prenosnik Medion Akoya e7216 - Hofer?

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.463
113
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Noben ne nasprotuje nakupu, ni zelo slab nakup, ni pa daleč najbolj ugoden nakup, kot hočete nekateri znalci prikazat.
Še vedno pa čakamo, da nam ti "majster" pokažeš primerljivo ponudbo. Ozeroma še bolje, če pokažeš ugodnejšo.
Pa ne vleči se znova ven s slabšimi komponentami in bluzenjem, kaj kdo rabi.
smirk-1.gif
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Meni se pa zdi, da se tako robo dobi ugodno v Lecrecu, ko imajo 20% bona, pač če se ti ne mudi, počakaš da pride kaj primernega.

Recimo sedaj je

ASUS K52JT
Procesor Core i3-370M 2,4 GHz
Pomnilnik 3 GB 1066 MHz DDR3
Grafika ATI HD6370 1 GB DDR3
Trdi disk 320 GB SATA
Optična enota DVD RW

481,17 €
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
geronimo, leclerc ima dobro ceno, da....odpove se svoji marži oziroma gre še celo v minus...samo, da potem futr kupiš
smile-1.gif


tale medionov 17'' zmaga, konec debate.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Noben ne nasprotuje nakupu, ni zelo slab nakup, ni pa daleč najbolj ugoden nakup, kot hočete nekateri znalci prikazat.
Še vedno pa čakamo, da nam ti "majster" pokažeš primerljivo ponudbo. Ozeroma še bolje, če pokažeš ugodnejšo.
Pa ne vleči se znova ven s slabšimi komponentami in bluzenjem, kaj kdo rabi.
smirk-1.gif

En post pred tabo imaš lep primer, še celo večji spekter uporabnosti pokriva kot Medion (grafična). Sicer pa ne vem kaj ti razumeš kot primerljivo ponudbo. Če iščeš ultimativno najcenejši laptop, potem Hofer verjetno res zmaga, tega nikoli nisem zanikal. Če je pa 50€ +/- pri nakupu laptopa odločilno, bo pa vsak zase presodil. Meni osebno dol visi za 50€ ali 100€ pri tem rangu, kar pa ne pomeni, da bi vzel najdražje kar bi lahko ampak kompromis med uporabnostjo, zmogljivostjo, priročnimi servisi in ceno.... Za moje pojme 17" Medion pogrne na vsaj dveh kriterijih...
 
Nazadnje urejeno:

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Eh ta FreeDOS se pa res lahko šteje kot uporaben OS
grin1.gif

Veckrat sem ze omenil, da me cudi, da prodajalci ne dajo raje gor kaksnega Ubuntuja oz. kaksne druge dobro podprte distribucije. Ce nekomu ni vsec, ga bo uporabnik se vedno dol zabrisal, ce mu je pa vseeno, pa vsaj dobi delujoc izdelek, ki ne rabi nicesar vec za dostop do Interneta, prisarniska opravila (teksti, tabele, predstavitve ...), gledanje filmov, poslusanje muzike, obdelavo in tiskanje fotografij, kaksne preproste igre ... kar pac vecina ljudi pocne z racunalnikom..

Ker delajo to za celo serijo prenosnikov in ne le za en kos, je samo enkrat potrebno pogruntati pravo kombinacijo driverjev in programov, da vse tekoce deluje, potem pa samo se sliko diska kopirajo naprej. Ni ravno tako, da bi morali dati celo bogastvo za to, najbrz ni FreeDOS nic bistveno enostavnejsi za prvo instalacijo.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
geronimo, leclerc ima dobro ceno, da....odpove se svoji marži oziroma gre še celo v minus...samo, da potem futr kupiš
smile-1.gif

Futr moram itak kupit, tako da če ga moram zaradi tega v Lecrecu, me ne gane, sploh ker ima tudi za futr dobre cene.

Nazadnje sem dobil Wii za 150€ pa 50€ futra, ali pa Wii za 200€, pa 50€ futra zastonj, kakor ti paše. Ni nobene primerljive ponudbe pri nas.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Eh ta FreeDOS se pa res lahko šteje kot uporaben OS
grin1.gif

Veckrat sem ze omenil, da me cudi, da prodajalci ne dajo raje gor kaksnega Ubuntuja oz. kaksne druge dobro podprte distribucije. Ce nekomu ni vsec, ga bo uporabnik se vedno dol zabrisal, ce mu je pa vseeno, pa vsaj dobi delujoc izdelek, ki ne rabi nicesar vec za dostop do Interneta, prisarniska opravila (teksti, tabele, predstavitve ...), gledanje filmov, poslusanje muzike, obdelavo in tiskanje fotografij, kaksne preproste igre ... kar pac vecina ljudi pocne z racunalnikom..

Ker delajo to za celo serijo prenosnikov in ne le za en kos, je samo enkrat potrebno pogruntati pravo kombinacijo driverjev in programov, da vse tekoce deluje, potem pa samo se sliko diska kopirajo naprej. Ni ravno tako, da bi morali dati celo bogastvo za to, najbrz ni FreeDOS nic bistveno enostavnejsi za prvo instalacijo.

Lažje je namestiti winxp na računalnik kjer je freedos, kot pa na takega kjer je linux.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Kako pa to ? Jaz porinem CD noter, boot s CDja, pobrisem obstojeco particijo in naredim novo, pocakam da preveri povrsino ter instaliram. Vseeno mi je ali je bil prej instaliran Linux, FreeDOS, kakrsnikoli Windowsi ali karkoli pac ze, postopek se v nicemer ne spremeni niti za pikico.
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Citat:
Ni mi nerodno parkirat pred Hoferjem, bi bilo pa zelo nerodno to 3,3 kilsko kišto sabo vlačit
Lahko, da je 3.3kg napačen podatek, saj je na tistem nemškem testu napisano 2,8kg, kar je pomoje še zelo solidno glede na velikost...
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Se mi zdi da bo kar tapravi (za 8 celično baterijo), glede na to da na večini strani piše 3.3kg....
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.559
688
113
Citat:
Uporabnik madagaskar pravi:
me pa zanima, če digitalni tv sprejemnik podpira tudi mpeg4? Kdo ve mogoče? Podatka nisem našel.

LP

DA, v kolikor ker to ni odvisno od sprejemnika, ampak od programa. (vedno je alternativa brezplačni VLC)
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Tebi ja, Drugi odpirajo teme "Kako izbrišem Linux".
wink-1.gif

Res ne razumem zakaj, saj je procedura identicna kot ce bi kdo vprasal "kako pobrisem Windows" (kar ocitno ni problem). Zdajle pisem iz glave, mislim da je zaporedje tipk D, L, C, <enter> izberes FS in se enkrat <enter> in potem gre vse samo od sebe, lahko bi naredil skoraj mize. Navodila so pa za pismene tako ali tako na ekranu
smile-1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Kako pa to ? Jaz porinem CD noter, boot s CDja, pobrisem obstojeco particijo in naredim novo, pocakam da preveri povrsino ter instaliram. Vseeno mi je ali je bil prej instaliran Linux, FreeDOS, kakrsnikoli Windowsi ali karkoli pac ze, postopek se v nicemer ne spremeni niti za pikico.

Pri winxp če se prav spomnim to ni čisto tako. In delani so za množico ne za tiste, ki se na to vsaj malo spoznajo.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Ja, čist tako je
smile-1.gif
Slediš navodilom, vse kar ti mora bit jasno je kaj pomeni formatirat disk, mogoče kaj je particija, ostalo je v "next" stilu.

FreeDOS prav kliče po piratskih windowsih. Z naloženim Linuxom bi mogoče vsaj kakšen uporabnik videl, da linux še zdaleč ni zahteven in nelogičen sistem, kar je pogost predsodek.