Problem pri zagonu računalnika

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
kar naenkrat se je pojavil problem pri zagonu računalnika.

pred kratkim sem posodobil računalnik in sedaj na njem teče Win8. do pred nekaj minutami je delal odlično, bolj tekoče, kot prej na Win7, skratka, vse je delovalo.

prej pa želim preverit služben mail, pa le ta vedno zahteva 2 aplikaciji, da se hitro inštalirata, in tu se je zataknilo, od tu naprej se računalnik zažene, potem pa se vse skupaj ustavi. po parih minutah sistem postane popolnoma neodziven. sicer mi je enkrat vmes ponudil nek meni, da se Winsi niso prav zagnali, kaj lahko naredim, vendar mi zdaj nikakor ne uspe priklicati tega menija, saj je vseboval tudi postavljanje sistema na novo. zdaj se računalnik tako hitro zatakne, da ne uspem priti do tiste datoteke, ki bi pognala to, pa tudi če bi uspel priti, dvomim, da bi aplikacija pognala kar ima za pognat.

torej, kako lahko na novo naložim vse jovo na novo?

še drugo vprašanje - imam en disk, na katerem je naložen Mac OS - disk sem zamenjal z SSD diskom, tega imam sedaj na varnem samo za back-up. verjetno, če ga priklopim na komp, ne bo pognal Mac OS oz. se ne bo zgodilo verjetno nič?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Mac se nebo zagnal iz diska.Zelo verjento. Kaj bi mel rad naloženo, win7 ali win 8 ali oboje? Zakaj zaj pc šteka mi ni jasno, morda kak malware.Verjetno bo najbolše, da postaviš sistem na novo.

Potrebno je naredit svež backup, če ga še nimaš. Vstaviš win cd ali win usb ključek, v biosu nastaviš, kaj naj najprej boota.Nato pa slediš navodilom.Upam, da imaš več particij, toroj eno samo za windowse, ker boš moral komplet pobrisat particijo.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
naceloma mi je vseeno, je pa Win8 zdajle bil precej bolj tekoc in je naceloma bolje delal kot Win7.

imam na DVD-je z Win7, vendar pa mi DVD player ne dela.
tongue-1.gif
se da bootable USB naredit na Macu? ker imam samo Mac laptopa pri roki trenutno ...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
zanimivo, ocitno DVD player vseeno dela.

najprej sem se enkrat instaliral Win8, vendar se komp zatakne, ko bi se moral pokazati login screen. zaslon ostane crn (a vseeno aktiven, saj zaslon sam ne gre v spanje, kot takrat, ko nima signala. gre pa v spanje po 10 minutah).

potem sem za foro vstavil se DVD in ga je zaznalo in pognalo in sem se enkrat instaliral Win7. vendar ista napaka - ko bi se moral odpreti login screen, se ne zgodi nic.

kaksna ideja, kaj bi lahko bilo? sumil sem disk, ampak zdaj res ne vem vec, kaj bi to lahko bilo ...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Bios? mi se lahko samo od sebe kaj prestavilo?

sem pa vceraj tudi v Biosu nastavljal prioritetne pogone, da mi je startal iz DVD-ja ...

poskusim lahko, zgubit tako ali tako nimam kaj ...

EDIT: poskusil, a ni razlike, pride do "Starting Windows" screena, potem pa tema. zanimivo je to, da sem poskusil se v Safe mode-u, pride do "Starting to prepare your system for first use" potem pa popne obvestilo, da prvega zagona ne more narediti v Safe mode. ko resetiram,pa se ponovi zgornja zgodba ...

kaj bi tu lahko nagajalo - kako sploh preverim, kaj mu ne pase? je disk, rami, proc? da ne nabavim celega kompa, ce ni potrebno, ampak enostavno menjam slabo komponento.
oz., se bolj me je strah, da bi nabavil nove komponente, potem pa bi bila se vedno tema ...
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Imaš mogoče priključeno kaj na USB ? Zunanji disk, ključek?

Meni se nov PC s priklopljenim USB diskom ni hotel zagnat, dokler nisem v Biosu izklopil nekaj v povezavi s tem (zdej sem že pozabu katera opcija)

Z vklopljenim USB (diskom, al ključkom) se je samo ciklično resetiral, prišel sem samo do prvega zaslona, ko greš lahko še v bios ...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
torej, kako lahko na novo naložim vse jovo na novo?

