Kako najti gonilnike?

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Kolega, ki dela na smetišču, je tam našel en zelo star prenosnik s polnilcem v red - po biosu sodeč iz leta 2002. Stran ga je vrgla neka ženska, ki se ji je bios zmrdal, ker se je čas resetiral na 2002, zato ga ni spustilo naprej že ob samem zagonu. Ko sem čas nastavil na 2014, računalnik zdaj lepo dela. Problem je, da je rač zelo slab ipd, zato mi drugo ne preostane, da na novo vržem gor windows xp. Ker trenutno vse funkcije "Fn" delajo brez problema, me zanima kje najti vse mogoče gonilnike za grafično, Fn, Wlan, touchpad itd ... preden namestim windows na novo.

Na spodnji strani sicer piše, da je firma Clevo Co. "Notebook Computer, Model:M45C, Product Code: M450C.

Na netu sem sicer gledal gonilnike za ta rač., pa na sploh skoraj nič ne najde o tem računalniku ... niti slike od tega rač. ne najde prav.

Mimo grede, na tem disku ima ženska zelo zelo veliko slik in ostalih podatkov, ker očitno gre za neko profesorico iz gimnazije. Po slikah in ostalih podatkih (precej jih je iz šole) sodeč, tako slike kot te podatke mogoče zelo pogreša. Me še zanima, če bi boljše bilo ji te podatke vrniti nazaj. Sicer je vpisana tudi v gmail, tako da vem kakšen mail ima, da jo lahko kontaktiram.

Glede na to, da je računalnik vrgla v smeti oz. je bil že na smetišču, si mislim, da ji računalnika ne rabim vrniti na zaj, če tudi bi zahtevala, če bi ji že hotel samo podatke dati nazaj - brez diska ... vse bi dal na dvdje.

Sicer sem tuhtal, če se da kako preko torrenta poslati. Sem pred leti nekje na netu našel en vodič, da bi si jaz naredil torrent datoteko, potem pa tisti torrent posal njej, da bi od mene lahko prenašala, samo ne vem če sem ziher.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
www.dban.org mountaj na usb...and the rest is history...

Ne bit tak psiho da bos stalkal profesorco

gonilnike bos pa ze nasel!
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Ja gre za dokaj mlado tam okoli 37 let pa še kar luštna je.
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
No super...imaš giga drk materiala pač.....tolaž se s tem da je dost neumna če je pri 35+ vrgla komplet komp na smeti brez da bi prej karkol pobrisala....
ne-ne-1.gif
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
No super...imaš giga drk materiala pač.....tolaž se s tem da je dost neumna če je pri 35+ vrgla komplet komp na smeti brez da bi prej karkol pobrisala....
ne-ne-1.gif

Je kar nekaj drk materiala gor ja ...
wink-1.gif
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
bonk.gif
Ne morem verjeti da ženska vsaj podatkov ni pobrisala.
Torej vprašaš jo lahko, na spletu imaš vodič za narediti torrente, preko kake sisoft sandre ali kaj podobnega pa lahko preveriš komponente in direktno za njih iščeš gonilnike.

Pa baterijo za bios menjaj :D
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Vem, da bi mogel baterijo za bios menjati, ker morem vsakič, ko resetnem ali pa na novo prižgem rač. nastaviti na novo datum. Samo se mi ga ne da razdirati, ker je baterija "daleč" notri.

Saj tudi jaz sem bil presenečen, da je vrgla dobesedno cel (delujoč) računalnik v smeti. Mogoče on pa njeni ded pa še kdo, niso vedli, da samo datum treba nastaviti na pravega, pa bo delalo ... oni pa so mogoče mislili, če je "zanič" da je vse zanič, še z diskom v red.
smile-1.gif


Kolega pa mi ga je prinesel, pa rekel, da naj pogledam če to sploh še dela ... dela ... niti 5 min nisem rabil, da sem našel problem
smile-1.gif


Je pa drugače kar nekaj golega materiala gor - ampak ko je noseča, drugače pa ne, pa še to je samo grmovje tam okoli. :p

Po njeni zgodovini brskanja po spletu, ni bilo mogoče najti, da uporablja alter, tak da lahko mirno sprašujem pa to. :p

Računalnika ji nočem dati nazaj, če ga bo zahtevala, saj je bil najden na smetišču. Podatke bi ji pa skoraj rad vrnil, ker glede na to, kaj vse ma gor, bi še meni hudo bilo na njenem mestu. :p

Nekaj sem gledal ... se mogoče da najti gonilnike pod Upravitelj naprav? Tam sicer neki gonilniki so, samo ne vem če so to ti?
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Tudi upravitelj naprav v skrajni sili lahko uporabiš.
Še vedno pa je Sandra, Everest veliko boljši kar se tega tiče.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Super! Hvala. Prvo bom s to sandro shranil te informacije, za vsak slučaj, od tam pa potegnil dol gonilnike.
smile-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Drugače sem pa imel pred leti v delu enakega Clevota, pri nas so se prodajali kot Gericom in mislim da tudi kot naš Tron. Je ohišje na vseh možnih mestih začelo razpadat (srebrna plastika seveda...), ampak delal je pa prenosnik dneve in dneve
tongue-1.gif
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
sem ta prenosnik razstavil, da bi do baterije prišel, pa je nisem nikjer našel, ker ... eni deli niti narazen niso šli. vse je nekje iz notrišnje strani zašrajfano, tak da niti pojma nimam kako priti notri oz. kje je sploh baterija.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Ja saj zadnjega glih nisem mogel dol vzeti, če sta dva šrajfa (najmanj) prišrajfana iz zgornje strani (če gledamo iz spodnje), potem pa ne vem kako bi ju odšrajfal ... ker tipkovnice se verjetno ne da iz sprednje strani stran vzeti ... ali?