Kako najti gonilnike?

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Tako izgleda odzadaj, kar se pač da razstaviti ...



Tam kjer je obkroženo z belo pa nekaj drži, in noče popustiti - ne bi rad zlomil na silo.


 
Nazadnje urejeno:

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Hm ... ja kje pa je pol? Ne mislim te velike baterije od računalnika ... ampak baterijo od matične, če razumeš. No, mislim, da jo imajo prenosniki.
wink-1.gif
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Če ne gre narazen. Spodnji pa zgornji del se drži skupaj. sem pokazal v sliki kateri del. Pri enem se vidi, da je podobno, kot da je zašrajfano iz zgornje strani, pri drugem pa nekaj drži, pa pojma nimam kaj ... ali je zašrajfano, ali pa je samo zataknjeno.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Ne bom ga več razstavljal ... problem je, da ga je nemogoče odpreti ... tipkovnice se ne da ven vzeti, zadnji pokrov pa ne gre narazen, ker je nekje s sprednje strani skup zaškrjeno. Brezveze ... bom pač ob vsakem resetu pa vklopu nastavljal čas na novo.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Lahko si naložiš kak program, ki ti bo ob zagonu sam nastavil uro preko interneta, enega sem imel v službi takega pred leti, če se spomnim imena ti napišem.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Ja zdaj v redu dela, očitno ... v biosu mi je sicer zatežilo, da je spet na 2002 nastavljen, sem samo letnico spremenil na 2014 ostali dneve in mesece pustil takšne kot jih je nastavil bios ... šel v windows, tam pa sem spremenil na pravi datum. Sem takoj dal notri cd windows xp, na novo namestil windows, pa zdaj vse lepo dela. prej, če sem ga ugasnil, pa nazaj vklopil, je se vedno nazaj resetiralo, zdaj pa se ni, pa sem ga že parkrat ugasnil. Upam da tako ostane.

Mam pa problem edino pri brezžičnem omrežju. Na tisti uradni strani, ki si mi jo pokazal, sem si potegnil dol vse gonilnike, dva pa ne delata ali nista prava - brezžično omrežje - ni pravi gonilnik, pa tisti touch pad, da lahko tam na desni strani greš dol pa gor za premikanje po spletu npr ... pa tisti knof spodaj za levo, desno, gor pa dol.

Drugače pa zaenkrat dela vse super, samo wlan bi rad imel, da se kabla rešim.

Tudi prej ni delal Wlan. Sicer piše v navodilih za ta računalnik, da ima wlan pa tudi knof je gori za vklop pa izklob brezžičnega omrežja. Sem probal windows 7 gor naložiti, tolko da vidim, če bi našlo gonilnik za modem oz. brezžično kartico, pa mi 64x ne podpira, pri onem pa ni našlo diska, ko bi mogel namestiti gor.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Mislim, da sploh nima WLAN-a, kartica bi morala biti tam, ko visi en kabel prosto v ohišju. Poglej, če je sploh še kakšna neznana naprava v upravljalniku naprav.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Ne, vse je tam našlo. Pod Modems imam: Motorola SM56 Data Fax Modem ... Pod Network Adapters pa: 1394 Net Adapter ... pa Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC.

Tu sicer piše, da je nekje wlan, samo kje ...


Drugače, če ga ni, kje ga kupiti? Enako bi vprašal tudi za disk, ker 40gb disk je premali.

Za rame sem sicer našel eno spletno stran:
http://www.okmemory.com/Memory...06&System=1
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Glede podatkov:
Ste pomislili da je računalnik bil ukraden in da so podatki še vedno pogrešani?
Kaj ko bi ji nek email poslal?
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Ni moj problem, če je računalnik bil ukraden. Če bi bil ukraden, teh podatkov zagotovo več ne bi bilo na rač. Pač ga je nekdo na smetišče odnesel, ker je mislil, da je zanič. Kar pa je enkrat na smetišču, pa predvidevam, da več ni njeno.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik EmptyHead pravi:
Ne, vse je tam našlo. Pod Modems imam: Motorola SM56 Data Fax Modem ... Pod Network Adapters pa: 1394 Net Adapter ... pa Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC.

Tu sicer piše, da je nekje wlan, samo kje ...

Ne, potem nima WLAN-a. Na sliki samo piše kje je pokrov, kjer je lahko WLAN kartica. Ne vem kakšno vodilo ima, ampak je verjetno enostavneje kupit USB WLAN kartico, nekaj takega:

sku_48166_1.jpg
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.415
113
Citat:
Uporabnik EmptyHead pravi:
Ni moj problem, če je računalnik bil ukraden. Če bi bil ukraden, teh podatkov zagotovo več ne bi bilo na rač. Pač ga je nekdo na smetišče odnesel, ker je mislil, da je zanič. Kar pa je enkrat na smetišču, pa predvidevam, da več ni njeno.
Če bi bil jaz na tvojem mestu, bi jo kontaktiral. Povedal, da si našel na smetišču in če kaj rabi, sicer boš trajno pobrisal.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
SouthPark, kje pa najti taki mini usb? Na mimovrste sicer imajo skoraj tako majhne, maličko so večji ... jaz bi rad take velikosti, kot je na tvoji sliki, da je čim manj napoti. Pa ima kakšen usb 1gb prenosa ali kolko imajo po navadi? Nisem še imel opravka z usb wlan kartico.
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sem že videl v kaki trgovini pri nas, samo ne vem več kje, jaz tak iz eBaya večinoma naročam.

Kak to misliš 1GB prenosa? Misliš hitrost? Za Wi-Fi je tudi USB 1.0 dovolj, spušča skozi 12Mbps, torej recimo, da lahko izkoristiš '10 mega' linijo.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Jaz mam 20 mega linijo. Torej bi jo rad maksimalno izkoristil.

Mogoče veš še, pod kaj iskati ta disk? Trenutno je 40gb, kar je par sto gb premalo. Kupil si bom wlan pa 2gb rama ... tak da bo pol rač delal tako kot treba.