Prenosnik - se ugasne med inštalacijo OS

KLuka

Fizikalc
7. sep 2007
1.710
0
36
Problem je sledeč:

- Prenosnik je delal brez problema

- Dobil je nek virus, ki skoraj popolnoma onesposobil OS (mrežo, task manager, regedit...) - PS: ni moj; nisem jaz dal Run ko je bil treba sliko odpreti
smile-1.gif


- V okuženem OS se je prenosnik začel ugašati (ko sem poizkušal odstraniti virus) - ugasne se v trenutuku, kot bi ga iz štroma vn potegnil
grin1.gif


- Poizkusil sem na novo nasneti WinXP - med inštalacijo se PC ugasne; oziroma še pred inštalacijo - ko se iz CDja nalagajo osnovni drajverji - pred formatom particije

- Clean install iz boota; probal več različnih CDjev - isto

- Z linux live CD-jem prenosnik deluje normalno (prižgan več kot 5 ur), pregledal sem tudi RAM in disk - tudi vredu, če sem kak antivirus zagnal mi je nekje na sredi ugasnilo - (slučaj ??), potem sem pač pobrisal cel disk iz linuksov

- zdej se pa še kar med inštalacijo wina vedno ugasne
confused-1.gif



Torej kaj bi bilo lahko da mi live CD dela ostalo je šlo v k*urac
smile-1.gif
?? (dela tudi winXP live cd, itd ...)

Kakšna rešitev ? A je možno da je kakšen boot bil pokvarjen pa da se mora na novo biose gor dat? in kako se to stori?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Če se ugaša med instalacijo, je to zelo verjetno HW okvara (mogoče kak napihnjen kondenzator ali kaj podobnega)... linux live cd pač dela, ker ni dovolj obremenil računalnika.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
A zraven nemarnio ropota ventilator ali pa je morda celo cista tisina od ventilatorja ?
 

KLuka

Fizikalc
7. sep 2007
1.710
0
36
@mikrohard: v linuksih sm delal ene stress teste pa je bilo tudi vse ok, samo niti ne vem če sm to pravilno izpeljal
smile-1.gif


@radirko: ja ventilator pa na cajte dela na polno poj pa kr ugasne, pa tko se mal ponavlja

... no sej vrjetno je res poj HW
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
579
34
28
...Zanimivo.....jaz bi ravno tako najprej obtožil HW....ampak prej ko zaključiš poskušaj namestiti Linux. Koštalo te nebo nič.


LP
Torus
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Si preprican, da se ventilator ugasne se preden mrkne racunalnik med instalacijo ? Sprasujem izkljucno za cas instalacije. Najpogosteje prenosniki mrknejo zato, ker se pregrejejo. Pregrejejo se zato, ker jih kaksna brihta postavi na kuhinjski prt ali kaj podobnega, ko instalira na novo, ker na pisalni mizi ni vec prostora ... Ce je dejansko v tem problem, potem je popotnikova resitev prava.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Kot že rečeno postavi gor Linux, na disk. Če bo tole delovalo potem so težave s SW, zelo verjetno v kakšnem specialnem driverju. Če tudi linux ne bo deloval z diska je porblem v HW, in zelo verjetno v samem disku ali pa chipsetu ki krmili diske.
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Win XP??? ker verzija win xp pa je 64bit ali 32bit? Je kakšen poseben razlog za to? Kolk je pa star tale tvoj lepitopi?
Kateri lepitopi pa je to?

Glede na to, da se usuje ob nalaganju drajverjev za inštalacijo je lahko še sata kontroler, kar pomeni, da greš v Bios in najdeš nastavitev ki gre nekaj na sata controler in običajno so možnosti nekja podobnega : AHCI in Competibel. Prestavi na compatibilno in poizkusi ponovno. mogoče pa pomaga....
 
Nazadnje urejeno:

KLuka

Fizikalc
7. sep 2007
1.710
0
36
ja sem testiral ram in disk tudi, uporabil sm hirens boot cd k ima kr veliko orodji za popravilo itd... pomoje je prov ta memtest gor pa še ene par... pa niso zaznali napak :S

... zbrisane so bile vse particije, za to mbr tabelo pa še nisem slišal
smile-1.gif


...glede pregrevanje je bil leptop na navadni mizi, spomnim se da je bila temperatura okoli 70 - 80 stopinj. Ventilator je na začetku močno začel potem se ugasnil, se spet nazaj prižgal itd ...
A je takšna temperatura noramalna za leptope vem da je za pcje okoli 40?

... samo zej na žalost nimam več leptopa, ker gre jutri na servis

... škoda da se prej nisem probal tega z inštalacijo linuksov

hvala vsem, sporočim kaj bodo tam pogruntali

---------------------------------------------------
Zej pa še mal offtopica
smile-1.gif


A je možno da je to posledica kakega virusa? sem nekaj bral od boot virusov samo nisem kaj pametnega izvedel
smile-1.gif
je povsod bolj omenjen Dos in pa neke diskete.

Plus bral sem še o tem da obstajajo virusi, ki poškodujejo HW. Ravno s to sceno da ti ugašajo ventilator in navijejo procesor da se skuri itd..
smile-1.gif
a je to bolj SF ?
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
ne ugašanje ob nalganju drjaverjov za inštalacijo ni posledica virusa in težko tudi pregrevanja, saj bi moral biti zato zelo zelo zelo zaprašen.

Opis napake, ki si ga podal je zelo skop. Potem kar si napisal, ti je dal skoraj zagotovo pravi odgovor utiševalec. Če si nalagal naprimer 64bir winse xp in imaš relativno nov Nb vsaj iz časa viste je bluescreen in ugašanje pričakovano, saj sata kontrolerji niso podprti. Ampak podal si zelo skop opis tako da je težko sklepat. Vsaj model bi lahko napisal.....
 

KLuka

Fizikalc
7. sep 2007
1.710
0
36
leptop je star 3 leta, neki HP niti ne vem točno
smile-1.gif


inštalacija win XP je prirejena z novimi drajverji iz Avgusta 2010 - te tudi jest uporabljam pa imam PC star 2 leti, so bili pa naloženi na PC-je, ki so sedaj stari okoli pol leta
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Jaz bi za takšno(ne)delovanje okrivil v prvi vrsti prah na hladilnem rebru procesorja. Po treh letih se pojavi pri večini notebookov, pri bolj šrotastih še prej. Zgleda pa zadeva takole (popolnoma blokira pretok zraka skozi rebra):
laptop-overheat-dust-dirt.jpg


laptop-dust1.jpg


Peter-Laptop-Dust.jpg


5203774442_1a34dbb984.jpg
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Če se ne motim imaš na tipkovnici 4 haklce. Direkt pod tikpovnico pa sta ventilator in hladilnik.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
Našel 4 zatiče zgoraj med F tipkami. Sem jih odmaknil do "okvirja", tipkovnico v desnem vogalu privzdignil, vendar ni šla ven.
Jo še kje drži?
Preveč ne želim vlečt
 

shaq32

Pripravnik
5. maj 2008
79
5
8
na spodnji strani prenosnika imaš tudi 2 ali 3 šraufke, ki držijo tipkovnico. Če pozorno pogledaš, imaš tudi slikco tipkovnice zraven šraufka ki jo drži... preveri...
 

KLuka

Fizikalc
7. sep 2007
1.710
0
36
ksz

zej je leptop prišel iz servisa in so menjali disk in zdej naj bi delal
smile-1.gif
čeprov med testiranjem diska niso odkrili napak...

čudo tehnike
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik shaq32 pravi:
na spodnji strani prenosnika imaš tudi 2 ali 3 šraufke, ki držijo tipkovnico. Če pozorno pogledaš, imaš tudi slikco tipkovnice zraven šraufka ki jo drži... preveri...
Hvala, dva šravfka sta skrita pod pokrovom ramov. Sta pa označena na ohišju in sta na sredi tipkovnice. POtem tipkovnica praktično pade ven iz laptopa (ko na vrhu haklčke odmakneš)
Prahu po štirih letih in pol praktično nobenega (vsaj ne tistega v velikih kosmičih, sem še dvd ven potegnil in malo spihal) in nazaj zašravfal.
Sem hotel še ostalo razdreti (razšravfal vse šravfke) pa mi ni uspelo "razstavit" laptopa. kaj posebenga pa nisem hotel ekperimentirat.
Najraje bi disk zamenjal s čim večjim (80>200+)Ta je poln pa še mislim da bo počasi izdihnil, ker praktično skoz nekaj melje.
No če bom tako daleč bo nova tema takrat.