Je dovolj račun ali tudi garancijski list - pralni stroj

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Kupili smo pralni stroj Gorenje, pri katerem so se po 3 mesecih začele težave in potrebuje servis.
Garancijskega lista ne najdem (morda je bil celo prilepljen na škatlo, ki je šla v smeti), imam pa račun, ker je bil kupljen na mimovrste.

Servis zahteva garancijski list, račun jim ni dovolj. Je temu res tako, kar pomeni da moram popravilo sedaj plačat :( ?

Hvala!
 
  • Wow
Reactions: MieleFan

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.341
5.375
113
Račun bi moral biti dovolj, garancijskega lista sploh nobeden ne izpolnuje.

pa ne morem, da ne bi...
Jaz sem to šolo z Gorenjem dala čez 10 let nazaj in ne kupim nič več pri njih in tole njihovo 5letno ali koliko garancijo si lahko zatakneš nekam. Točno vedo, da nimaš izpolnjenega garancijskega lista. Sicer pa urejaj to z Mimovrste, ki ti ga je prodal. Največ boš pa prihranil - na denarju (popravila, prevozi ipd) in živcih, če takoj na deponijo pelješ in kupiš karkoli drugega.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
Kupili smo pralni stroj Gorenje, pri katerem so se po 3 mesecih začele težave in potrebuje servis.
Garancijskega lista ne najdem (morda je bil celo prilepljen na škatlo, ki je šla v smeti), imam pa račun, ker je bil kupljen na mimovrste.

Servis zahteva garancijski list, račun jim ni dovolj. Je temu res tako, kar pomeni da moram popravilo sedaj plačat :( ?

Hvala!

Pri Mimovrste uveljavljaj stvarno napako.


 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Mislim, da je po obligacijskem zakoniku za uveljavljanje gar. popravila že dolgo dovolj ali račun ali gar. list...