Prenosnik v okvari

115256

Pripravnik
24. okt 2007
476
2
18
Torej gre se za starejši prenosnik HP 6820s. Ko ga prižgem se monitor prižge sivo (ni čisto črn) vendar tako tudi ostane. Če priključim zunanji monitor, pride skoraj do namizja vendar prej vrže blue screen in po cca 2 sekunda se vse skupaj ugasne (pc še vedno prižgan). Torej grafična predvidevam da dela (sem poizkusil z nekim diagnostičnim orodjem na cdju bootat in sem prišel normalno do menijev - seveda preko zunanjega monitorja, z monitorjem od laptopa ne deluje). Disk je ok (sem ga dal v drug prenosnik in so windowsi delovali), zamenjal sem rame med seboj, samo enega itd. in ni bilo bolje. v okvarjeni prenosnik sem vgradil disk od pc-ja ki deluje vendar se je na zunanjem monitorju prikazovala utripajoča črtica, in če pritisnem tipko na tipkovnico odda zvok. Preko monitorja od laptopa ni delovalo. Moram povedati, da se je blue screen nekaj časa nazaj že pojavljal vendar je po ponovnem resetu pcja nato delovalo. Ko pridem do svojega pcja priložim še sliko blue screena. Trenutno imam prenosnik popolnoma razdrt če bi bil kje slab stik na konektorju vendar, ga ni bilo videti. danes ali jutri prenosnik sestavim nazaj, Mogoče kdo ve kaj bi bilo lahko narobe? Sumim na matično.

lp
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Če ni problem monitorja od laptopa, je pa okvara grafične - stik s ploščo. Baje je rešitev, da daš matično ploščo v pečico.
smile-1.gif
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
476
2
18
in vn dobim pečeno matično?kok pa zares da dam notr pa na kok stopinj, da se cin začne rahlo topit?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik 115256 pravi:
in vn dobim pečeno matično?kok pa zares da dam notr pa na kok stopinj, da se cin začne rahlo topit?

Malo pogooglaj....odvisno od laptopa.

imam enga XPSa, ki dela šele ko ga s fenom pogrejem za 2 minutke, drugače se ne prižge.
No pa poleti dela BP
grin1.gif
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
476
2
18
v glavnem, prenosnik zrihtan, sm dal v pečico za 5 min na 150, al je bil mrzu lot al je pa kkšn konektor bil slabo nataknjen pa da je zdej ok. sam bog ve kaj je blo.

lp
 

bighugo

Zelenc'
Izključen uporabnik
27. sep 2007
28
3
3
Citat:
Uporabnik 115256 pravi:
v glavnem, prenosnik zrihtan, sm dal v pečico za 5 min na 150, al je bil mrzu lot al je pa kkšn konektor bil slabo nataknjen pa da je zdej ok. sam bog ve kaj je blo.

lp

Kaj si dal celi prenosnik v pečico ali samo matično ploščo?

LP Hugo
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Citat:
Uporabnik 115256 pravi:
v glavnem, prenosnik zrihtan, sm dal v pečico za 5 min na 150, al je bil mrzu lot al je pa kkšn konektor bil slabo nataknjen pa da je zdej ok. sam bog ve kaj je blo.

lp

Ti resno to?
grin1.gif
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
476
2
18
Resno. Samo matično. Sej pravim lahko je bil tudi konektor kje slab. Se sam nism mogu vrjet k se je przgal pa da vae deluje razen touchpad, no potem sem ugotovil da sem pozabil konektor nataknit na maticno. Potem je tudi to zacelo delovati.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Če ni problem monitorja od laptopa, je pa okvara grafične - stik s ploščo. Baje je rešitev, da daš matično ploščo v pečico.
smile-1.gif

Ja. Na 300 stopinj za uro in pol...

LOL. Da ne bi res. Moja rešitev je bila prava, sam ne s takimi dopolnjevat mojega sporočila.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Sam sem ravnotako obujal grafični čip na prenosniku a jaz sem uporabil kar plinski spajkalnik za pogrevanje. Dela še danes.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Če ni problem monitorja od laptopa, je pa okvara grafične - stik s ploščo. Baje je rešitev, da daš matično ploščo v pečico.
smile-1.gif

Problem s tem principom je, da ti lahko s spodnje strani elementi stran popadajo, če cin postane tekoč...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ne bi smeli... ker tudi ko so v fabriki naredili reflow, so morali elemente na "spodnji" strani prilepit (večje elemente in čipe, uporčki se držijo sami, vsaj tako so meni zagotovili polagalci
wink-1.gif


(pa, 150C se mi zdi malo premalo, da bi imelo nek efekt, večina spajke za reflow ima talilno območje okoli ~220C)
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Eno vprašanje. Na stacionarnem računalniku imam podobne simptome kot OP. Testiral sem vse razen matične in procesorja.

Če dam računalnik v mrzel prostor in ga pustim nekaj časa tam ter nato nazaj v sobo, nekaj minut deluje ok, potem začne zmrzovati, na koncu pa se sploh ne prižge več. Zamenjal sem termalno pasto, temperatura procesorja je ok in se ne pregreva.

Je matična fuč? Ali bi bila rešitev da se lote malo pogreje z industrijskim fenom?

Predlogi/nasveti dobrodošli...
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Kondenzatorji in napajalnik so ok.

Katero plato vzeti za procesor AMD Phenom II X4 955 Black Edition, 3,2GHz, Quad-Core, S-AM3.
Trenutno je notri AM3 ASUS M4A785TD-V EVO, ATX
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Tole je notri, napajalnik je bil jeseni star 6 let.

komp.jpg


+
hladilnik Arctic Freezer Xtreme
 
Nazadnje urejeno: