prenosnik Medion Akoya e7216 - Hofer?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.710
366
83
Hej vsem.

En kolega si želi kupit prenosnik v Hofer trgovini, in sicer Medion Akoya e7216. Nekaj malega sem pogledal na spletu glede tega računalnika in me zanima, kaj menite vi o nakupu prenosnika v Hoferju? Baje, da z garancijo ni nekih velikih problemov (popravijo ali pa vrnejo denar). Zanima me tudi, kako se odnese ta firma (Medion) in ali je sploh vreden 599 EUR?

Specifikacije prenosnika:

-Intel Core i3-380M (2,53GHz, 3 MB pametnega predpomnilnika Intel, tehnologija Intel Hyper-Threading)
-HD grafična kartica Intel z digitalnim avdio/video HDMI-izhodom
-17,3" velik širok zaslon z LED-osvetlitvijo ozadja in HD ločljivostjo (1.600x900)
-mobilna televizija z mini USB-adapterjem za DVB-T sprejem in daljinskim upravljalnikom za gledanje televizije
-640GB velik trdi disk SATA
-4GB DDR3 velik delovni pomnilnik
-64-bitni OS Windows 7 Home Premium
-8-celična litij-ionska baterija
-HD-zvočni sistem z dvemi zvočniki in nizkotoncem - Dolby Home Theater v3 certificiran
-8-kratni večstandardni DVD-/CD zapisovalnik s podporo DVD-RAM in Dual Layer
-digitalni priključek za zaslon in HDMI izhod
-bralnik pomnilniških kartic SD, SDHC, MMC, MS in MS Pro
-brezžična LAN-tehnologija standarda IEEE 802.11n
-gigabitna mrežna kartica (10/100/1000 Mbit/s)
-vgrajena spletna kamera z 1,3mio. slikovnih pik in mikrofon
-USB 3.0
-MultiTOUCHpad
-3 leta garancije

CENA: 599€
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Že tale zadnja postavka ''3 leta garancije'' je vredna tega.

Sicer pa prenosniki s podobno konfiguracijo stanejo 800+€, ampak ima tale ''zanič'' grafiko - igranje iger odpade (vsaj novejših).
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Vzameš brez razmišljanja.

Kakor je Southpark rekel, tak PC pri nas, SLO trgovcih, tipa ACER, HP, ASUS, DELL ipd....je cca 800€ pa še ta nima USB 3.0...

TOLE JE BESTBUY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Vreden je 599€, ni pa spet tako ugoden, da ne bi premislil o smiselnosti nakupa. Pri elektroniki je večinoma tako, da dobiš kolikor plačaš. Kot so že omenili, je v tem laptopu slabša grafika, glede na izkušnje s cenovno ugodnimi laptopi, pa se bo razlika verjetno najbolj vidila na kvaliteti izdelave ohišja.

Garancija je spet tako.... Ali vedno vračajo denar? Koliko časa se čaka popravilo? (slišal sem, da se to pošilja v tujino) Kako je s popravilom, če ti kaj crkne po 3 letih?

Jst osebno bi recimo s Hoferja vzel kakšen prenosni trdi disk, USB ključek ali kakšno podobno zadevo. Da bi vzel laptopa bi morala biti res super ponudba.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Pa sej je super ponudba, procesor, rami, disk, usb 3.0....tv usb kartica...ne vem kaj bi še želeli za 599€?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
In tu pride interna modrost trgovcev: Ne moreš tak nizke cene dat, ker pol bo folk zmrdoval "Če je tak poceni, je ziher zanič"...

raners, poglej koliko stane primerljiv PC v Big-Bangu in v istem dihu kupi tega v Hofer-ju.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
In tu pride interna modrost trgovcev: Ne moreš tak nizke cene dat, ker pol bo folk zmrdoval "Če je tak poceni, je ziher zanič"...

raners, poglej koliko stane primerljiv PC v Big-Bangu in v istem dihu kupi tega v Hofer-ju.

Ma dej... to je isti sistem, kot bi kupil Octavijo, ker ima isto mašino kot Passat
smirk-1.gif
Oba sta kul avta za svojo ceno, samo materjali v notranjosti so pri enem bolj ceneni. Če je na račun crap ohišja vredno prišparat 50€ naj pa vsak sam presodi.

In ja, sem videl precej laptopov, ki so bili najboljši price/preformance po specifikacijah in večinoma je bilo pri vseh zjajcano ohišje.... če imaš prenosnika za 2x na leto prenest to seveda ni problem.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Po specifikacijah je dovolj podoben, da 98% uporabnikov ne bi opazilo razlike med uporabo enega ali drugega. Za internet/word je čez glavo zadost že en običajen dvojedernik z 2GB rama, vse ostalo je "rezerva" za prihodnost... Edina bistvena razlika je ekran, ki ga pa odsvetujem vsakemu, ki kupuje prenosnika, glede na to, da so 22" zasloni smešno poceni.

Sem samo povedal svoje mnenje, da ni vse v številkah ampak veliko tudi v sami izdelavi. Ampak če SouthPark reče da je Medionov laptop najbolj primeren nakup, potem bo že držalo
smirk-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Predvsem, ker sem napisal, da je bestbuy, ne?
rolleyes-1.gif


Napisal sem da je plus ugodna cena in 3 leta garancije (kar brezplačno ne nudi nihče drug), minus pa slaba grafična - če bi se igrale igre na njem seveda. Ampak če ti to razumeš kot bestbuy...

Sicer pa imaš na nemških straneh nekaj testov in mnenj, noben ne omenja slabega ohišja. Ni tudi vrhunsko, ampak isto sranje kot vsi laptopi tega ranga.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
No jaz sem si pa dovolil izrazit dvome o sami izdelavi ohišja. A to se ne sme?

Vprašal je za mnenje, jaz sem mu napisal svojega. Imamo tukaj na alterju kakšno skrito politiko kaj se lahko hvali pa kaj ne?
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Sam nisem izbral poguma, da bi začel temo o prenosniku, ki naj bi bil prihodnji teden na voljo v trgovinah Hofer.
redface-1.gif


Namreč, manjkata dva pomembna podatka...
Nikjer nisem zasledil s kakšnimi obrati naj bi se vrtel trdi disk in kakšnega tipa je RAM (koliko MHZ)?
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Wacko ti to resno?
3 leta garancije vs 1 leto
640GB disk vs 320GB
17,3" ekran vs 15,6"
4GB rama vs 3GB
8 celična baterija vs 6 celična
licenčni windowsi + office vs hmm nič?
... pa še hitrejši procesor, priložen dvb-t sprejemnik, usb 3,... itd Res tisti na mimovrste je boljši nakup :S
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Za 600 EUR se res pomoje ne dobi boljše konfiguracije, saj kokr sem sam mal gledov...Za internet pa office je pomoje čez glavo... Igrc pa tako ali tako (pri nas) ne igramo več
smile-1.gif


Kaj pa je s to funkcijo mobilne televizije? Kako to deluje?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
Previdevam da tako da nek kljucek vtaknes v usb in gledas tv. Najbrz moras na njega priklopit kabel od antene.
Sicer pa je slab in drag, zato se bo najbrz se cez kak mesec valjal po paletah in bodo ljudje v njega brcali po trgovinah. Ce verjames.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik mimika pravi:
Wacko ti to resno?
3 leta garancije vs 1 leto
640GB disk vs 320GB
17,3" ekran vs 15,6"
4GB rama vs 3GB
8 celična baterija vs 6 celična
licenčni windowsi + office vs hmm nič?
... pa še hitrejši procesor, priložen dvb-t sprejemnik, usb 3,... itd Res tisti na mimovrste je boljši nakup :S

Ja, resno. Če se ti odločaš za nakup prenosnika samo na podlagi številk, izvoli, jaz pa gledam tudi na druge stvari.

Če že primerjaš, primerjaj še grafiko, ki je pri HP-ju boljša in težo, kjer je HP precej boljši za 1.1kg
smirk-1.gif
Nikjer ni posebaj omenjeno, da uporabnik potrebuje 17" zaslon, zato je primerjava zaslonov ni povsem na mestu. Večje ni vedno boljše, ko pride do velikosti ekrana pri prenosniku, to vidiš tudi pri primerjavi teže. Če bi ta dva računalnika uporabljal vsakega en mesec, ti garantiram, da med povprečno uporabo (word/internet/glasba) ne bi opazil NOBENE razlike v moči procesorja in količini RAM-a.

Se strinjam glede velikosti diska, tukaj je Hoferjev prenosnik res boljši. Glede operacijskega sistema se ne bom spuščal v debato, ker očitno Linuxa tudi povohal še nisi, ampak ok, to se rešuje na take ali drugačne načine. Worda (verjetno si mislil Office) pa ne vidim v ponudbi....

Garancija je tudi super, samo meni osebno ne odgovarja edini servis v tujini...

Nisem rekel, da je HP bolj ugoden niti nisem rekel, da je točno ta HP prava izbira. Predlagal sem samo PODOBEN rang laptopa, katerega bi jaz priporočil povprečnemu uporabniku. Vi pa se še kar slinite na specifikacijah na papirju. Vidim, da tukaj smisla debatirat, ker začne folk primerjat 200MHz razlike na procesorju.

enivej...


MEDION AKOYA e7216 je super laptop in zelo ugoden nakup. Vsi v vrsto!!
cheer.gif