neke meje itak morjo bit. Več kot čiste postelje, sobe in normalnega osebja na rabiš. In vse to dobiš tudi za max 40 funtov na noč. Raje potem tam zapravim več denarja za vse ostalo. Glede plače, dobro za vas...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Običajno ne grem sam, tako da je to "samo" še 75 funtov na noč na sobo. Podal sem nekaj res dobrih hotelov. Kot si napisal, se najde za manj, ki prav tako ustrezajo higienskim standardom. Rad menjam hotele in poskusim kaj novega. Ko ne bo šlo, bom pa o čem drugim razmišljal.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Običajno ne grem sam, tako da je to "samo" še 75 funtov na noč na sobo. Podal sem nekaj res dobrih hotelov. Kot si napisal, se najde za manj, ki prav tako ustrezajo higienskim standardom. Rad menjam hotele in poskusim kaj novega. Ko ne bo šlo, bom pa o čem drugim razmišljal.

zmaga.gif
 

unknown_user

Pripravnik
3. sep 2007
236
1
16
Evo, malo preiskal, rezerviral Hilton London Metropole hotel...Plačal za 3 nočitve z zajtrkom za 2 osebi 495€..Mislim, da je fair price..Pa preverjena zadeva, da ne bo problema s kakšno nečistočo...
Je pa v samem centru..ulica OXFORD street je 15 min hoje, paddington postaja 600m, podzemna Edgware 2 min stran...Muzej voščenih lutk Madame Tussauds 15 min, Hyde park 800m itd..
Skratka mislim, da za prvi trip bo tole dobro izhodišče, za naslednjič, bom pa že iskal kakšne cenejše alternative...
Zdej me pa zanima, kako je z to podzemno..Cona 1, cona 2, cona 3...kako vedet kaj kupit oziroma kakšno karto kupit?
bonk.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.719
2.011
113
za šankom
na strani london transport maš karto po conah.če si v centru si v 1 coni.verjetno se boš odpeljal do greenwicha.to je 3 cona kaj dlje pa najbrž ne boš hodil.če se boš dosti vozil pač vzameš 24urno karto ki je za 3 cone cca 10€.velja pa za podzemno,bus in DLR
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik unknown_user pravi:
Evo, malo preiskal, rezerviral Hilton London Metropole hotel...Plačal za 3 nočitve z zajtrkom za 2 osebi 495€..Mislim, da je fair price..Pa preverjena zadeva, da ne bo problema s kakšno nečistočo...
Je pa v samem centru..ulica OXFORD street je 15 min hoje, paddington postaja 600m, podzemna Edgware 2 min stran...Muzej voščenih lutk Madame Tussauds 15 min, Hyde park 800m itd..
Skratka mislim, da za prvi trip bo tole dobro izhodišče, za naslednjič, bom pa že iskal kakšne cenejše alternative...
Zdej me pa zanima, kako je z to podzemno..Cona 1, cona 2, cona 3...kako vedet kaj kupit oziroma kakšno karto kupit?
bonk.gif


Uhhh.. Pazi kam te dajo - opoglej si sobo, in ce ti ne bo ustrezala takoj dol, pa naj ti jo zamenjajo... Metropole je eden od starejsih hotelov, ki jih Hilton ima v Londonu, mene so enkrat dali na podstreho v enoposteljno sobo... Sem jih sel vprasat, ce se zajebavajo :S
 

unknown_user

Pripravnik
3. sep 2007
236
1
16
To mi ni jasno...
Edgware TUBE pri hotelu je v 5 coni, in če želim priti v cono 1 moram it čez 4,3,2...tako ali tako pa sem naročil Visitors OYSTER card z 20gbp kreditom pa bomo videli....Zdej pa še samo plane naredit za petek popoldne, soboto, nedeljo v pon. zjutraj pa tako nazaj na letalo,,
cheer.gif
 

unknown_user

Pripravnik
3. sep 2007
236
1
16
haha..sm res amater..
evil.gif


Kaj pa recimo paddington zelezniska postaja, se ta "klasicni" DLR uporablja dosti napram podzemni?V praksi mislim..?