Težave z Nüvi 255

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Dobil sem starejšega Nüvija 255, ki ima težave z vklopom. Ob prisotni SD kartici se namreč ne zažene.
Če jo odstranim se včasih postavi in takrat dela ok.
Ko ga priklopim na računalnik, da bi naložil novo mapo, se pojavi kot dodatni disk, vendar zadeva vsake toliko časa izgine (kabel je ok) in na win 7 mi sesuje windows explorer. Na linuxu mi je celo uspelo skopirati vse datoteke za backup, ampak ne morem brisati obstoječe mape, da bi jo zamenjal z novejšo.
Poskusil sem tudi s popravkom v temi POPRAVILO nedelujočega nuvija (datoteke za nuvije 2x5), pa updater po navodilih (pritisk na zgornji levi rob ekrana ob zagonu) naprave ne prepozna. Če med delovanje tiščim ikono za baterijo in pridem v skriti meni, ga updater prepozna, vendar ne more nanj nič zapisati.
Znotraj omenjenega menija sem naredil še test, ki javi nekaj napak, po večkratnem zagonu opažam, da enkrat so prisotne, drugič ne. Prilagam screenshote.
Ima kdo kakšno idejo v čem bi bil problem?
2117381-napaka1.jpg
 

Priponke

  • 2117381-napaka1.jpg
    2117381-napaka1.jpg
    137,9 KB · Ogledi: 232

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Ne dovoli mi formatirat. RMPrep USB pravi WRITE ERROR (MBR WRITE PROTECTED?)!
Poskusil sem formatirat po nastavitvah iz popotnikovega linka. Sedaj vidim, da je zakon dodal mičkeno drugačne nastavitve. Je v tem problem?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.909
5.460
113
Kaj pa ce z webupdaterjem samo se 1x povozis FW...meni je to dostx resilo cuden garmin...

Pa prej malo nafilaj baterijo da ne zaflesas ce bo crknilo vmes...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Zraven prep usb je slikovno navodilo kako mora biti nastavljeno in ta slika je zraven že od vsega začetka, torej NI izgovorov, da kdo ne ve kako se nastavi.
Sem pa pripel sliko kakšna je pravilna nastavitev za prep usb.

Če ti prep usb ne formatira pomeni samo, da se flash čip poslavlja.
Preveri, če nimaš kje označen disk nuvija samo za branje.

Če si uporabil paket za popravit si potem flešal na koncu z vsebino mape Original?
Včasih je zaradi tega webupdater rad napisal da je poškodovano.

Preveri garmindevice.xml če je celoten berljiv ali ti v njem pokaže kake čudne znake.
2117484-Navodila.png
 

Priponke

  • 2117484-Navodila.png
    2117484-Navodila.png
    452 KB · Ogledi: 245

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Prep usb sem uporabil po priloženih navodilih, ampak neuspešno. Poskušal sem tudi formatiranje v win, brez uspeha.
Tudi flešat mi ga ni ratalo.
Garmindevice.xml je normalno berljiv. Kje bi pa lahko našel omejitev, da je samo za branje?
 

Podobne teme