Pralni stroj

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Saj tudi , toko na srce, Gorenjevi pralni stroji za 800e niso kaj prida boljši....Ropotajo, skačejo in crkujejo
smile-1.gif

Po drugi strani pa dobiš za cca 800€ že res dober pralni stroj od Boscha, Electroluxa...tudi kak AEG se najde.
Zdi se mi, da gorenje samo še kupujejo "patrioti", ki druge izbire niti ne poznajo.

No ti vse znalec...da ti ne povem kaj mi dela TOP of the TOP pralni stroj od Electroluxa...( in tudi vsa njihova TOP bela tehnika ki sem jo kupil - edino indukcija je v teh letih Bp) .Višji oz najvišje kar se od Electroluxa lahko dobi....pa ti povem nikoli več...res nikoli več.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Citat:
Uporabnik bose pravi:
Samo ne Gorenja. Naš bo čez 3 mesece star 5 let, pa je od tistega stroja, ki smo ga kupili samo še plehnati obod isti. Vse ostalo, vključno z zgornjim pokrovom pa je že menjano. Nekateri delo celo večkrat (elektronika). Pa še vedno ne dela kot bi bilo treba. Stroj je bil večkrat celo odpeljan na servis. Ko je prišel nazaj je nekaj časa normalno delal, potem pa se je pojavila nova napaka. Imajo pa pri Gorenju jajca, da dajo 5 let garancije. Preračunano je bil stroj takrat čez 600 €, pa bi lahko posledično pričakovali vsaj zmerno kvaliteto.

Katera serija pa ? 64xxx ?
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
KSZ

Smo meli Candy in po pol leta je belo perilo ratalo sivo ne glede na menjavo gelov in praškov...
Imam pa "znanca" ki je svetovalec in zastopnik (po tujini) za kar nekaj znamk ki mi je svetoval Bosch in odsvetoval Gorenje pa sm ga lepo ubogal in si kupil Bosha
zmaga.gif


LP.S
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Dobri pokazatelj je tudi bolha...

Stroji, ki se prodajajo v okvari, so znamk Gorenje, Candy in Indesit....

Za Gorenje sem slišala ogromno slabega, ko sva tudi sama kupovala stroj, pa ne samo za pralne stroje, ampak tudi za pomivalce, sušilce...
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Ja, to je zelo dober pokazatelj NOT
bonk.gif

Na bolhi se pač ne prodajajo pokvarjeni pralni stroji BMW, ker jih pač nihče ne dela. Po tvojem pokazatelju so pa ta boljši.
Pokazatelj bi npr. bil - koliko pokvarjenih se prodaja v primerjavi z novimi prodanimi pred x leti.

Jaz ne znam sodit o kvaliteti Gorenjevih pralnih strojev (čeprav imam enega deset let starega, ki dela približno enkrat dnevno brez problema), vem pa, da bom v primeru morebitne okvare Gorenjev pralni stroj imel zagotovo NAJHITREJE popravljen, verjetno pa tudi NAJCENEJE. In to mi je kar pomembno, ko me doma npr. čaka kup otroških in mojih cunj za oprat.

Pa še to - vsaka tovarna nima svoje proizvodne linije pralnih strojev, njihove alianse se pa kar pogosto menjajo.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Samo testom tudi ni za verjet. Mi smo ravno kupili Panasonica in po 10 pranjih lahko rečem, da je stroj super. Opere kot vsi drugi, največja prednost je, da je zaradi inverterskega motorja tako tih, da do ožemanja sploh ne veš, da stroj pere
smile-1.gif
S podaljšano garancijo na 5 let nas je prišel 630 EUR.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Gorenjev 10 ali pa celo 20 let star pralni stroj je boljši kot nov.


