NSIS Error pri inštalaciji programov

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
prenosnik Compaq nx9420 in na frišno naložen os win 7 x64. Nekaterih programčkov enostavno ne gre inštalirat. Ko zaženem nek .exe file s katerim bi sprožil inštalacijo se mi pojavi: Error launching installer. NSIS error. Na računalnik (še) ni nameščen noben AV, oz kakršen koli internet security. Zanimivo pa je to, da nekatere programe pusti inštalirat, nekaterih pa ne. Opazil sem, da se ta težava pojavlja predvsem pri zelo osnovnih programčih, kot so VLC, HWInfo ipd.. Sem že googlal in našel tisti FIX da povlečeš .exe file v cmd okno a tudi to ne pomaga, erorr ostaja. Sumim, da je kriv RAM saj se mi je računalnik že med ištalacijo OS-ja enkrat vmes nepričakovano izklopil. Ko sem z memtestom delal test se mi spet nekje po 1 min računalnik samodejno ugasne.
confused-1.gif


RAM aneda?
sprasujem se.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
saj ravno s tem sem testiral in napake sploh ne pokaže ampak se računalnik med testom direktno izklopi, ravno v tem je problem. Bom danes probal za probo dobiti drug RAM, pa bom videl.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.022
52
48
Lahko je tudi problem z matično. Poglej če je kakšen napihnjen kondenzator.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.022
52
48
Površno bral - imaš laptop
smile-1.gif
možno je tudi da se zadeva pregreva in imaš kakšen cmok prahu med ventilatorji.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
tudi to sem razmišljal, ker ventilator res piha kot nor med memtestom. Sem v winsih želel inštalirat speedfan, da bi malo čeknil temp pa mi je tudi za ta program javilo napako (celo pri portable verziji). Ampak razmišljam, če bi bila kriva temperatura to nebi pojasnilo vzroka zakaj se ene programe da inštalirat, drugih pa ne..Bom najprej probal drug ram, če to ne bo rešilo problema, grem razkopat železnino, da vidim kašno je stanje znotraj.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Glede na to da ni ravno nov comp (in tudi uzkušnje) je lahko problem v stiku proca in hladilnika. Odpri, dobro spihaj in na novo namaži hladilno pasto na proc.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
hvala za nasvet, bom mogoče probal tudi to. Sicer sem ga imel včeraj narazen in ni bilo prav veliko prahu. Komponent za hlajenje pa res nisem odstranjeval, ker nisem imel termalne paste.