Prenosnik -> 2x LAN

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Rabim dve, včasih celo tri mrežne kartice.
Imam prenosnik in docking station. Trenutno je v uporabi vgrajena NIC in ena ExpressCard (ki pa včasih deluje nestabilno)
Z USB to LAN in ExpressCard to LAN adapterji imam slabe izkušnje. Wlan ni dovoljen. Kaj še ostane?
Iščem nekaj kar bo delovalo zanesljivo.

Nestabilno delovanje:
če lokalno mrežo vklopim v vgrajen NIC, potem določena naprava deluje brez problemov, če pa vklopim to mrežo preko USB ali EC adapterja pa ta ista naprava izgublja povezavo (ugotovil sem da moram "Speed and Duplex" nastaviti na 10 Mbps...), USB to LAN pa mi je delal 100% ponovljiv blue screen ko sem se povezal na google mail ob hkratnem prenosu datoteke z intraneta.


Lep pozdrav,
Peter
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Probaj bolj kvalitetne adapterje.

Kaki imaš zdaj?

Kaki pa je laptop?


A to nujno rabiš ločene mreže?
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Citat:
Kaki pa je laptop?
Prenosnik je DELL E6500.


Citat:
A to nujno rabiš ločene mreže?
Mreža mora biti ločena (nas je več uporabnikov z enakimi zahtevami, nekatere naprave imajo broacast, ...).


Citat:
Kaki imaš zdaj?
Trenutno uporabljam express card "ST_Lab Gigabit Ethernet" (ampak deluje solidno samo kot glavna mreža, če preko nje dostopam do lokalne imam težave - enako je bilo tudi z drugimi adapterji, DUB-E100 je v določeni situaciji delal celo bluescreen)

Sprobane:
express card "ST Lab Gigabit Ethernet"
pc card "Intelilinet Fast Ethernet PC Card"
pc card "ST Lab ..."
usb to lan "D-Link DUB-E100"
morda še kakšna


Citat:
Probaj bolj kvalitetne adapterje.
Imaš kakšen predlog? Ali obstajajo Intelove?


Pripravljen bi se bil poigrati tudi s kakšno platformo ala RouterBord + RouterOS ali pa Alix + nevemkaj, če se jih da skonfigurirati kot pravi router (se pravi z ene strani moj PC preko ene NIC, na drugi strani pa dostop do glavne mreže (npr 192.168.180.xxx), lokalne (npr 192.168.1.xxx) in še kakšne (npr 192.168.8.xxx network manegement system za opremo), ki pa se med seboj ne vidijo.


Lp,
Peter
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
Ena dobra mrežna lahko BP fura več omrežji, to ni neka omejitev če imaš potem fizično urejene prave povezave. Pod linuxom se to da nastavit na samem PCju in potem furat stvari preko switcha, v windowsih pa ne vem kako stvar deluje če sploh deluje.