Sem pred pol leta kupovala pralni stroj, se zelo dobro pozanimala in slišala marsikaj slabega za Gorenje in ja, je pokazatelj, da ljudje prodajajo stroje v okvari po večini ene in iste znamke že nekaj pomeni verjetno.
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Citat:
Uporabnik MUC pravi:
Samo testom tudi ni za verjet. Mi smo ravno kupili Panasonica in po 10 pranjih lahko rečem, da je stroj super. Opere kot vsi drugi, največja prednost je, da je zaradi inverterskega motorja tako tih, da do ožemanja sploh ne veš, da stroj pere
smile-1.gif
S podaljšano garancijo na 5 let nas je prišel 630 EUR.

Ti se zihr hecaš
sprasujem se.gif
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
Dobri pokazatelj je tudi bolha...

Stroji, ki se prodajajo v okvari, so znamk Gorenje, Candy in Indesit....

Za Gorenje sem slišala ogromno slabega, ko sva tudi sama kupovala stroj, pa ne samo za pralne stroje, ampak tudi za pomivalce, sušilce...

Pa ti veš, da Gorenje nima svoje proizvodnje pomivalnih strojev? Ti povem od katere firme kupuje? Bosch..
shocked-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Saj tudi , toko na srce, Gorenjevi pralni stroji za 800e niso kaj prida boljši....Ropotajo, skačejo in crkujejo
smile-1.gif

Po drugi strani pa dobiš za cca 800€ že res dober pralni stroj od Boscha, Electroluxa...tudi kak AEG se najde.
Zdi se mi, da gorenje samo še kupujejo "patrioti", ki druge izbire niti ne poznajo.

No ti vse znalec...da ti ne povem kaj mi dela TOP of the TOP pralni stroj od Electroluxa...( in tudi vsa njihova TOP bela tehnika ki sem jo kupil - edino indukcija je v teh letih Bp) .Višji oz najvišje kar se od Electroluxa lahko dobi....pa ti povem nikoli več...res nikoli več.

Žal, otroci umirajo in mercedezi crkujejo....

Zaradi ene tvoje slabe izkušnje, ne bom spremenil mnenja
smile-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
Dobri pokazatelj je tudi bolha...

Stroji, ki se prodajajo v okvari, so znamk Gorenje, Candy in Indesit....

Za Gorenje sem slišala ogromno slabega, ko sva tudi sama kupovala stroj, pa ne samo za pralne stroje, ampak tudi za pomivalce, sušilce...

Pa ti veš, da Gorenje nima svoje proizvodnje pomivalnih strojev? Ti povem od katere firme kupuje? Bosch..
shocked-1.gif

Kot sem že prej napisal, dobro je samo najvišji cenovni rang. Gorenje pomivalci so Made in Italy / Made in Europe ( Turčija ), razen TOP modelov, ki so Made in Germay ( BSH group ).
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
no in do kakega zaključka smo pršli? Da morm dat jurja €, če hočem neki dobrga, al pa Bekota kupt?
uf-1.gif
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik bose pravi:
Je serija WA 63142.
Ima mogoče kdo izkušnjo da stroj, ki se preveč kvari v garanciji Gorenje zamenja z novim???
confused-1.gif

nam je po 2 letih crknil grelec....hvala bogu, da ima 5 let garancije
aplauz.gif
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Gorenje pomivalni stroji so trenutno vsi Made in Italy. Je pa res, da se točno ti pomivalci v Italiji pod drugo znamko prodajajo tudi po cenah, ki so višje od 1000 eur.

Glede pralnih pa so vsaj zame zanimivi tudi Hooverji. So cenovno konkurenčni imajo 5 let garancije, različne dimenzije velikosti in kar je najpomembneje, da jih stranke zelo pohvalijo.

Če bi pa kupoval Gorenje pralni stroja pa bi vzel tistega ki ima inverter motor, drugega ne. Za te modele pa so izkušnje zelo vredu.

lp
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Pri bajti je ene 3-4 leta star LG ki je bil takarat okrog 500€, pere se res skoraj vsak dan, do sedaj brez pripomb, še filtra ni bilo treba nikol spucat pa je pes pri bajti k nonstop dlako pušča...