Naredi "Refresh Windows". Mene je ta zadeva rešila, ko sem priklopil dodaten disk in so Windowsi padli v neskončno reboot zanko.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
nobenega kljucka, le miska. in to se je pokazalo kar naenkrat. do klika na Firefox ikono je komp normalno deloval. s sestro sva se pogovarjala, da se je sicer veckrat zataknil in je bil potreben reset, ampak se je komp vedno normalno zagnal nazaj.

sem naredil refreshing, ponovno namestil Win 8, potem se Win7 iz DVD-ja (ki mimogrede na Win7 sploh ni deloval!), a se vseeno zazene do vedno iste tocke (tako Win7 kot Win8) in potem obstane. zaslon ostane prizgan a crn, tako, da signal od nekje ima, tudi v spanje gre zaslon normalno, ampak do Winsov enostavno ne pridem ...

in me je strah karkoli nabavljat in vgrajevat, ker pojma nimam, kaj bi crknilo, je pa res, da bi prenova vsebovala tudi maticno in proc, dodal bi SSD disk za sistem (bi 64GB bil dovolj?), enega navadnega za hrambo, morda se kak RAM, ostali pa bi obstojeci RAM-i, graficna, DVD, napajalnik in ohisje ...

problem je samo, da sem mislil to narediti spomladi, ko bi nabral se kak evro za i7 in obilo RAM-a ...

osebno sumim disk - je mozno da je enostavno riknil disk? ustrezajo "simptomi"?

(sam sem fotograf, ampak ta racunalnik primarno uporablja sestra, ki studira graficne in medijske tehnike, pa pol mora kista gnat kake tezje programe - pa je naceloma ta star kar okej delal, pravi sestra da napram tistim s faksa, da je bil raketa - Inter Core 2 Duo, 2GB ram, asus maticna) ...
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
ce imas usb kljucek si naredi da ti iz kljucka boota winse,potem pa javi kaj se je zgodilo..
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
racunalo je staro nekje cca. 3 leta in pol ... vse komponente so bile na novo dane not.

nimam Win8 na DVD-ju, ker sem update online kupil oz. prevzel. in ne morem prit zdaj do tega filetka.

sem naredil potem to z Win7 DVD-jem, neuspesno. se prej sem uspel priklicat Win8 Sistem Refreshing, poskusil refreshat, neuspesno. na novo postavit, neuspesno. Win7 z DVD-ja, neuspesno. po vsakem poskusu se zatakne na isti tocki - napise Starting Windows (Win7 oz. v Win8 Please wait in Win8 modra ikonica) potem, ko bi se moral pojavit login screen, pa tema. Safe Mode noce skozi, ker mora za prvi zagon narediti "polni zagon".

nic jasno, skratka. sumim disk (ker si to se najbolj "zelim" ker bi bila menjava se najbolj ugodna, glede na to da je bil update diskov celo planiran ... bojim se pa da je grafa ...)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.367
9.800
113
kod Džej-Zija
Prej bi rekel, da je problem softverski. Podobno se je meni dogajalo ta teden na win xp sp3. Notesnik delal do enega meseca nazaj normalno. Potem se mi enkrat ni hotel zbootat na enak način kot pri tebi, pomagala je le tipka za izklop. To se mi je potem dogajalo cca 1x tedensko do tega tedna, ko se sploh ni več pustil zbootat. Spravil sem ga safe mode in tam odstranil Samsungov Easy display manager. Ta se je tepel s posodobljenim gonilnikom za grafično kartico, pri čemer je bila posodobitev avtomatična. Zdaj sem dal gor starejšo verzijo tega managerja in konflikti z grafiko so čudežno izginili.

Si boš pa očitno moral sposodit cd z originalno inštalacijo oken, če ne prideš niti do safe moda.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
mogoce res, ker je sestra mela problem v enem od programov, ko ji kar naenkrat niso delali fonti. se je pozanimala pri sosolcih in je bil vzrok v nekem Win8 update-u.

samo kaj ko nikakor ne pridem v sistem, takrat ko pa sem lahko je pa sistem ob prvem kliku z misko zmrznil ...
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
DizzyReed - pusti win 8 na miru... potegni si s partisa verzijo : Microsoft Windows 7 Enterprise x86 Integrated December 2010-BIE

z tem programom, ki ga dobiš tukaj http://www.pendrivelinux.com , si img. file od winsov inštaliraš na usb ključek. Nato greš v bios,tam nastaviš boot from usb shraniš in se ti restarta comp, potem vstaviš usb ključ in inštaliraš winse.Ko so inštalirani obvezno takoj izklopiš update win. Nato si dol potegneš windows genuine 7 activator in daš remove wat. Nato si z programom Driver Genius si posodobiš vse gonilnike...in to je to.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
kaj varnega načina tudi ne moreš zagnat? tipka f8.....varni način naloži le gonilnike za zagon računalnika....če ne pol bi rekel da je disk