Problem pri zagonu računalnika

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ne gre, ker sem poskusil, pa napiše, da prvega zagona ne more narediti v Safe Mode. ker sem pač sistem poskusil naložit na firšno, torej format c:/ ...
tongue-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
kaj takega pa še ne!!

skratka, danes naredim vse tako, kot ste mi tule svetovali. in zopet isti problem, komp se je zataknil na popolnoma isti točki kot že tolikokrat do sedaj.

pa me prime jeza, zagrabim miško, da bi jo vrgel ob zid, pa se kar naenkrat pokaže miškin kurzor na ekranu, kar je pritegnilo mojo pozornost. malce premikam miško po mizi in opažam, da kurzor izgine iz ekrana podobno, kot takrat ko imaš več zaslonov priklopljenih. potem pa mi užge - TV, preko HDMI-ja je komp priklopljen tudi na TV. prižgem, nastavim na komp in - tam ekran, ki me sprašuje, kako želim nadaljevati inštalacijo.

meni nič jasno, kako za vraga je postala TV prvi zaslon, ampak problem rešen, kompjuter dela, SSD vgrajen (kot je bilo tako ali tako planirano in bom samo še nabavil par palic RAM-a in bo letelo naprej.
smile-1.gif


hvala vsem!!
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Pozdravljeni.

Zadnjič sem ob izklopu ene naprave iz razdelilnika ugasnil varnostno stikalo (rdečo lučko 0/1), nakar se je ugasnil tudi računalnik. Nisem potem pržigal nazaj računalnika, ker se mi je mudilo domov. Nakar punca želi zvečer, ko je prišla iz službe prižgati računalnik vendar se na monitorju ne prikaže slika. Računalnik dela, ker lučka sveti nonstop in se sliši delovanje ventilatorjev, samo slike na monitorju ni, tudi monitorju ni nič, ker se normalno prižge, ker pred nedeljo ne bom mogel zadeve pogledati od bliže, zato sprašujem že zdaj, kaj bi lahko bilo krivo?

Lp
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Monitor ti pade v "standbay". Izklopi monitor na stikalo in znova prižgi nazaj.
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
kaj takega pa še ne!!

skratka, danes naredim vse tako, kot ste mi tule svetovali. in zopet isti problem, komp se je zataknil na popolnoma isti točki kot že tolikokrat do sedaj.

pa me prime jeza, zagrabim miško, da bi jo vrgel ob zid, pa se kar naenkrat pokaže miškin kurzor na ekranu, kar je pritegnilo mojo pozornost. malce premikam miško po mizi in opažam, da kurzor izgine iz ekrana podobno, kot takrat ko imaš več zaslonov priklopljenih. potem pa mi užge - TV, preko HDMI-ja je komp priklopljen tudi na TV. prižgem, nastavim na komp in - tam ekran, ki me sprašuje, kako želim nadaljevati inštalacijo.

meni nič jasno, kako za vraga je postala TV prvi zaslon, ampak problem rešen, kompjuter dela, SSD vgrajen (kot je bilo tako ali tako planirano in bom samo še nabavil par palic RAM-a in bo letelo naprej.
smile-1.gif


hvala vsem!!


kar samo od sebe se to ni zgodilo...si že prej moral nekaj mrdat v nastavitvah
evil.gif
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Nažalost verjeno ni bila to napaka. Ker sem opazil, da ko resetiram PC, dobim isti problem nazaj. Potem se pa matram z izštekanjem ene zadeve nato spet druge zadeve, da se mi posreči spet dobiti sliko na PC. Mora biti nekaj drugega krivo, ker mi (pomoje) niti v Winse ne pride (ne prižge se mi TeamViewer). Ventilatorji pa delajo normalno.... Ima kdo kakšno idejo?

P.S.: Monitor se priklopil na prenosnik računalnik preko VGA kabla in dela vse OK. Je možno da serje grafična?
 
Nazadnje urejeno: