toshiba prenosnik se ne zbuta...

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Fajn, pridem iz dopusta,hočem prizgat lenobo in se ne zbudi. Ekran črn, cd/dvd se sliši za disk ne bom trdil da se ga sliši. Rame sem že pregledal in naj bi bili ok.
Recoveryje imam na eksternem disku,sam kaj ko se ne zazene iz njega.

Hudic je .pa v tem, da sem zadnji recovery naredil preden sem spraznil kartice iz dslr-a, na katerem imam slike od najinega 11 mesecnika...
Naša me bo ubila,če izgubiva te slike.

Za pomoč kako obdržati podatke sem pripravljen tudi finančno nadgraditi !
Hvala!
 
Nazadnje urejeno:

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Če je tema je crknila matična/grafična (verjetno integrirana)/zaslon/cpu.

Najprej priklopi zunanji zaslon preko vga/hdmi, da vidiš, če je slika. Če je ni je crknilo nekaj druga, po vsej verjetnosti matična.
Za podatke odšraufaj disk ven in priklopi na drug pc, pa skopiraj podatke, seveda če ni crknil tudi disk (ob zagonu poglej, če utripa lučka za disk)

Kje si pregledal rame? Lahko jih vzameš ven, pa poizkusiš zagnati. Če ne piska je še več možnosti, da je šla matična.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Če je tema je crknila matična/grafična (verjetno integrirana)/zaslon/cpu.

Najprej priklopi zunanji zaslon preko vga/hdmi, da vidiš, če je slika. Če je ni je crknilo nekaj druga, po vsej verjetnosti matična.
Za podatke odšraufaj disk ven in priklopi na drug pc, pa skopiraj podatke, seveda če ni crknil tudi disk (ob zagonu poglej, če utripa lučka za disk)

Kje si pregledal rame? Lahko jih vzameš ven, pa poizkusiš zagnati. Če ne piska je še več možnosti, da je šla matična.

Ja sej, očitno je vse šlo k vragu,plata in upam da ne tudi disk. Zunanji monitor tudi ne dela,lučka za disk ne utripa. Ampak,saj tudi ne more če se sistem tudi na kolena ne postavi,kaj šele na noge...
Diska pa tudi če ven vzamem žal nimam kje presneti...

Rame sem zamenjal z drugimi ki so 100% dobri,pa je ista zgodba.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Nima nihče v okolici pc-ja? saj ne rabi biti laptop, pač tolk da ima sata priklop pa bo delalo. Sicer pa povej s kot si, pa se ti bo zihr kdo oglasil pri katerem lahko poizkusiš, če disk še dela in najbolj nujne podatke prenesel na dvd/usb/cloud. Če pa disk ne dela pa bo treba nesti h kakšni firmi za restavriranje podatkov, ampak bo takoj padlo par 100€.

Sicer pa dvomim, da bi disk crknil. Boš pa itak moral kupit nekaj novega, tako da lahko potem na tistem poizkusiš.
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Hmm si bil na morju? Odsoten? Vrejetno je tole posledica neviht poglej in povohaj če kaj smrdi okoli lan ali power korektorja. Odstrni disk in upam, da nimaš kake zaščite z geslom, da boš lažje obnovil podatke.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
Samo brez panike in neumnosti da se ne bo naredila kaksna dodatnq skoda... najbolje pa kontaktiraj legionarja zasebno pa ti bol dal navodila
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Ksz:

Za jutri sem zmenjen za .pregled in morebitno rešitev podatkov iz.diska. Sporočim kaj in kako,predvsem pa kje in za koliko
smile-1.gif